id: v9g4ea

Z LASU wydanie płyty

Z LASU wydanie płyty

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
8 453 zł
z 5 000
169%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 290 zrzutek i zebrali 1 102 494 468 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jak widać w tytule - wydajemy płytę.

Mamy już nagrany materiał! Jest już nawet po masteringu...

Jedna koleżanka robi nam już projekt książeczki i okładki, choć nie chce na razie powiedzieć, co na niej będzie...

W każdym razie na koniec trzeba będzie wszystko razem wydrukować i wytłoczyć.

I chcą za to kasę... nawet w czasie pandemii... :)


Ale jak nam pomożecie, to zaraz wszystko pójdzie gładko i płyta będzie przed Bożym Narodzeniem. (Na pewno Wasza rodzina marzy skrycie o naszej płycie pod choinkę, nawet jeżeli jeszcze nie przeczuwa tego szczęścia!...)


z5b5ca4488bb8008.jpeg

Foto: Artemida Pictures


Nasz zespół jest na tyle duży, że na pewno znasz chociaż jedną osobę z naszej ekipy. W składzie obecnym śpiewają: Jagna Knittel, Maniucha Bikont, Julita Charytoniuk, Joanna Gancarczyk, Ewa Grochowska, Anna Jakowska, Olga Kozieł, Karolina Podrucka i Joanna Skowrońska.


W książeczce do płyty piszemy o sobie tak:


Zespół „Z lasu” tworzą pieśniarki, które pokochały dawną muzykę wiejskich kobiet. Mocą swych głosów przywołują zaklęte w dźwiękach obrzędy i rytuały. Duch kobiecej mądrości, którym wibrują surowe stare pieśni, staje się znowu obecny i ważny.

Grupa śpiewa tradycyjne pieśni z Polesia, krainy ciągnącej się od Polski aż po Rosję, wzdłuż bagnistych łąk Prypeci – rzeki, która od północy zalewa białoruskie mokradła, od południa zaś odbija w swym nurcie ukraińskie lasy. Od kilkunastu lat członkinie zespołu przemierzają te tereny w poszukiwaniu okruchów dawnego świata – żywego i obfitego źródła, z którego można czerpać współcześnie. Docierają do najstarszych mieszkańców – głównie kobiet.


c3e94e0281b3bb0f.jpeg

Foto: Oleksiy Nahornuyk

Polesie, które znamy, to lasy, bagna, jeziora i ukryte między nimi malownicze wsie. Szukamy chutorów – miejsc z dala od głównych dróg, małych wiejskich kolonii, na wpół opustoszałych zakątków. Zachodzimy do chat, pytamy starych ludzi o ich pieśni, o ich historie. Kiedy ich słuchamy, cofamy się do czasów, gdy egzystowali w przymierzu z przyrodą, żyjąc z tego czym obdarowały ich las, rzeka, pole i łąka. Gdy świat materialny przenikała sfera sacrum, a poczucie bliskiej obecności duchów przodków dawało człowiekowi oparcie.


Miejsca naszych spotkań przenika trudna, splątana historia. Najstarsi mieszkańcy pamiętają drugą wojnę, burzliwy okres kolektywizacji, a także czasy przedwojenne, kiedy uczyli się w trzyletnich polskich szkołach.


Utwory z repertuaru zespołu pochodzą z niezliczonych wyjazdów na Polesie i badań terenowych, niewielka część z nagrań archiwalnych. Obszar poszukiwań grupy Z lasu to ukraińskie województwa: rówieńskie i żytomierskie oraz białoruskie – brzeskie i homelskie.


vfcda726db6a4842.jpegFoto: Hania Linkowska

Nie wiemy czy w obecnej sytuacji premiera płyty w formie koncertu, tak jak planowałyśmy, będzie możliwa. Na pewno zbierzemy się i zaśpiewamy dla Was, choćby przez internet. Jeśli pomożecie sfinansować wydanie płyty - będziecie mogli cieszyć się nią już niedługo!


A już teraz można posłuchać jak śpiewamy! Piosenka "Oj letila zowzuleńka" z poleskiej wsi Komory. Nagranie oczywiście z naszej nowej płyty. :)


Foto: Piotr BiegańskiPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 8

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Nasza wdzięczność!
Będziemy te osoby pozdrawiać w czasie koncertu on-line, który szykuje się na listopad! :)
15 zł
Zakończona
Inne
Płyta w wersji MP3
Płyta jako zestaw plików MP3 wysłanych wetransferem + grafika okładki w pdf.
30 zł

Kupione 16

Zakończona
Inne
Płyta Z LASU
Świeżo wydana płyta wysłana pocztą.
45 zł

Kupione 94

Zakończona
Inne
Płyta Z LASU + płyta z filmem "Takich pieśni sobie szukam"
Nagroda w postaci kompletu płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płytę multimedialną z filmem Jagny Knittel pt.: "Takich pieśni sobie szukam" oraz nagran...
75 zł

Kupione 10 z 10

Zakończona
Inne
Płyta Z LASU + płyta "W domu Kidów"
Nagroda w postaci kompletu płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płytę z obrzędowymi pieśniami od reemigrantów z byłej Jugosławii - śpiewa Stanisława Lat...
75 zł

Kupione 2 z 2

Zakończona
Inne
Płyta Z LASU + płyta "Wołyń w pieśniach"
Nagroda w postaci kompletu płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płytę "Wołyń w pieśniach" wydaną w ramach projektu prowadzonego przez Olgę Kozieł.
75 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Inne
Płyta Z LASU + dwupłytowy album "Bez nut"
Nagroda w postaci kompletu płyt. Do naszej najnowszej płyty dodajemy dwupłytowy album z muzyką Tadeusza Kubiaka i jego kapeli oraz ich następców – Kap...
120 zł

Kupione 10 z 10

Zakończona
Inne
Płyta Z LASU + 2 płyty z cyklu "Ludowe pieśni religijne z Podlasia"
Nagroda w postaci kompletu 3 płyt. Do płyty najnowszej dodajemy płyty "Ludowe pieśni religijne z Podlasia" cz. I i II, zawierające pieśni zebrane prze...
125 zł

Kupione 5 z 5

Zakończona

Wpłaty 149

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 6

 
2500 znaków