id: v4bpk2

#zaDziałaj Lokalnie

#zaDziałaj Lokalnie

1 150 zł z 7 700 zł
14%
zakończona 30.06.2019r
30 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pomóż nam zrealizować pomysły mieszkańców powiatów raciborskiego i wodzisławskiego. W ostatnich trzynastu latach, z naszego wsparcia skorzystało ponad 20 000 osób. Nie mamy zamiaru się zatrzymywać, a Ty możesz nas w tym wesprzeć - #zaDziałajLokalnie! :)

#zaDziałaj Lokalnie

W maju 2020 roku w powiatach raciborskim i wodzisławskim odbędzie się konkurs „Działaj Lokalnie” na najlepsze pomysły mieszkańców 17 gmin (Raciborza, Kornowaca, Rudnika, Kuźni Raciborskiej, Krzyżanowic, Krzanowic, Nędzy, Pietrowic Wielkich, Pszowa, Radlina, Rydułtów, Wodzisławia Śląskiego, Lubomii, Marklowic, Mszany, Gorzyc, Godowa). Będzie to jego jubileuszowa, 15. edycja.

Z puli środków zwykle pięć lub sześć pomysłów otrzymuje dofinansowanie w wysokości do 6000 złotych i mieszkańcy przez pół roku realizują działania na rzecz dobra wspólnego ich miejscowości. Organizacje pozarządowe, kluby sportowe czy zwyczajne grupy sąsiadów same zdecydują, co jest dla nich dobrem wspólnym.

Może to być edukacyjny ogród botaniczny, międzypokoleniowe zajęcia fotograficzne lub regionalna izba pamięci.

Organizatorem konkursu jest Ośrodek Działaj Lokalnie, który ma siedzibę w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. W 2020 roku Ośrodek obchodzi 15-lecie działania.

Dlaczego zbieramy już teraz?

Chcemy, by jubileuszowa edycja konkursu miała wyjątkowy charakter, by udało nam się przekazać jak najwięcej środków finansowych mieszkańcom na podniesienie jakości życia w ich sąsiedztwie. W 2020 zamiast pięciu czy sześciu pomysłów możemy dofinansować nawet kilkanaście! :) Chcemy, by sami mieszkańcy mieli wpływ, również finansowy, na konkurs, który jest adresowany do nich.

Część środków już mamy – połowę puli finansuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, CRIS przekazuje do puli konkursowej cały zebrany 1%, więc brakuje nam już tylko 1/3 sumy, dlatego prosimy gorąco o wsparcie. Wierzymy, że dwie siódemki w kwocie przyniosą nam szczęście. :) :) :)

Co finansujesz?

Dzięki Twoim 50 zł możemy kupić materiały na zajęcia z robotyki dla dzieci z rodzin zagrożonych ubóstwem, za 100 zł jesteśmy w stanie przeprowadzić wykład z historii wsi dla wszystkich mieszkańców, a za 6000 zł może powstać sąsiedzka altana, w której latem seniorzy mogą się spotkać i snuć opowieści z przeszłości.

Twoje wsparcie ma znaczenie dla ziemi raciborskiej i wodzisławskiej!

Co możemy dać Ci w zamian?

Niezależnie od przekazanej sumy, otrzymasz zaproszenie na Galę Otwarcia 15. edycji "Działaj Lokalnie", która odbędzie się w czerwcu 2020 – będzie to okazja, by poznać pracowników Ośrodka Działaj Lokalnie przy CRIS, mieszkańców, których pomysły dofinansujemy oraz przedstawicieli lokalnego samorządu.

Każdemu, kto wpłaci 50 zł i więcej, podziękujemy niezwykłym mailem.

Każdego, kto wpłaci 100 zł i więcej chcielibyśmy uhonorować pakietem "Działaj Lokalnie". Dzięki specjalnym gadżetom każdego dnia poczujesz się jak lokalny bohater!

Każdego, kto wpłaci 500 zł i więcej, zaprosimy jako członka honorowego do Lokalnej Komisji Grantowej w czerwcu 2020 roku. Będziesz miał realny wpływ na to, jakie pomysły mieszkańców zostaną dofinansowane.

Przede wszystkim jednak – otrzymasz satysfakcję, że zmieniasz swoje najbliższe otoczenie.

Więcej o "Działaj Lokalnie"

"Działaj Lokalnie" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zrzutka stworzona przez Agnieszkę i Natalię, zespół Ośrodka Działaj Lokalnie przy Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS

Kontakt: [email protected] / [email protected]

Facebook

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 30

 
Dane ukryte
ukryta
L
Locram
ukryta
 
Sebastian
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
AR
Artur Rajkowski
50 zł
GP
Posia
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

706 217 zrzutek

i zebrali

476 983 122 zł

A ty na co dziś zbierasz?