id: v5aecy

Odyseja Umysłu 2022 - wyjazd drużyny z poznańskiej szkoły Spark Academy na finały światowe w USA

Odyseja Umysłu 2022 - wyjazd drużyny z poznańskiej szkoły Spark Academy na finały światowe w USA

12 760 zł 
z 60 000 zł
21%
5 dni do końca
56 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Możemy śmiało przyznać, że już dziś czujemy się zwycięzcami! Udało nam się, na przekór niezliczonym przeciwnościom losu, przygotować autorskie przedstawienie wpisujące się w jeden z pięciu zdefiniowanych Problemów Długoterminowych. Przygotowaliśmy zabawny scenariusz, własnoręcznie wykonaliśmy scenografię i niezbędne w spektaklu rekwizyty, zaproponowaliśmy kreatywne rozwiązanie techniczne wykorzystujące sodę oczyszczoną, pokazaliśmy na co nas stać pod kątem muzycznym i aktorskim ;)

 

Wszystko to wydarzyło się w pierwszy weekend kwietnia 2022 podczas odbywającego się w Gdyni Finału Ogólnopolskiego międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu.

 

Czym zatem jest Odyseja Umysłu?

Odyseja umysłu jest konkursem, w którym dzieci i młodzież, pracując w 5-7 osobowych zespołach pod okiem trenera, mierzą się ze zdefiniowanymi przez organizatora problemami - Problemami Długoterminowymi, na które muszą znaleźć twórcze, nieszablonowe rozwiązanie i zaprezentować je w formie przedstawienia trwającego max. 8 min. 

W trakcie trwania konkursu Odyseusze muszą się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym - zadaniem-niespodzianką wymagającym znalezienia kreatywnego rozwiązania, którego treści nie znają do ostatniej chwili. 

źródło: www.odyseja.org

 

W Odysei droga jest najważniejsza - w drodze dzieje się bowiem to co najpiękniejsze, iście magiczne - budują prawdziwe relacje między nami będące fundamentem dla rozwoju umiejętności niezbędnych w pracy całego zespołu i niezwykle ważne w życiu. 

Uczymy się myśleć kreatywnie, krytycznie, rozwiązywać problemy dywergencyjne - czyli takie, które można rozwiązać na wiele sposobów. Rozwijamy umiejętności pracy w zespole, stajemy bardziej uważni na siebie, swoje potrzeby i potrzeby otaczającego nas świata. I choć nigdy nie jest łatwo, to razem idziemy dalej, bo wierzymy, że można, że się da i że warto MARZYĆ, MYŚLEĆ i TWORZYĆ :) 

 

Zostaliśmy laureatami konkursu, co dało nam awans na Finały Światowe Odysei Umysłu w USA, dzięki czemu mamy wyjątkową okazję kontynuować naszą podróż i skorzystać z szansy nabycia kolejnych kompetencji, poznać młodych ludzi z całego świata, równie pozytywnie zakręconych jak my ;)  

 

I choć wszystko brzmi wspaniale i niezmiennie wierzymy i podejmujemy wiele inicjatyw by móc wziąć udział w Finałach, które odbędą się w dniach 24-29 maja na terenie Iowa State University, Ames, USA to potrzebujemy Waszego wsparcia. Podróż i pobyt w USA to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wpływy z podejmowanych przez nas akcji, służących zbiórce pieniędzy na ten cel, są cały czas jedynie kroplą w morzu potrzeb. Dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić do Was z prośbą o dokonywanie wpłat (choćby najdrobniejszych) byśmy mogli kontynuować naszą podróż i spełniać marzenia. 

 

Każda złotówka jest na wagę złota!!! ;) 

 

Z góry dziękujemy i mocno ściskamy! Trzymajcie za nas kciuki! 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 56

 
Dane ukryte
300 zł
MJ
Mariusz
500 zł
K
kate
1 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JC
Jerzy Chaciński
ukryta
S+
Slawek C.
20 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
MJ
Momentum
850 zł
O
Ola
50 zł
AN
Aleksandra Noble
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Druskienicka 6, 60-476

Poznań, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

853 977 zrzutek

i zebrali

741 113 883 zł

A ty na co dziś zbierasz?