id: v8begk

Helena.Muzyczna biografiaWydanie płyty poświęconej śp. Helenie Kmieć

Helena.Muzyczna biografiaWydanie płyty poświęconej śp. Helenie Kmieć

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
10 631 zł 
z 10 000
106%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 6 nagród / ofert!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 940 104 zrzutki i zebrali 933 022 146 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Muzyczne wspomnienie wraz z premierą płyty podczas MISJI:NIEBO już za nami. Wysyłkę wszystkich płyt oraz pamiątek rozpoczniemy 10 lutego 2020. Ciągle czekamy na wydruk książeczek w drukarni, które stanowią integralną część płyty.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Helena Kmieć (1991-2017) Świecka misjonarka działająca w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator, zamordowana podczas misji na placówce w boliwijskim mieście Cochabamba. "Jej życie trudno zamknąć w słowach. To była melodia. Boży utwór podarowany nam, którzy zdążyliśmy ją poznać i się nią zachwycić." Płyta, którą chcemy stworzyć i wydać wspólnie z najbliższymi i przyjaciółmi Heleny, będzie muzyczną biografią tej niezwykłej postaci. W życiu Heleny na każdym kroku towarzyszyła Jej muzyka, od rodzinnego domu po studia śpiewu operowego aż do wolontariatu misyjnego. Muzyka splatała życiorysy wielu osób z jej wyjątkowym życiem. Chcemy wspólnie razem "napisać" biografię Heleny oraz sprawić aby jej wyjątkowy głos mógł trafić do Waszych domów.


Biografia pisana muzyką przez najbliższych.

Wydając tą płytę chcemy wspólnie napisać muzyczną historię życia Heleny Kmieć. W projekt nagrania płyty zaangażowaliśmy wszystkich, którym Helena jest bliska, szczególnie od strony muzyki. Chcemy aby na płycie znajdowały się utwory, które opowiedzą Wam- słuchaczom jej życie, od najmłodszych lat po to co dzieje się po jej śmierci. Każda piosenka na płycie będzie stanowiła unikatową i osobistą pamiątkę Wykonawcy dedykowaną Helenie. Do każdego kawałka przypisana będzie historia, która pomoże słuchaczom lepiej zrozumieć wyjątkowość danego utworu.

Naszym marzeniem jest również oczyścić amatorsko nagrane utwory Heleny tak aby móc usłyszeć jej piękny głos w jak najlepszej jakości!

v8begk-b6e5a56a.png

Teresa Kmieć

Siostra Helenki. Od najmłodszych lat wychowywały się przy dźwiękach muzyki. Obecnie realizuje doktorat w dziedzinie Muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

v8begk-d20fed03.png

Magdalena Tylek (Kania)

Autorka dwóch płyt "Spotkanie" i "Wierzę, że...". Razem z Heleną uwielbiały się spotykać aby wspólnie pośpiewać. Ślady po tych spotkaniach dostępne są na YouTube w postaci amatorsko nagranych utworów.

v8begk-5dafefce.png

Katarzyna Krajcer

Absolwentka Wokalistyki na Akademii Muzycznej w Katowicach. Z Heleną znały się ze szkoły muzycznej, gdzie wspólnie rozwijały swoją pasję do śpiewu.

v8begk-169b746.png

Schola Albertinum

Schola działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego Albertinum w Gliwicach. Jednym z głosów tej utalentowanej grupy przez wiele lat była Helenka.

v8begk-eabd3506.png

Grupa Muzyczna WMS

Wolontariat Misyjny Salvator (WMS) był nieodłączną częścią życia Heleny. Z WMS została posłana na misje na Węgry, do Rumunii, Zambii i Boliwii. Osobiście prowadziła grupę muzyczną, wspólnie śpiewając misyjne hiciory.


v8begk-65bc7143.png

Dziewczyny z projektu "Podaj dobro dalej!"

