id: v36p6u

POMÓŻ KUBIE WYGRAĆ Z BIAŁACZKĄ

POMÓŻ KUBIE WYGRAĆ Z BIAŁACZKĄ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
44 008 zł 
z 50 000 zł
88%
15 dni do końca
440 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Każdy z nas był nastolatkiem/tką i czekał na swoje 18 urodziny i tak też było z Kubą.

Dopiero co zaczął kurs na prawo jazdy, planował swoja imprezkę na 18-ste urodziny, które były 15 stycznia, miał iść do znajomych na ich 18-stki, wspólne spotkania, szkoła, wyjazdy, tyle planów... a tu nagle szok, koszmar którego nikt by się nie spodziewał.

        W dniu 29.11.2021roku Kuba z powodu złego samopoczucia podczas choroby Covid-19 został przewieziony karetką do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku jednak tam po tomokoputerze rozpoznano inne zmiany rozrostowe i Kubę przewieziono do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku. Tam już tylko z godziny na godzinę zalała nas lawina złych wiadomości. Następnego dnia usłyszeliśmy wyrok : Ostra białaczka limfoblastyczna pre-B, masa nowotworowa w śródpiersiu i jamie brzusznej.  W jednej chwili świat nam się zawalił. To był dla nas wielki szok i niedowierzanie przecież jak to możliwe Kuba nigdy nie chorował, rozwijał się jak normalny nastolatek, na nic nie narzekał a tu nagle musi stoczyć walkę z najtrudniejszym przeciwnikiem. 

 Natychmiast rozpoczęto leczenie sterydowe i chemioterapie. Na co dzień Kuba poddawany jest częstemu przetaczaniu krwi, osocza, płytek, przeróżnym badaniom i zabiegom. Niestety podczas chemioterapii pojawiły się różnego rodzaju skutki uboczne, zaburzenia koagulogiczne po oncasparze, zakrzepica odcewnikowa, hiponatremia, nadżerki w jamie ustnej co wymaga zakupu wielu leków i witamin a wiemy że to jest dopiero początek walki z tą chorobą. a Kuba powinien chodzić do szkoły ,cieszyć się beztroskim okresem młodości, żyć tak jak rówieśnicy. Zamiast tego rozpoczęła się walka o jego życie. Walka, którą możemy wygrać też dzięki twojej pomocy, o którą bardzo prosimy!!!

    Tutaj też zaczęły się nasze dodatkowe problemy. Życie na 2 domy. Dom w Rumi i ten niestety szpitalny. Kuba ma młodszą siostrę Maję, która została z tatą. Mąż pracuje po kilkanaście godzin by zapewnić naszej rodzinie byt, gdyż ja musiałam zawiesić swoja prace a z innej zrezygnować by być cały czas przy Kubie.

  Zrzutka ta przeznaczona jest na zapewnienie dodatkowych nierefundowanych leków, rehabilitacji, sprzętu medycznego, specjalistycznego wyżywienia, które przy szpitalu jest o wiele droższe, środków higieny oraz częstych dojazdów do szpitala i „życia szpitalnego” przez cały długotrwały okres leczenia.

     W imieniu Kuby dziękuję za dobre serce♡♡♡

POMÓŻCIE KUBIE WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA!!!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 440

 
Dane ukryte
100 zł
M
REGINA
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SL
Stanisław
100 zł
DW
Dorota
50 zł
W
Wika
15 zł
GM
Grzegorz MAĆKO
100 zł
AM
Agnieszka
20 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 22

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 607 zrzutek

i zebrali

736 238 502 zł

A ty na co dziś zbierasz?