id: v8c5dn

Na leczenie

Na leczenie

0 zł
z 6 000
0%
zakończona
02.02.2020r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 486 zrzutek i zebrali 1 060 914 806 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć!


Mam na imię Dawid i jestem 30 latkiem z marzeniami. Kocham życie i chciałbym móc korzystać z niego w pełni samodzielnie jeszcze przez długie lata. Jednak bez odpowiedniego leczenia i stałej rehabilitacji nie będzie to możliwe.

Niemal połowa mojego życia to ciągła walka z chorobą. Ponad 10 lat spędzonych w kolejkach u różnych specjalistów nie dało odpowiedzi na pytanie "Co mi dolega?" Aż któregoś dnia trafiłem na artykuł o chorobach reumatycznych, które jak się okazuje wbrew opiniom dotykają ludzi młodych. Mimo wszystko w głowie naszła mnie myśl: "Reumatyzm w tym wieku? Niemożliwe." Zaledwie w 2 miesiące od pierwszej wizyty u reumatologa usłyszałem diagnozę. ZZSK - Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa.


Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa to nieuleczalna choroba o podłożu autoimmunologicznym, w której przebiegu dochodzi do zapalenia w różnych częściach ciała. Toczący się w organizmie stan zapalny zajmuje kolejne stawy prowadząc do ich deformacji i sztywnienia m. in. rąk i nóg. Szczególnie dotknięty zmianami jest kręgosłup, w którym w miarę postępowania choroby dochodzi do zrastania się kręgów i z czasem jego całkowitego unieruchomienia. Chory zostaje nieodwracalnie okaleczony.

Z powodu choroby musiałem zrezygnować z pracy na etacie i zacząć pracę na własny rachunek, żeby móc pogodzić pracę z leczeniem i częstymi nieobecnościami. Każdego dnia towarzyszy mi nieustający ból, kręgosłupa, dłoni, stóp, silne bóle głowy i oczu. Niekiedy, ból jest tak silny że mam problemy z chodzeniem. W chwili obecnej w stawach dłoni i stóp wystąpiły zmiany zwyrodnieniowe bardzo ograniczając mi codzienne funkcjonowanie i wykonywanie podstawowych  czynności. 


 ZZSK to nieuleczalna choroba, która trwale okalecza a jej skutki są widoczne i nieodwracalne. 

Jedynie stała rehabilitacja, fizykoterapia i obecnie najefektywniejsze leczenie biologiczne mogą spowolnić rozwój choroby i zapewnić jeszcze długie lata samodzielnego funkcjonowania.

Mam jedno największe marzenie, chciałbym choć jeden dzień nie czuć bólu. 

Jeśli możesz pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji i zapewnieniu mi w miarę normalnego funkcjonowania, bardzo proszę o wpłatę choć symbolicznej kwoty.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!