id: v7cyk4

cele statutowe OMZRiK

cele statutowe OMZRiK

Nasi użytkownicy założyli 1 189 954 zrzutki i zebrali 1 254 117 456 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nie finansuje nas żadna partia polityczna, międzynarodowa korporacja, czy rząd. Nie bierzemy dotacji - ani krajowych, ani unijnych. Dlatego jesteśmy całkowicie niezależni.


Prowadzimy działania prawne, reprezentujemy w sądach pokrzywdzonych, pozywamy hejterów, walczymy o sprawiedliwość dla mniejszości. Wszystko finansujemy wyłącznie z darowizn osób, które popierają nasze działania.


Oto niektóre z ostatnich naszych działań:


● Pierwszy wyrok w powojennej Polsce, w którym członkowie ONR zostali skazani na kary więzienia!

Po sześciu latach naszych działań udało się doprowadzić do procesu organizatorów marszu ONR z kwietnia 2016 r. w Białymstoku. Za publiczne nawoływanie do nienawiści wobec osób pochodzenia żydowskiego Jarosław R. został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności. Natomiast obecny rzecznik ONR Krzysztof S. usłyszał wyrok pół roku pozbawienia wolności próbnie zawieszony na okres 2 lat.

Śledztwo w tej sprawie było trzykrotnie umarzane przez prokuratury, w tym białostocką, która robiła wszystko, by nie dopuścić do aktu oskarżenia. Mimo to udało nam się doprowadzić do procesu.

To jeszcze nie koniec - w trakcie procesu wyszły na jaw personalia innych oenerowców, którzy szli przez Białystok skandując "A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści!". Teraz na nich kolej, by dołączyć do swych skazanych kolegów.

Interesujące, że w trakcie zeznań żaden z nich nie potrafił rozpoznać nikogo na materiale wideo, który był im przedstawiany. Teraz okazuje się, że to koledzy, świetnie znający się także prywatnie. Czyżby czołowi polscy nacjonaliści kłamali pod przysięgą? Wg kodeksu karnego grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności.


● "Wulgarnymi kurewkami" nazwał Rafał Ziemkiewicz uczestniczki Strajku Kobiet. Złożyliśmy akt oskarżenia w imieniu znieważonych kobiet. Pierwsza rozprawa we wrześniu.

Na Ziemkiewicza czeka też pozew w sprawie rozpowszechniania przez niego kłamstw na temat Ośrodka.


● Subsydiarny akt oskarżenia został złożony w sprawie Jacka Międlara. Oskarżenie obejmuje czyny z wielu lat, a przedstawiciel Ośrodka jest oskarżycielem posiłkowym. Właśnie otrzymaliśmy informację, że proces został przeniesiony z Białegostoku do Wrocławia, co jest świetną informacją


● „Dziecko z probówki nie jest istotą, jest zwierzęciem!” - krzyczał ks. Piotr Natanek z kościelnej ambony w trakcie kazania. Oskarżamy go w imieniu rodziców dzieci, które urodziły się dzięki procedurze in vitro


● Prowadzimy sprawę naruszenia nietykalności Angeliki Domańskiej. Oskarża samozwańczych „strażników” pod wodzą Roberta Bąkieiwcza o to, że zrzucili ją ze schodów Kościoła św. Krzyża w Warszawie. Rośli mężczyźni w paramilitarnych mundurach mieli „bronić” kościołów na wezwanie szefa Marszu Niepodległości. Policja nie reagowała, gdy używali siły fizycznej wobec ludzi. Postępowanie w tej sprawie przynosi coraz bardziej zdumiewające informacje, które będziemy podawali do wiadomości, gdy tylko się zakończy


m4a8bc14c00a996f.jpeg


● "Białej dziewczynie, która idzie za rękę z murzynem należałoby napluć pod nogi" - doprowadziliśmy do skazania redaktora Mediów Narodowych Krzysztofa Lecha Ł. za rasistowskie nawoływanie do piętnowania kobiet będących w związkach z osobami czarnoskórymi


● Trwa proces, w którym pozwaliśmy Marcina Rolę za znieważanie działaczy Ośrodka. W swojej internetowej telewizji twierdził, że jesteśmy faszystami, komunistami, potomkami „morderców z Auschwitz, którzy wrzucali Cyklon B do komór gazowych”. Jednocześnie Rola pozywa nas o rzekome nazwanie go „patostreamerem”


● Nasi obserwatorzy dokumentowali ataki i niszczenie mienia chuliganów z tzw. Marszu Niepodległości


r7784fb078a06256.jpeg


● skutecznie odwołaliśmy się od postanowienia o umorzeniu sprawy antyuchodźczych spotów PiS. Opinie biegłych powołanych w sprawie jednoznacznie wskazują, że spot straszący uchodźcami, którzy będą "mordować i gwałcić" nawoływał do nienawiści. Prokuratura Regionalna uznała nasze argumenty, wcześniej czy później kierownictwo PiS stanie za to przed sądem, choćbyśmy mieli na to poczekać kilka lat, jak w przypadku ONR!


● udzieliliśmy pomocy prawnej wielu pokrzywdzonym. M.in. parze gejów, których zaatakował nożem homofob, któremu nie podobało się, że para trzyma się za ręce


● udało się nam ustalić sprawców rasistowskich ataków m.in. w Krakowie, Zielonej Górze, czy Gdańsku


● Ordo Iuris złożyło pozew przeciwko Ośrodkowi. W trakcie zwołanej w tym celu konferencji prasowej padło wiele zniesławiających fundację określeń, które postanowiliśmy skarżyć przed sądem. Ponadto przygotowujemy się do obrony przed organizacją religijnych fundamentalistów, której marzy się zniszczenie Ośrodka. Niedoczekanie!


● codziennie wysyłamy kolejne zawiadomienia, przygotowujemy pozwy i akty oskarżenia. Postępowania trwają rok i dłużej, ale cierpliwie doprowadzamy do skazań


To tylko mały wycinek tego, co robimy. Więcej na stronie omzrik.pl


Codziennie trafiają do nas dziesiątki i setki zgłoszeń, które opracowujemy. Nasi obserwatorzy są obecni na wydarzeniach publicznych, prawnicy piszą pozwy i zawiadomienia. Pomagamy w dochodzeniu swoich praw osobom pokrzywdzonym, udzielamy porad, piszemy w ich imieniu pisma procesowe.


To wszystko dzięki Wam - osobom, które nas wspierają!

Nie możemy liczyć na wsparcie rządu PiS, bo uderzamy w popierane przez nich grupy: homofobów, rasistów, nacjonalistów.


Darowizny osób, które doceniają i popierają to, co robimy jest jedynym źródłem finansowania Ośrodka. To dzięki Wam możemy płacić czynsz, opłacać pomoc prawną, finansować pozwy, wyjazdy po całym kraju, by pomagać tam, gdzie jesteśmy potrzebni.


Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłaconą przez Was złotówkę.


v8c1ed22e4a00a63.jpeg

Zgodnie ze statutem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Plac Dąbrowskiego 5, 00-057 Warszawa KRS 0000685333, NIP 5272812884, REGON 36777146300000 zebrane środki zostaną wykorzystane na realizację celów statutowych zapisanych w statucie fundacji na podstawie oświadczenia o ustanowieniu Fundacji złożonego w dniu 24.11.2016r. za nr aktu Rep A 1729/2016, działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984r. o fundacjach (tekst jednolity: Dz. U. z 1991r., Nr 46, poz.203)


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 311

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków