id: v6kz67

Odkłamujemy historię, zbieramy środki na badania archeologiczne i historyczne; dorzuć się i otrzymaj mydło geologiczne - szczegóły w zrzutce

Odkłamujemy historię, zbieramy środki na badania archeologiczne i historyczne; dorzuć się i otrzymaj mydło geologiczne - szczegóły w zrzutce

Nasi użytkownicy założyli 1 035 585 zrzutek i zebrali 1 103 218 995 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Z ogromną radością informuję, że pierwsze mydło geologiczne zostało dziś wysłane w podziękowaniu dla naszej hojnej darowniczki. Dziękujemy za wsparcie naszego projektu!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Aby prowadzić prawdzić prawdziwie niezależne badania naukowe potrzebne są środki. Instytucje nie zawsze są zainteresowane finansowaniem takich inicjatyw, szczególnie jeżeli nie wpisują się one w naukowy main stream i ogólnie panującą wersję "jedynie słusznej historii".

Zbieramy środki, dzięki którym będziemy mogli zlecić szereg badań i wysokospejalistycznych analiz które mogą rzucić nowe światło na to co wydaje nam się, że wiemy o naszych korzeniach.


Będziemy ogromnie wdzięczni za każde wsparcie, a dla naszych hojnych darczyńców przygotowaliśmy propozycję wyjątkowych cegiełek.


Jeżeli zdecydujesz się wesprzeć nas, otrzymasz od nas nieprzeciętny upominek - mydło geologiczne.

Mydło nawiązuje swoją formą do naszej pasji i zawiera w swym składzie rozmaite skarby ziemi: glinki, sole, minerały (najprawdziwsze!) i mamy nadzieję, że będzie dla Ciebie miłą formą podziękowania.


Zapraszamy do wsparcia naszego projektu!


Kim jesteśmy?

Dr Marcin Szydłowski archeolog, petroarcheolog (taki od kamieni) i geolog; pasjonat epoki wczesnego brązu, popularyzator historii pradziejowej i miłośnik kamiennych toporków, a także historii bardziej współczesnej.


Adriana Olszewska archeolożka amatorka, popagatorka wiedźmiństwa ludowego, badaczka dawnych obyczajów i obrzędów, kapłanka domowego ogniska i pisarka.


Jestesmy dość barwnym duetem, który dzieli życie prywatne i zawodowe. Ada - wulkan energii, ciekawa świata, o otwartym umyśle i wielu pomysłach. Marcin, wnosi element bezwzględnej logiki, naukową analizę, zdrowy sceptycyzm i badawczy dystans. Tworzymy efekt synergii poprzez zderzenie naszych często skrajnie różnych talentów i poglądów.

W badaniach korzystamy z bardzo zróżnicowanych metod badawczych, od młotka geologicznego do mikroskopu.

Chętnie zajmujemy się także elementami archeologii doświadczalnej i dla lepszego zrozumienia dawnych dziejów staramy się odtwarzać rozmaite aktywności i artefakty w sposób najbardziej zbliżony do pradziejowego. O niektórych z tych prób możecie przekonać się zaglądając na naszego FB Petroarcheologia - https://www.facebook.com/PetroarchaeologyPetroarcheologia-1502891370016913/.


Nasze projekty to między innymi:

 • Poszukiwania dawnych osad na terenie Pomorza
 • Analiza zabytków kamiennych oraz roli surowca kamiennego w pradziejach


Dzięki tej zrzutce będziemy mogli działać znacznie szerzej i dynamiczniej. Uzyskane środki zamierzamy przeznaczyć na pokrycie kosztów analiz, tłumaczenia, logistykę, przygotowanie publikacji, a także zakup sprzętu. Efekty naszych prac będziecie mogli na bieżąco śledzić min. na profilu Petroacheologia.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Mydło geologiczne
Przy wybirze tej formy cegiełki otrzymasz od nas podziękowanie w postacji konkretnej kostki mydła geologicznego. Aby znalazło się ono w Twoich rękach,...
75 zł

Kupione 2 z 20

Zakończona

Wpłaty 6

JC
Joanna Chojecka-Gadzina
260 zł
DS
Dorota Samociuk
150 zł
BL
Beata Lewandowska-Bigocka
40 zł
MK
Michał Kaliniak
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
RT
Renia
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!