id: v9ge8p

Razem Możemy Więcej ! Centrum Wsparcia Uchodźców

Razem Możemy Więcej ! Centrum Wsparcia Uchodźców

Nasi użytkownicy założyli 1 034 553 zrzutki i zebrali 1 100 689 831 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Razem możemy więcej!

Zrzutka na cele statutowe i rozwój Centrum Wsparcia Uchodźców przy Fundacji Ukraina


Centrum powstało z potrzeby serca wolontariuszy, którym nie był obojętny los osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Tysiące serc Wrocławian tchnęło życie w ideę o wspierającym miejscu dla wszystkich potrzebujących i na kanwie marzeń części z nich powstało nasze Centrum Wsparcia Uchodźców.

Jesteśmy w trakcie rozwoju naszego punktu i mamy nadzieję, że będziemy mogli to robić nadal. W tej chwili nasze działania obejmują udzielanie pomocy materialnej dla osób przyjezdnych oraz finansowej dla najbardziej potrzebujących. Oferujemy wsparcie w zakwaterowaniu, konsultacji informacyjnej oraz w znalezieniu pracy i nowej ścieżki zawodowej. Chcąc robić jeszcze więcej, musimy reagować na nowopowstałe potrzeby, które wymagają od nas ogromnych nakładów energii oraz kosztów. Stąd pomysł na powstanie tej zrzutki.

Dzięki Wam chcemy się rozwijać i marzyć dalej o miejscu, w którym każdy będzie czuł się bezpieczny i mile widziany.


Kolejka do naszego punktu:

y9g1JQ8aJIrFcTpx.jpg

Planujemy w przyszłości stworzyć przestrzeń do prowadzenia przeróżnych warsztatów, od kreatywnych przez językowe do biznesowych, dla dorosłych i dla najmłodszych. Chcemy podejść do realizacji tych planów odpowiedzialnie, w związku z czym potrzebujemy środków niezbędnych do wyposażenia sal, zaopatrzenia, szkoleń dla specjalistów i tych kluczowych dla rozwoju pracowników i konserwacji posiadanych sprzętów. Już teraz prowadzimy Klub Seniora oraz wspieramy projekt "Zdalnych szkół" dla ukraińskiej młodzieży. Nasze działania są nastawione na integrację, wsparcie oraz aktywizację.

Wydarzenie zorganizowane dla dzieci w jednym z naszych zaprzyjaźnionych ośrodków:

UtgFfbhfwlB5asbI.jpg

Chcemy również zebrać środki na materialne potrzeby osób uchodźczych. Mamy pod opieką kilka ośrodków noclegowych na terenie Dolnego Śląska zamieszkiwanych przez seniorów oraz matki z dziećmi. Często są to rodziny wielodzietne lub mamy z niemowlakami, które przyjechały do Polski trzymając tylko jedną torbę w ręce nie wiedząc, co ich czeka w nowym kraju. Kobiety te mimo ogromnego stresu i traumatycznych doświadczeń zdecydowały się wyruszyć w podróż do nieznanego kraju i podjąć walkę o lepsze życie swoje i swoich dzieci. I choć wojna toczy się po drugiej stronie granicy, to one też muszą walczyć tutaj o samodzielne zaspokajanie podstawowych potrzeb rodziny, takich jak zakup pieluch, jedzenia, mleka, czy leków. Koszta te przerastają ich możliwości finansowe ze względu na wysokie ceny produktów dziecięcych, które są drogie nawet dla obywateli kraju. Niemożność znalezienia pracy na pełen etat będąc jedynym opiekunem rodziny również nie poprawia ich sytuacji. Obecnie udało nam się już kilkukrotnie udzielić pomocy finansowej z pomocą grantodawców, a także pomocy materialnej w postaci jedzenia, ubrań, środków higienicznych, wyprawek szkolnych oraz dla małych dzieci.

Z nami możesz mieć realny wpływ na poprawę jakości ich życia!

Rodziny którym pomagamy:

AAZBja6OU8iRrsze.jpgChcemy stworzyć wielokulturową społeczność dającą poczucie bezpieczeństwa wszystkim! Pomagającą w aklimatyzacji, zaznajomieniu z kulturą i językiem oraz dającą wiedzę, jak zacząć życie w obcym kraju. Zachęcającą do integracji, by stać się częścią społeczeństwa i myślenia o Polsce, jak o domu. Przez długie miesiące do działania wystarczały nasze chęci oraz pomoc dobrych ludzi, teraz potrzebujemy Waszego wsparcia w dalszych działaniach, bo razem możemy więcej! Stwórzmy coś, co będzie inwestycją w przyszłość. Mamy dużo planów i nie możemy się doczekać kiedy wdrożymy nowe pomysły w życie.

Tak pomagamy nowoprzybyłym na dworcu:VsmJzkONiJw2qen8.jpg

Wybierając nas dajemy Ci pewność, że zebrane środki zostaną transparentnie i co do grosza rozliczone i udokumentowane na cel zgodny z opisem zrzutki!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
CW
Cezary Waligóra
100 zł
MW
MACIEJ W
50 zł
OS
Olha Shkoda
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!