Siatkarskie Mistrzostwa Świata w Brazylii ID: v74833

6 306 zł z 60 000 zł

10%

6 306 zł

z 60 000 zł

zakończona

30.01.2020r

116

wspierających
10%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pomóżmy młodym siatkarkom z Dąbrowy Górniczej spełnić sportowe marzenia! Wygrana Mistrzostw Polski umożliwiła im wyjazd do Brazylii na Szkolne Mistrzostwa Świata, tylko dzięki waszej pomocy będą miały szansę tam polecieć i reprezentować Polskę na tak wysokim szczeblu rozgrywek.

Pomóżmy młodym siatkarkom z Dąbrowy Górniczej spełnić sportowe marzenia!

Sprawmy, żeby mogły wyjechać na Mistrzostwa Świata zespołów szkolnych w siatkówce, które odbędą się w maju 2020 roku w Brazylii!

W roku szkolnym 2018/2019 dziewczęta z Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej (obecnie I klasa Liceum Sportowego o profilu siatkarskim) we wspaniałym stylu zwyciężyły w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt rozgrywanym w dniach 20-22 czerwca 2019 r. w dolnośląskiej Twardogórze.

W całych rozgrywkach – na szczeblu miejskim, rejonowym, w półfinale wojewódzkim, w finale województwa śląskiego oraz w finale ogólnopolskim dąbrowianki wygrały wszystkie mecze nie przegrywając ani jednego seta! Dało im to prawo do udziału w Mistrzostwach Świata drużyn szkolnych w siatkówce, organizowanych przez międzynarodową federację ISF zrzeszającą krajowe Szkolne Zespoły Sportowe. Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 22-30 maja 2020 roku w Foz do Iguaçu w Brazylii.

Strona organizacji Isf tutaj

Niestety koszty wyjazdu są bardzo wysokie. Obejmują należności za pobyt na miejscu zawodów określone przez organizatorów na 50 Euro dziennie za każdego członka 15-osobowej ekipy, obowiązkowe podatki, opłaty dodatkowe i ubezpieczenie oraz stanowiące największe obciążenie – niebagatelne koszty przelotu za ocean na południową półkulę do miejsca zawodów i z powrotem. Szacowane koszty wyniosą łącznie około 100.000 złotych. Mimo ofiarności rodziców młodych zawodniczek, oczekiwanej pomocy ze strony władz miasta i szkoły oraz trwającego poszukiwania sponsorów, młodym siatkarkom brakuje jeszcze 60.000 złotych. Apelujemy więc do wszystkich ludzi dobrej woli o finansową pomoc w zrealizowaniu pięknych, sportowych, młodzieńczych marzeń. Liczy się naprawdę każda złotówka!

Wpłat można dokonać za pośrednictwem niniejszej zbiórki lub przelewem na konto Rady Rodziców Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, ul. Chopina 34, 41-300 Dąbrowa Górnicza, nr: 33 1560 1010 2315 6172 1000 0001 z dopiskiem: MISTRZOSTWA ŚWIATA. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyjazd drużyny na Mistrzostwa Świata, co gwarantuje dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.

Dziewczęta ze swej strony zapewniają zaprezentowanie jak najwyższego poziomu sportowego, czemu służy ich ciężka praca na treningach, a potwierdzają to liczne już odniesione sukcesy, w tym m.in. Mistrzostwo Śląska i Wicemistrzostwo Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek w sezonie 2017/2018 oraz zwycięstwa w wielu turniejach, np. XV Memoriale im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach, czy w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019”. Bliższe informacje można znaleźć tutaj.

Drużyna prowadzona jest przez trenera Tomasza Cieślaka, który w plebiscycie organizowanym przez Śląski Związek Piłki Siatkowej wybrany został trenerem 2018 roku na Śląsku. Link

W aktualnych rozgrywkach ligowych zawodniczki występujące w kategorii kadetek w barwach MKS Dąbrowa Górnicza zajmują pozycję lidera w najwyższej grupie województwa śląskiego. Zapraszamy wszystkich na mecze młodzieżowego zespołu dąbrowskich siatkarek. Informacje o drużynie, wynikach, najbliższych zawodach, sytuacji w tabeli można znaleźć tutaj. Mamy nadzieję, że będziemy tu mogli też obserwować relacje ze szkolnych Mistrzostw Świata.

Nie trzeba tłumaczyć, jak wielkim sportowym i życiowym rozczarowaniem dla młodych siatkarek byłaby niemożność, mimo awansu wywalczonego na boisku, reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej, i to w Brazylii, gdzie kocha się siatkówkę tak jak w Polsce.

Możemy temu zapobiec! Pomóżmy dziewczynom!

Wpłacający116

M
Magda
200 zł
K
Katarzyna
200 zł
AB
Aleksandra Belmonte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AS
Aneta Siegmund
200 zł
M
Marek
200 zł
GW
Grażyna Wilk
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
LG
Los Gawlikos
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

439 112 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?