id: v7vftz

WYCIŚNIJ Z NAMI OSTATNIE SOKI Z NASZYCH WARZYW

WYCIŚNIJ Z NAMI OSTATNIE SOKI Z NASZYCH WARZYW

Nasi użytkownicy założyli 915 949 zrzutek i zebrali 882 183 132 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


WYCIŚNIJ Z NAMI OSTATNIE SOKI Z NASZYCH WARZYW Fundacja TWOJA ROLA, na terenie gdańskich Rudnik, przy ul. Sitowie, prowadzi w sposób naturalny, wrażliwy ekologicznie, sprzyjający ludziom i środowisku, wielkoobszarowy ogród warzywno-owocowy oraz małą hodowlę kur zielononóżek kuropatwianych. Nasz URBAN FARM pielęgnujemy w ramach aktywizacji zawodowej i hortiterapii osób włączanych społecznie czyli uczestników projektu „Osiedle Sitowie”, który dofinansowano ze Środków Miasta Gdańska.


Zbiórkę stworzyliśmy z potrzeby zwiększenia wydajności warsztatu aktywizującego społecznie i zawodowo uczestników pracowni przetwórstwa Manufaktury Ogrody Sitowie. 

Produkujemy zdrowe, niepasteryzowane, żywe kiszonki pełne wartościowych właściwości odżywczych. Obecnie w ofercie mamy Naturalny Zakwas z Buraków, Ogórki Kiszone, Kimchi oraz Kiszone Warzywa. Aktywni i zaangażowani w ideę ZERO WASTE chcemy wycisnąć każdą kroplę prozdrowotnego zakwasu z buraków z naszego surowca.

Wyciskarka, która nie zniszczy wartości odżywczych pielęgnowanych przez nas warzyw musi jednak spełniać pewne właściwości. Przede wszystkim powinna być wolnoobrotowa oraz zdolna do pracy ciągłej, dlatego nasz wybór stawia na wyciskarkę marki Kuvings CS600 Chef, która przygotowana jest do pracy przez cały dzień, nawet w ciągłym trybie. Osiąga to dzięki wydajnemu silnikowi wraz z systemem chłodzenia. Dodatkowo model ten posiada również duży otwór wsadowy, wraz z klapką bezpieczeństwa, więc praca podopiecznych Fundacji będzie prosta i bezpieczna!

e2b10556ba34b5ea.pngJuż pierwszy sezon w naszej miejskiej farmie MANUFAKTURA OGRODY SITOWIE pokazał jak duże jest zainteresowanie lokalnego rynku naszymi produktami. Kreując i tworząc Ogrody Sitowie współtworzymy i wzmacniamy ideę zdrowego odżywiania i korzystania z produktów lokalnych wytwórców.


OD NASIONKA AŻ PO… SŁOIKI 

Bardzo istotnym elementem jest to, że warzywa, których używamy do naszych kiszonek są przez nas uprawiane w sposób naturalny, wrażliwy ekologicznie, sprzyjający ludziom i środowisku na Urban Farm Manufaktura Ogrody Sitowie na terenie Gdańska. Daje nam to gwarancję jakości składników ponieważ warzywa, pielęgnujemy od momentu przygotowania gleby pod wysiew, wysiania nasion a następnie doglądamy cały proces wzrostu roślin aż po zbiór plonów. 

A co potem?

Nasz Urban Farm sąsiaduje z pracownią przetwórstwa, gdzie przygotowujemy nasze kiszonki. Dzięki temu oprócz pewności, że warzywa do kiszenia są świeże, rezygnujemy z zamawiania produktów z odległych gospodarstw i ich transportu. Możemy w ten sposób w bardzo dużym stopniu zredukować ślad węglowy powstawania naszych specjałów. Plony prosto z pola trafiają do pracowni, gdzie dalej je obrabiamy poddając naturalnemu procesowi kiszenia. Odpady, takie jak np. liście rzodkiewki, marchewki pochłania nasze stadko kur zielononóżek kuropatwianych, a całą resztę kompostujemy, co daje naturalną siłę do wzrostu roślinom sadzonym w kolejnym sezonie.z4659cc64a46c792.jpeg


ebb306f994f1165e.jpegDzięki czuwaniu i doglądaniu nad całym procesem powstawania produktu, od nasionka aż po przetwory, mamy pewność jego jakości.


Tworząc linię produktów pod nazwą SIEJEMY FERMENT wykorzystujemy cały potencjał projektu oraz nasze doświadczenia, współtworząc i wzmacniając ideę ekonomii społecznej, promocję stylu zdrowego odżywiania oraz korzystania z produktów lokalnych wytwórców


Przeczytaj o nas więcej: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/siejemy-ferment-nowa-marka-przetworow-prosto-z-gdanskich-rudnikow-ze-spolecznym-przeslaniem,a,205336


Numer konta bankowego Fundacji Twoja Rola:

mBank 66 1140 2004 0000 3102 7827 0786


Projekt Manufaktura Ogrody Sitowie, gdzie uprawiamy nasze warzywa jest Dofinansowany ze Środków Miasta Gdańska a nad wszystkim czuwa nasza Fundacja Twoja Rola 


Kampania crowdfundingowa realizowana w ramach Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerami Głównymi są POLPHARMA S.A. i LPP S.A, Partnerami - Farm Frites Poland S.A., Ergo Hestia, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a Operatorem Konkursu jest FIR UP FOUNDATION.

hbed0403df30aa11.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/nagród.

Wpłaty 25

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!