id: v853en

Pomoc dla dzieci w Tanzanii

Pomoc dla dzieci w Tanzanii

35 481 zł z 55 000 zł
64%
8 dni do końca
158 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cześć! Jesteśmy młodym małżeństwem, które postanowiło na jeden miesiąc porzucić wszystko, co znamy, żeby wyruszyć do Tanzanii i pomóc tamtejszym dzieciom :) Będziemy pomagać przy budowach/projektach na terenie sierocińca, i uczyć dzieci w sierocińcu angielskiego (języka, który da im przewagę w kolejnych etapach życia). Zbieramy na artykuły szkolne, artykuły higieniczne i ubrania dla dzieci w sierocincu, dzieci w wiosce oraz na koszty transportu, których nie jesteśmy w stanie pokryć sami (nie licząc biletów). Aktualizacje znajdziecie poniżej:


4.03.21 - Przekazaliśmy ubrania, artykuły higieniczne i przybory szkolne sierocińcu, dzieciom w wiosce i szkole podstawowej Yale Yale Puna. Udało się Wam też wpłacić w ostatnim czasie tyle, że... Wystarczy na komputery dla szkoły podstawowej Yale Yale Puna!! Do tej pory musieli uczyć informatyki, która jest obowiązkowa, rysując myszkę komputerową na tablicy... Dzięki Wam udalo nam się zrealizować ten cel, a przed nami jeszcze kolejne.


Następny cel to zbudowanie dachu dla rodziny 9-osobowej! Pora deszczowa już niedługo nadejdzie, a nie mają szczelnego dachu nad głową - chcą się przeprowadzić z glinianki do domu, który widać na zdjęciu, ale niestety zabrakło im pieniędzy na jego wykończenie. Mężczyzna, który utrzymuje tu rodzinę pracuje całymi dniami, ma 70 lat i robi wszystko co może, żeby jego dzieci i wnuki mogły żyć. Leży nam na sercu, żeby mu pomóc, bo to niesamowita i ciężko pracującą rodzina.

17.03.21 - Byliśmy w ok. 10 sklepach z komputerami w Dar es Salam, większość była zbyt droga, bo nowe kosztują ok. 2000 zł. Sytuacja na świecie dała mocno w kość sprzedawcom, bo nie mogą importować takiej ilości towaru jak wcześniej, więc ceny idą w górę. Mamy jednak upatrzone porządne używane, żeby móc jednak kupić więcej niż tylko kilka sztuk, i wybierzemy się do salonu z "fundi", czyli repairman komputerów, żeby sprawdził je przed kupnem. Przypieszylismy za to realizację dachu dla potrzebującej rodziny w Yale Yale Puna, żeby zdążyć przed pora deszczowa - dzisiaj kupiliśmy materiały i już jutro zacznie się budowa!! 😍 Zrobienie ich dachu wyniesie ok. 6000 zł i zajmie ok. tydzień czasu.


18.03.21 - dzisiaj rozpoczęła się budowa dachu!! Budowa idzie w błyskawicznym tempie, jak sami możecie zobaczyć na zdjęciu - dziękujemy Wam za każdą wpłatę, która poszła na ten cel! Sultani Musa Momboka, mężczyzna która utrzymuje swoją 9-osobową rodzinę, zaniemówił kiedy zobaczył nadjeżdżające materiały i pracowników. To było niesamowite, widzieć to jak życie jego rodziny zmienia się na lepsze, i to tuż przed pora deszczowa - ten dach im się bardzo, ale to bardzo przyda. W dalszym ciągu zbieramy, żeby móc dokończyć tę robotę, a jeśli się uda to kupić im też drzwi, czy nawet okna, bo ich niestety nie mają :(