Fundacja od samego początku prowadzi projekt edukacyjny "Podaj dobro dalej!" gdzie dzieci ze szkół podstawych inspirując się Helenką mają okazję pomagać innym. Dziewczynki z kl.2 pod opieką p. Marty wspólnie stworzyły dwie piosenki o Helence, która stała się dla nich przyjaciółką z Nieba.

v8begk-8761fadc.png

Helena Kmieć

To ona. Kochająca każdego i wykorzystująca swoje talenty ku dobremu. Ukończyła śpiew operowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Mimo, że nie ma Jej już z nami chcemy abyście mogli usłyszeć Ją na naszej płycie.


v8begk-b81d7ea6.png

Helena Agnieszka Kmieć urodziła się 9 lutego 1991 roku w Krakowie. Pochodziła z Libiąża. W 1998 roku rozpoczęła edukację w Szkole Podstawowej Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu. Tam też uczęszczała do Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego, ale tylko przez rok, gdyż po pierwszej klasie liceum wyjechała na dwuletnie stypendium do Wielkiej Brytanii do Leweston School w Sherborne. Szkołę ukończyła w 2009 roku i w październiku rozpoczęła studia na Politechnice Śląskiej na kierunku inżynieria i technologia chemiczna prowadzonym w języku angielskim. Po obronieniu dyplomu magistra inżyniera w 2014 roku rozpoczęła pracę w zupełnie innej branży – jako stewardessa w liniach lotniczych.

W szkolnych czasach odnosiła sporo sukcesów artystycznych. Brała udział w wielu konkursach recytatorskich, w których niejednokrotnie udawało się jej odnosić mniejsze i większe sukcesy. Występowanie na scenie nie skończyło się wraz z ukończeniem szkoły. Będąc już na studiach, rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach, w klasie śpiewu solowego mgr Joanny Wojnowskiej. Podczas czteroletniej nauki w tej szkole wielokrotnie stawała na scenie z okazji różnych koncertów i przedstawień, z których najważniejszym był recital dyplomowy wieńczący naukę w tej szkole. Śpiew był bardzo mocno obecny w jej życiu, na stałe śpiewała w scholi Duszpasterstwa Akademickiego w Gliwicach oraz w różnych innych projektach.

Miała wiele marzeń i celów. Jednym z ideałów, które starała się realizować, była chęć bycia dla innych. Określając siebie, zaznaczyła, że jest osobą, która nie potrafi „usiedzieć na miejscu”, dlatego chętnie angażowała się w bardzo różne działania na wielu polach. Poza wspomnianym już śpiewem i muzyką, chętnie aktywnie spędzała czas, chodząc po górach czy jeżdżąc na rowerze, a ostatnio próbowała swoich sił we wspinaczce.

Dużo radości dawała jej możliwość pomocy i tworzenia czegoś dla innych, dlatego też angażowała się w pomoc w nauce dzieciom w świetlicy Caritas i działalność w Katolickim Związku Akademickim w Gliwicach.

W 2012 roku znalazła swoje miejsce w Wolontariacie Misyjnym „Salvator” WMS, działającym przy zgromadzeniu zakonnym salwatorianów. Z ramienia wolontariatu dwukrotnie była posłana na krótkie kilkunastodniowe wyjazdy, podczas których w kilkuosobowej grupie prowadziła półkolonie dla dzieci przy salwatoriańskich parafiach – pierwszy raz w Galgahévíz na Węgrzech, za drugim razem w Timisoarze w Rumunii. W 2013 roku pojechała na misję do Zambii, gdzie przez dwa miesiące pracowała z dziećmi ulicy, między innymi ucząc ich czytania, pisania, angielskiego i matematyki oraz towarzysząc im w codziennym życiu w ośrodku Salvation Home w stolicy Zambii, Lusace, a także w oddalonym o ok. 70 km centrum młodzieżowym Kulanga Bana Farm w Chamulimbie.

