id: v4fx9f

warsztat socjoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym

warsztat socjoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym

Nasi użytkownicy założyli 1 190 190 zrzutek i zebrali 1 254 644 713 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Witamy Was gorąco! Czy Wy to widzicie???!!! Dzięki Waszym wpłatom i udostępnieniom zrzutki już 5 dzieci wyjedzie ze Stowarzyszeniem Między Ludźmi na warsztat! Jesteście WSPA - NIA - LI!!!


  G0M9PgIUpCHsd6CB.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nasi podopieczni mimo młodego wieku nie mają w życiu lekko. Ten warsztat to dla nich JEDYNA możliwość spędzenia kilku bezpiecznych, radosnych wakacyjnych dni! Pomóż nam sprawić, żeby złapali oddech od trudnej codzienności!!


Opiekujemy się dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, niewydolnych wychowawczo i dziećmi z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Mamy blisko 20-letnie doświadczenie w organizowaniu specjalistycznych form pomocy na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.


Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Zjawiskom Patologii Społecznej MIĘDZY LUDŹMI pomaga dzieciom, dla których bycie w społeczeństwie to ogromna trudność i wyzwanie.


fFruHM46CsICn5OG.png


Podczas letnich warsztatów socjoterapeutycznych uczymy dzieci i młodzież:


 • prawidłowych zachowań społecznych,
 • zasad i norm społecznych,
 • jak zdrowo i aktywnie spędzać czas,
 • jak rozwijać swoje mocne strony,
 • jak budować poczucie własnej wartości,
 • jak tworzyć więzi i dobre relacje,
 • jak odnaleźć swoje miejsce w grupie.                     


To wszystko brzmi bardzo górnolotnie, PRAWDA???


Trudno sobie wyobrazić, że często chodzi o takie banalne dla większości ludzi sprawy, jak to, żeby nauczyć się jeść nie tylko chleb z dżemem, codziennie myć zęby czy podziękować wstając od stołu. Żeby spróbować inaczej niż pięściami rozwiązać konflikt z kolegą. Żeby, kiedy coś nie wyjdzie, nie walić głową w ścianę z płaczem, że jestem beznadziejny. Żeby umieć komuś zaufać.


Ponieważ bywają głębokie rany, których nie widać na pierwszy rzut oka...

Choroby psychiczne - niezrozumiałe dla innych...

Cierpienie, dodatkowo potęgowane przez poczucie izolacji...

Dorośli, którzy zawodzą...


wFwqPWyPzn5rbePX.png


Dlatego prosimy o wsparcie w sfinansowaniu wyjazdu "naszych dzieciaków" na tegoroczny warsztat socjoterapeutyczny w Dobieszkowie koło Łodzi w terminie 29 lipca - 8 sierpnia.


Koszt pobytu jednego dziecka to 2 200 zł. Część pieniędzy udało nam się zebrać dzięki naszym wspaniałym sponsorom i darczyńcom, ale nadal brakuje nam funduszy dla Małgosi, Bartka, Basi, Tomka, Kasi i jej brata Franka. Jeśli uda się zebrać więcej środków, będziemy mogli zabrać jeszcze kolejne dzieci!


POZNAJCIE NASZYCH PODOPIECZNYCH!*

/*mamy zasadę niepublikowania zdjęć twarzy dzieci, żeby uszanować ich anonimowość i oszczędzić im dodatkowej stygmatyzacji/


Małgosia ma 13 lat i uczy się w klasie integracyjnej ze względu na niepełnosprawność uwarunkowaną genetycznie.


Jest bardzo inteligentna i lubi się uczyć. Z powodu psychicznych problemów zdrowotnych trudno Jej jednak zaakceptować swoją niepełnosprawność, co wpływa na poczucie osamotnienia i wykluczenia w grupie rówieśniczej. Udział w letnim warsztacie socjoterapeutycznym pomoże Małgosi nabrać wiary w siebie i pokonywać ograniczenia związane z chorobą. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wsparcia, by lepiej radzić sobie z wyzwaniami świata zewnętrznego i poczuć się w pełni akceptowaną.


Bartek ma 13, a Basia 10 lat. To rodzeństwo, które od 5 lat wychowuje się w rodzinie zastępczej.


Traumatyczne doświadczenia wczesnodziecięce spowodowały zakłócenia w procesie socjalizacji. Udział Bartka w wyjazdowych formach socjoterapii utrwala prawidłowe zachowania w relacjach społecznych oraz uczy pewności siebie. A Basia coraz pewniej nawiązuje prawidłowe relacje z rówieśnikami. Wspólne wyjazdy dają rodzeństwu wiele radości w zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności społecznych. Brak dalszej i niezbędnej stymulacji rozwoju społecznego odbierze im szansę na godne i szczęśliwe życie.


Tomek ma 12 lat i trudności w dostosowywaniu się do wymagań życia społecznego oraz w budowaniu relacji rówieśniczych.


Dzięki udziałowi w wakacyjnych warsztatach i innych formach socjoterapii uczy się życia według zasad i norm społecznych, rozwija swój talent i nabywa pewności siebie podczas hipoterapii. Robi coraz większe postępy. Zaprzestanie kontynuowania dalszej pomocy specjalistycznej przyczyni się do wzrostu zagrożenia niedostosowaniem społecznym i zahamuje proces prawidłowej socjalizacji chłopca.


Kasia (15 latoraz Franek (12 lat) są wychowankami domu dziecka i od dwóch lat naszymi podopiecznymi.


Ze względu na dysfunkcję środowiska rodzinnego, trudne doświadczenia wczesnodziecięce i choroby współtowarzyszące potrzebują stałej opieki lekarskiej oraz bardzo specjalistycznych form socjoterapii. Udział dzieci w wakacyjnych warsztatach socjoterapeutycznych jest szansą na zdobywanie umiejętności społecznych i budowanie prawidłowych relacji z drugim człowiekiem w bezpiecznym środowisku. Brak dalszej pomocy specjalistycznej uniemożliwi dzieciom wspieranie ich prawidłowego procesu socjalizacji.


Dla naszych podopiecznych naprawdę liczy się KAŻDA złotówka.

Z serca dziękujemy za każdą wpłatę i udostępnienie!


RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!


Zapraszamy na naszą stronę www.miedzyludzmi.pl

MCmmVsHxsCtOEYP0.png

Załączamy podsumowanie jednego z warsztatów:


"Każdy dzień był wypełniony po brzegi nie tylko zajęciami terapeutycznymi i edukacyjnymi, ale również aktywnościami sportowymi oraz świetną zabawą. Dzięki codziennej porannej gimnastyce uczyliśmy się dyscypliny i dbania o swoje ciało. Zajęcia teatralne pomagały nam oswajać się z tremą i rozwijać potencjał twórczy. Wycieczka krajoznawcza do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, pasieki w Lipce i Arboretum w Rogowie umożliwiła poznanie bliżej piękna świata i uczenie się szacunku do przyrody.


Spotkanie z piosenką, kalamburami i zagadkami było okazją do zdrowej zabawy i prezentacji swoich pomysłów na scenie. A oglądanie serialu "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" pozwoliło nam zobaczyć, jak dawniej spędzali wakacje nasi rodzice i dziadkowie.


I najważniejsze - udało nam się nawiązać przyjaźnie, co tłumaczy te kilka (no może ciut więcej) łez przy rozstaniu... Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym obozie!"

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 71

SM
Smartive.app
ukryta
AK
[email protected]
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JP
Justyna P
KG
Karolina Griesmann
40 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
DG
Damian G
100 zł
JZ
Joanna Zakonnik
50 zł
TI
Tomek Ignaczak
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków