id: v5mafc

CHRONIMY TARAJE – NIEZWYKŁE KOTY Z MOKRADEŁ / SAVE FISHING CATS - AMAZING CATS FROM THE WETLANDS

CHRONIMY TARAJE – NIEZWYKŁE KOTY Z MOKRADEŁ / SAVE FISHING CATS - AMAZING CATS FROM THE WETLANDS

Nasi użytkownicy założyli 1 226 048 zrzutek i zebrali 1 347 781 513 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

CHRONIMY TARAJE – NIEZWYKŁE KOTY Z MOKRADEŁ - i Ty realnie możesz pomóc!


CHRONIMY TARAJE – NIEZWYKŁE KOTY Z MOKRADEŁ, to akcja mająca na celu zebranie środków na rzecz ochrony i prowadzenia badań naukowych nad tarajami. Taraje, zwane też kotkami cętkowanymi, to niezwykłe zwierzęta pochodzące z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Ich żywiołem jest woda, a głównym pokarmem ryby.

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) szacuje, że na przestrzeni ostatnich 15 lat populacja tarajów zmniejszyła się o 30%. Żeby lepiej chronić te koty, trzeba lepiej poznać ich zwyczaje, miejsca występowania i liczebność. Niestety, w ostatnim czasie lockdown utrudnił pracę naukowców. Jak informuje organizacja Fishing Cat Conservation Alliance, część z wykorzystywanych fotopułapek (sprzęt do monitorowania zwierząt) uległa awarii podczas pory monsunowej lub została skradziona. Chcemy zebrać pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu m.in. fotopułapek oraz specjalnych skrzynek z kłódką do ich zabezpieczenia. Potrzebne są także środki na edukację lokalnych społeczności, czy tworzenie pasów przeciwpożarowych. Sprzęt skierujemy do najbardziej potrzebujących tego projektów.

Ambasadorami akcji są Tim i Tommy – jedyne w Polsce taraje, które mieszkają Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Zwierzęta te przyjechały do nas w zeszłym roku w ramach Europejskiego Programu Hodowlanego dla Zagrożonych Gatunków (EEP) z zoo w Monachium.

Patronem akcji jest Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, w którym pracuję jako opiekun zwierząt, m.in. tarajów. Naszą akcją CHRONIMY TARAJE – NIEZWYKŁE KOTY Z MOKRADEŁ chcemy zwiększyć wiedzę na temat tych zagrożonych kotów oraz zebrać środki na ich ochronę w środowisku naturalnym. Zoo w Toruniu należy do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) i stara się realizować działania edukacyjne, naukowe, a także związane z hodowlą i ochroną zagrożonych gatunków. Warto dodać, że taraje to gatunek parasolowy, co oznacza, że chroniąc je, chronimy wiele innych gatunków roślin i zwierząt.

Dlaczego akurat taki termin akcji? 2 luty to Międzynarodowy Dzień Mokradeł, a 17 luty to z kolei Międzynarodowy Dzień Kota. W dotatku, w tym roku po raz pierwszy organizowany jest Międzynarodowy Dzień Taraja, który przypada 1 lutego. To idealny czas, żeby zwrócić uwagę na los tych niezwykłych kotów z mokradeł.

O naszych tarajach możecie dowiedzieć się więcej śledząc profil Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.

 

Wojciech Kopczyk

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

 
Tomasz Orzeł
500 zł
 
Paweł Zawadzki
500 zł
 
Paweł
200 zł
 
Nina Janik
158 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Beavers
100 zł
 
Aneta Rybkowska
70 zł
 
Jurków Michał
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Magda
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!