Opis zrzutki

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą rybniczan, których oprócz miejsca zamieszkania łączy to, że jesteśmy też szczęśliwymi posiadaczami (bądź użytkownikami) drukarek 3D oraz to, że mamy chęć wykorzystania ich w najlepszym możliwym obecnie celu.

W myśl zasady, że razem możemy więcej prosimy was o pomoc - abyśmy mogli skutecznie pomagać.


JAKI JEST NASZ CEL?

Od początku epidemii COVID-19 było jasne, że nasz kraj nie jest przygotowany do obrony przed zagrożeniem. W szpitalach w całej Polsce wciąż brakuje podstawowego sprzętu ochrony osobistej dla ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu, który codziennie jest narażony na kontakt z niebezpieczną chorobą. Wielu wspaniałych ludzi ruszyło na pomoc szpitalom - jedni szyją maseczki, inni dostarczają posiłki dla pracowników. My, jako użytkownicy drukarek 3D mamy możliwość produkcji profesjonalnych przyłbic ochronnych według oryginalnego projektu firmy PRUSA (link do oryginalnego projektu). Do tej pory wyprodukowaliśmy ponad 100 przyłbic oraz zamierzamy stworzyć kilkaset kolejnych i rozdysponować je do wszystkich potrzebujących instytucji medycznych na terenie miasta Rybnik i powiatu rybnickiego.

Dostarczyliśmy już kompletne przyłbice m.in. do:


  • Szpital WSS nr 3 w Rybniku, różne oddziały
  • WPR Katowice, oddział Rybnik
  • Miejski Dom Pomocy Społecznej w Rybniku
  • SPZOZ Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych W Rybniku
  • Chirurgia, Szpital Wodzisław Śląski
  • Szpital Knurów
  • Chirurgia, Szpital Miejski w Żorach
  • inne placówki medyczne


Pozostajemy w stałym kontakcie z lekarzami, stąd wiemy, że zapotrzebowanie na nowe przyłbice nadal jest ogromne. Chcemy nadal drukować, składać i dostarczać przyłbice do okolicznych placówek medycznych.


NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Wszystkie przyłbice, które do tej pory udało nam się wydrukować powstały z użyciem naszych materiałów, zakupionych ze środków własnych i z pomocą przyjaciół. Zapotrzebowanie jest jednak dużo większe, stąd nasza prośba do Was o pomoc finansową, którą przeznaczymy na zakup filamentu oraz folii PCV/PET, z której uzyskamy osłony do przyłbic, jak również odpowiednią gumę, pozwalającą na dopasowanie przyłbicy do rozmiaru głowy korzystającego.


Chcesz zrzucić koronę wirusowi?

Wesprzyj nas!

Dziękujemy. :)

Wpłacający 60

A
Agnieszka
300 zł
K
Krzysiek
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SB
Stanisław Bulandra
100 zł
R
Robert KMP
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
J
jkarwot
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

620 549 zrzutek

i zebrali

370 981 175 zł

A ty na co dziś zbierasz?