8 stycznia 2017 r. rozpoczęła służbę na placówce misyjnej sióstr służebniczek dębickich w Cochabambie w środkowej Boliwii. 24 stycznia, nad ranem polskiego czasu, miał miejsce napad na ochronkę dla dzieci, w której Helena przebywała wraz z drugą wolontariuszką Anitą Szuwald. Podczas zdarzenia napastnik ugodził nożem Helenkę, która, pomimo prób ratowania życia, zmarła.

Śp. Helena Kmieć miała rozległe zainteresowania i talenty, pokaźne grono przyjaciół i niezliczone grono znajomych. Dla wielu ludzi pozostanie wzorem postępowania, inspiracją do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu.

v8begk-d32bb674.png

Na co chcemy przeznaczyć pieniądze ?

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na nagranie materiału muzycznego w profesjonalnym studiu nagraniowym w Krakowie oraz na wydanie płyty w nakładzie umożliwiającym jej dystrybucję. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży płyt oraz nadwyżka ze zbiórki zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Zambii, Boliwii i Meksyku.

Dowiedz się wiecej na stronie Fundacji

Przeczytaj więcej

v8begk-42e9a99c.png


Zrzutka stworzona przez Fundację im. Heleny Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć została założona przy współpracy Polskiej Prowincji Salwatorianów, rodziny oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną kontynuować dzieło śp. Heleny Kmieć poprzez wsparcie materialne i modlitewne. Za główną misję fundacja postawiła sobie wszechstronne wsparcie placówek misyjnych w opiece nad dziećmi i młodzieżą w krajach misyjnych które zmagają się z wieloma problemami, takimi jak bieda, bezdomność, choroby czy brak edukacji oraz edukację na miejscu w Polsce najmłodszych w dziedzinie wolontariatu. Chcemy jednoczyć wszystkich ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym na każdy możliwy sposób - i tak jak czyniła to śp. Helena Kmieć – dawać im nadzieję na lepsze jutro.

Facebook

E-mail

English below:

Helena Kmieć (1991-2017) Świecka misjonarka działająca w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator, zamordowana podczas misji na placówce w boliwijskim mieście Cochabamba. "Jej życie trudno zamknąć w słowach. To była melodia. Boży utwór podarowany nam, którzy zdążyliśmy ją poznać i się nią zachwycić." Płyta, którą chcemy stworzyć i wydać wspólnie z najbliższymi i przyjaciółmi Heleny, będzie muzyczną biografią tej niezwykłej postaci. W życiu Heleny na każdym kroku towarzyszyła jej muzyka, od rodzinnego domu po studia śpiewu operowego aż do wolontariatu misyjnego. Muzyka splatała życiorysy wielu osób z jej wyjątkowym życiem. Chcemy wspólnie razem "napisać" biografię Heleny oraz sprawić aby jej wyjątkowy głos mógł trafić do Waszych domów.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 6 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Dziękujemy !

Czeka na Ciebie modlitewne wsparcie z naszej strony!

10 zł

Kupione 7

Zakończona
Inne
Bardzo dziekujemy !

Uzyskasz pełny dostęp do trzech utworów w wersji mp3 po nagraniu płyty.

25 zł

Kupione 7

Zakończona
Inne
Ogromnie dziękujemy !

Nowo wydana płyta oraz pamiątka z misji prosto z Afryki.

100 zł

Kupione 12

Zakończona
Inne
Dziękuję to za mało !

Dwie płyty prosto z drukarni wraz z książka Helena.Misja możliwa, obraz z wyjątkowym cytatem związanym z Helenką oraz pamiątka z misji z Afryki.

500 zł

Kupione 7

Zakończona

Wpłaty 73

AJ
Amos Jarosław Smolarek
1 500 zł
AD
Adam Dabrowski
1 500 zł
 
Dane ukryte
650 zł
MP
Maciej Pilch
500 zł
PC
Paweł Czerwiec
500 zł
RA
Reh adam
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BL
Bernard Labusek
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków