id: v9g4ea

Z LASU wydanie płyty

Z LASU wydanie płyty

8 453 zł 
z 5 000 zł
169%
zakończona 20.11.2020r
149 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jak widać w tytule - wydajemy płytę.

Mamy już nagrany materiał! Jest już nawet po masteringu...

Jedna koleżanka robi nam już projekt książeczki i okładki, choć nie chce na razie powiedzieć, co na niej będzie...

W każdym razie na koniec trzeba będzie wszystko razem wydrukować i wytłoczyć.

I chcą za to kasę... nawet w czasie pandemii... :)


Ale jak nam pomożecie, to zaraz wszystko pójdzie gładko i płyta będzie przed Bożym Narodzeniem. (Na pewno Wasza rodzina marzy skrycie o naszej płycie pod choinkę, nawet jeżeli jeszcze nie przeczuwa tego szczęścia!...)


z5b5ca4488bb8008.jpeg

Foto: Artemida Pictures


Nasz zespół jest na tyle duży, że na pewno znasz chociaż jedną osobę z naszej ekipy. W składzie obecnym śpiewają: Jagna Knittel, Maniucha Bikont, Julita Charytoniuk, Joanna Gancarczyk, Ewa Grochowska, Anna Jakowska, Olga Kozieł, Karolina Podrucka i Joanna Skowrońska.


W książeczce do płyty piszemy o sobie tak:


Zespół „Z lasu” tworzą pieśniarki, które pokochały dawną muzykę wiejskich kobiet. Mocą swych głosów przywołują zaklęte w dźwiękach obrzędy i rytuały. Duch kobiecej mądrości, którym wibrują surowe stare pieśni, staje się znowu obecny i ważny.

Grupa śpiewa tradycyjne pieśni z Polesia, krainy ciągnącej się od Polski aż po Rosję, wzdłuż bagnistych łąk Prypeci – rzeki, która od północy zalewa białoruskie mokradła, od południa zaś odbija w swym nurcie ukraińskie lasy. Od kilkunastu lat członkinie zespołu przemierzają te tereny w poszukiwaniu okruchów dawnego świata – żywego i obfitego źródła, z którego można czerpać współcześnie. Docierają do najstarszych mieszkańców – głównie kobiet.


c3e94e0281b3bb0f.jpeg

Foto: Oleksiy Nahornuyk

Polesie, które znamy, to lasy, bagna, jeziora i ukryte między nimi malownicze wsie. Szukamy chutorów – miejsc z dala od głównych dróg, małych wiejskich kolonii, na wpół opustoszałych zakątków. Zachodzimy do chat, pytamy starych ludzi o ich pieśni, o ich historie. Kiedy ich słuchamy, cofamy się do czasów, gdy egzystowali w przymierzu z przyrodą, żyjąc z tego czym obdarowały ich las, rzeka, pole i łąka. Gdy świat materialny przenikała sfera sacrum, a poczucie bliskiej obecności duchów przodków dawało człowiekowi oparcie.


Miejsca naszych spotkań przenika trudna, splątana historia. Najstarsi mieszkańcy pamiętają drugą wojnę, burzliwy okres kolektywizacji, a także czasy przedwojenne, kiedy uczyli się w trzyletnich polskich szkołach.


Utwory z repertuaru zespołu pochodzą z niezliczonych wyjazdów na Polesie i badań terenowych, niewielka część z nagrań archiwalnych. Obszar poszukiwań grupy Z lasu to ukraińskie województwa: rówieńskie i żytomierskie oraz białoruskie – brzeskie i homelskie.


vfcda726db6a4842.jpegFoto: Hania Linkowska

Nie wiemy czy w obecnej sytuacji premiera płyty w formie koncertu, tak jak planowałyśmy, będzie możliwa. Na pewno zbierzemy się i zaśpiewamy dla Was, choćby przez internet. Jeśli pomożecie sfinansować wydanie płyty - będziecie mogli cieszyć się nią już niedługo!


A już teraz można posłuchać jak śpiewamy! Piosenka "Oj letila zowzuleńka" z poleskiej wsi Komory. Nagranie oczywiście z naszej nowej płyty. :)


Foto: Piotr BiegańskiPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 149

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 15 zł i więcej
Nasza wdzięczność!

Będziemy te osoby pozdrawiać w czasie koncertu on-line, który szykuje się na listopad! :)

rozwiń
Wpłać 30 zł i więcej
Płyta w wersji MP3

Płyta jako zestaw plików MP3 wysłanych wetransferem + grafika okładki w pdf.

rozwiń

wybrano 16 razy

Wybieram
Wpłać 45 zł i więcej
Płyta Z LASU

Świeżo wydana płyta wysłana pocztą.

rozwiń

wybrano 94 razy

Wybieram
Wpłać 75 zł i więcej
Płyta Z LASU + płyta z filmem "Takich pieśni sobie szukam"

Nagroda w postaci kompletu płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płytę multimedialną z filmem Jagny Knittel pt.: "Takich pieśni sobie szukam" oraz nagraniami pieśni zrobionymi przed rokiem 2010.

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 75 zł i więcej
Płyta Z LASU + płyta "W domu Kidów"

Nagroda w postaci kompletu płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płytę z obrzędowymi pieśniami od reemigrantów z byłej Jugosławii - śpiewa Stanisława Latawiec. Płyta wydana w ramach projektu współprowadzonego przez Joannę Skowrońską.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 75 zł i więcej
Płyta Z LASU + płyta "Wołyń w pieśniach"

Nagroda w postaci kompletu płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płytę "Wołyń w pieśniach" wydaną w ramach projektu prowadzonego przez Olgę Kozieł.

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 120 zł i więcej
Płyta Z LASU + dwupłytowy album "Bez nut"

Nagroda w postaci kompletu płyt. Do naszej najnowszej płyty dodajemy dwupłytowy album z muzyką Tadeusza Kubiaka i jego kapeli oraz ich następców – Kapeli im. Tadeusza Kubiaka z Leśmierza, wydany przez Fundację Muzyka Zakorzeniona, a podarowany nam na ten cel przez Joannę Skowrońską i Joannę Gancarczyk.


rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 125 zł i więcej
Płyta Z LASU + 2 płyty z cyklu "Ludowe pieśni religijne z Podlasia"

Nagroda w postaci kompletu 3 płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płyty "Ludowe pieśni religijne z Podlasia" cz. I i II, zawierające pieśni zebrane przez Julitę Charytoniuk.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Nasi użytkownicy założyli

852 005 zrzutek

i zebrali

737 016 979 zł

A ty na co dziś zbierasz?