id: v97ddr

Chcemy się uczyć - nasza wymarzona klasa pod słońcem Afryki

Chcemy się uczyć - nasza wymarzona klasa pod słońcem Afryki

Nasi użytkownicy założyli 1 178 065 zrzutek i zebrali 1 231 448 240 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od wielu lat znam Nazaretanki, a jedna z nich jest moją przyjaciółką, która w Ghanie pracuje z dziećmi. Co tu więcej pisać przeczytajcie sami. Pomóżmy im zrealizować marzenie edukacyjne dzieci z Yamfo.Chcemy się uczyć – nasza wymarzona klasa pod słońcem Afryki

Razem możemy zmienić przyszłość dzieci z Yamfo – małej miejscowości w Ghanie. Edukacja to okno na świat dla młodego pokolenia. Dzieci chcą się uczyć, a my chcemy im w tym pomóc! Dołącz do nas!

NASZ CEL

Zbieramy fundusze na wyposażenie jednej z trzech klas w powstającym budynku gimnazjum. Jest to zadanie wyjątkowe, ponieważ w już tym roku nasi szóstoklasiści zakończą etap szkoły podstawowej. Potrzebujemy zakupić szkolne ławki i krzesełka, tablicę, szafki na książki dla uczniów oraz inne konieczne wyposażenie.

NASZA MISJA

Jesteśmy Siostrami Nazaretankami, które w 2012 roku założyły placówkę misyjną w Afryce w Ghanie. Dzięki ofiarnej pracy Sióstr i ogromnemu wsparciu ludzi dobrej woli, powstał kompleks budynków szkolnych w Yamfo. Szkoła rozpoczęła swą działalność w 2015 roku. Obecnie opieką edukacyjną jest objętych 456 uczniów. W bieżącym roku kalendarzowym rozpoczęła się budowa trzyklasowego gimnazjum, w którym nasi uczniowie będą kontynuować edukację od września 2024.

Nasza szkoła zapewnia uczniom regularne zajęcia. Dzięki temu mamy pewność, że uczniowie po skończonej podstawówce będą potrafili czytać, pisać i posługiwać się językiem angielskim. 

Na obecną chwilę szkoła Holy Family of Nazareth – Yamfo jest uznawana w środowisku lokalnym za jedyną placówkę gwarantującą rzetelną edukację w dobrych, przyjaznych warunkach.

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ

Yamfo to jedna z typowych miejscowości Ghany, której mieszkańcy utrzymują się głównie z rolnictwa i handlu. Pomimo trudnych sytuacji życiowych i ekonomicznych przeciwności społeczeństwo jest otwarte na nowe rozwiązania, poszukuje nowych perspektyw i lepszych możliwości rozwoju dla młodego pokolenia. 

Ghana jest jednym z krajów, w którym wysoka inflacja, korupcja i skrajna bieda w niektórych regionach, wpływają na niski poziom edukacji. Kondycja placówek państwowych jest dramatyczna: brakuje podstawowego wyposażenia w klasach (ławki, krzesła, tablice), podręczników i innych pomocy naukowych, budynki są zniszczone i uszkodzone przez warunki klimatyczne, brakuje ścian, dachów, itp. Wielkość klas nie jest dostosowana do liczby uczniów, brakuje elektryczności i dostępu do wody pitnej. Liczba uczniów w klasie (od 40 do 90) uniemożliwia realizację programu i indywidualnego podejścia do ucznia. 

WE LOVE YAMFO!

Pracując w tej części świata zdajemy sobie doskonale sprawę, że młodzi ludzie nie mający dostępu do podstawowej edukacji na dobrym poziomie, w konsekwencji nie mają możliwości kontynuowania nauki w szkoły średniej i na wymarzonej uczelni, znalezienia lepszej pracy, a co za tym idzie wykorzystania swojego potencjału i bycia częścią współczesnego świata.

Nasz wkład w rozwój edukacyjny uczniów jest niewielką kroplą w morzu potrzeb, ale głęboko wierzymy, że nawet ta kropla może mieć pozytywny wpływ na przyszłość lokalnego społeczeństwa i całego kraju.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 60

PS
PSP Sióstr Nazaretanek w Rzeszowie im. Sióstr Męczennic w Nowogródku
2 000 zł
EP
Elżbieta Pokorny
1 000 zł
MA
Magdalena
200 zł
JO
Jola
300 zł
BZ
Dzieci pierwszokomunijne Parafia Św. Józefa Oblubieńca w Obornikach
1 000 zł
BK
Maria Kosek
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
AC
Anna
50 zł
SP
Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Warszawie
3 770 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!