23.03.21 - Budowa dachu zakończona!! Gdy tylko skończono robić dach, Sultan Musa Momboka od razu do nas przybiegł w podskokach i dziękował z łzami w oczach za to, że jego rodzina będzie miała dach nad głową! To niesamowite, że udało się ten projekt zrealizować, cały czas jesteśmy w szoku i jesteśmy tak bardzo wdzięczni Bogu. A komputery dla szkoły podstawowej w Yale Yale Puna już są wybrane - brakuje nam jeszcze kilku tysięcy w gotówce, które musimy wypłacić, żeby móc za nie zapłacić (cała gotówka wcześniej poszła na budowę dachu, żeby zdążyć przed deszczami, które już się powoli zaczynają). Szukamy już następnego projektu, mamy jeden na oku, ale czekamy na wieści odnośnie kosztów. Bardzo chcemy pomoc pewnej rodzinie, w której jest trójka dziewczynek, które uczą się najlepiej że wszystkich w całej szkole w Yale Yale Puna, ale mieszkają w domu, który ledwo się trzyma... Ściany w ich gliniance się rozpadają i są uzupełniane plastikowymi workami. To tragiczny widok i mam nadzieję, że uda nam się z Boża pomocą coś zdziałać w tej sprawie!


30.03.21 - Sąąąąą komputery!!!! Nasz znajomy pojechał po nie do Dar es Salam, a fundi, czyli specjalista, sprawdził każdy komputer z osobna, czy działa, czy zakurzony itd. Trafiły już do szkoły! Obecnie trwa dwutygodniowa przerwa wielkanocna, więc dzieci będą mogły się nimi cieszyć dopiero po 12 kwietnia :) Udało się kupić 10 komputerów, I mają roczną gwarancję!


3.04.21 - Za pośrednictwem festiwalu Hosanna online (którego transmisja odbywała się na YouTube na kanale Nadzieja.tv) ogłosiliśmy kolejny cel zbiórki - rozbudowę kościoła w Yale Yale Puna, który rozpocznie się po porze deszczowej. Środki, które zostały wpłacone przed tym dniem oraz po 5.04. przeznaczymy na cele t.j. zasponsorowanie nauki trzech dziewczynek w wiosce przez dwa lata, zasponsorowanie roku studiów studenta teologii w Yale Yale Puna, rower dla jednego z tanzańskich pracowników sierocińca oraz na koce i płaszcze przeciwdeszczowe dla lokalnych mieszkańców wioski.


Każda złotówka ma znaczenie!

Zamiast kupować czekoladę, czy batoniki, które są i za chwilę ich nie będzie - możesz przyłożyć się do inicjatywy, która daje potrzebującym lepsze życie! Złotówka, czy 5, czy 10, to przecież jest nic dla każdego z nas, w porównaniu z efektami, które mogą tam przynieść.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 158

MG
Miś
3 200 zł
G
GCJ
3 000 zł
AC
Anna Czajkowski
2 500 zł
AC
Anna Czajkowski
2 500 zł
PS
Paweł Smyk
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 111,11 zł
MV
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
IJ
Iwa
1 000 zł
KA
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego zbór Lublin
800 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków
 • MG
  Maciej Gniadek

  Za pomocą serwisu www.PlanetHeroes.pl można uzyskać datki za zorganizowane sprzątanie śmieci w każdym zakątku świata.

  1 zł
 • Krzysztof Jozefiak

  Bardzo przepraszam że wstawiam tu naszą zrzutkę ale szukam pomocy dla mojego 4 letniego wnuczka Drodzy tak bardzo nam wstyd prosić was o pomoc ale niestety aby ratować wzrok naszego 4 letniego wnuczka prosimy ,a nawet błagamy Was o udostępnienie . 😥 Nasza zbiórka stanęła w miejscu a my jako dziadkowie zrobimy wszystko aby zdobyć pieniążki na leczenie . 😭 Udostępnienie nic nie kosztuje,a naszemu małemu wnuczkowi może bardzo pomóc . Więc Błagamy nie bądźcie obojętni na naszą prośbę i pamiętajcie Dobro Wraca z podwojona siła . Wierzymy razem z Jasiem że wy nam pomożecie 😍 A za okazałe serduszko ❤️ bardzo dziękujemy ❤️ Id : do zrzutki wnuczka to : natxz9 zajrzyjcie na zrzutkę proszę dziadek Jasia

 • AS
  Aga Sobkowiak

  Powodzenia!

  200 zł
 • Paweł Świerkowski

  Bardzo bym prosił o pomoc dla mojego brata na  id  zrzutki brffhd 😥 proszę pomóż mu każda złotówka się liczy, wszystko jest w opisie zrzutki błagam

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Z Bogiem wszystko jest możliwe...

  50 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

706 252 zrzutki

i zebrali

477 059 523 zł

A ty na co dziś zbierasz?