id: v43k9z

Ocalić Safad i Najmę

Ocalić Safad i Najmę

Nasi użytkownicy założyli 1 033 967 zrzutek i zebrali 1 099 378 406 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"Dzicy terroryści, przestępcy, niszczący moją ojczyznę, niepokojący mojego ojca, wymuszone małżeństwo przez talibów. Każdy z nich wziął po dwie, trzy żony" i dalej "proszę, pomóż mi opuścić Afganistan, on jest dla mnie jak więzienie, nie mogę się uczyć, nie mogę żyć" -słowa Sadaf, 19-letniej dziewczyny, która marzy o normalnym życiu, o wolności, aby studiować. Safad i jej dwa lata starszej Najmie grozi przymusowe małżeństwo. Talibowie wywierają nacisk. Ojciec, urzędnik dawnego rządu pragnie ukryć córki, najlepiej wywieźć je z kraju. Rodzina bardzo zubożała w ostatnich dwóch latach. Brak pracy. Operacja serca ratująca życie najmłodszego synka zadłużyła rodzinę.

A Sadaf, z którą piszę niemal codziennie od roku, błaga "Uratuj mnie, proszę". Co mogę ja? Jestem zwykłą nauczycielką, obciążoną różnymi problemami i z tego powodu ledwo wiążącą koniec z końcem. Zwykłym człowiekiem bez kontaktów.

A Ci, którzy pomagają rodzinom w Afganistanie, dla których od 3 lat organizuję pomoc, często mają niewiele, ale dzielą się tym, co mają. Dziękuję.

Taliban jest złem. To ideologia wymierzona przeciwko człowiekowi. To ideologia przemocy. Kobieta nie znaczy nic.

Jeśli Sadaf i Najma zostaną którąś z tam z kolei żoną, to może nawet nie będą bite, jeśli będą bezwzględnie posłuszne. Takich dziewcząt w Afganistanie przymuszanych do małżeństwa w Afganistanie jest tysiące. Ale ja znam Sadaf i Najmę...je znam...i im mogę pomóc szukając dla nich środków do ucieczki. Więcej nie mogę nic. I muszę z tym żyć - z tym ogromnym obciążeniem serca.

Zdjęcia i dokumentację mogę udostępnić osobom, które zechcą pomóc. Ze względu bezpieczeństwa nie publikuję.

Anna Fila, tel. 668 569 6543


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 45

OM
Olga
70 zł
 
Dane ukryte
40 zł
EB
Elzbieta Bursztyka
22 zł
HM
Hanna Michalska
ED
Elżbieta Dałek
MH
Magda Ho
100 zł
MB
Mirjam Böhm
20 zł
Gabi Żuchowska
27 zł
MG
Monika Gajdzińska
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków