id: vap2u9

Na pierwsze kroczki Mateuszka Grzyba!

Na pierwsze kroczki Mateuszka Grzyba!

37 793 zł 
z 50 000 zł
75%
205 dni do końca
276 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mateuszek to synek naszej koleżanki z pracy, mojej przyjaciółki. Długo wyczekiwany i z wielką radością powitany na świecie. Ale od pierwszych chwil wiadomo było, że coś dzieje się nie tak jakbyśmy tego chcieli. 

Mateusz urodził się słaby, wiotki, już w pierwszej dobie prezentował zaburzenia oddychania. Przechodził wiele badań, nikt nie potrafił tego wyjaśnić. Jego mama i tata poruszyli cały kraj aby dowiedzieć się co dolega ich synkowi. 

Padła diagnoza -Zespół dysmorficzny z zaburzeniem globalnego rozwoju (psychoruchowego i poznawczego, behawioralnego) uwarunkowany heterozygotyczną mutacją w genie KLF7. 

Jest to rzadkie schorzenie genetyczne, w dostępnej literaturze opisano tylko 4 DZIECI Z MUTACJĄ KLF7 NA ŚWIECIE!!! Co to oznacza dla Mateusza i dla jego rodziców? Jedną wielką niewiadomą, nieznane jest rokowanie. Wiemy natomiast z czym zmagają się dziś. Z powodu znacznej hipotonii Mateusz ma problemy z jedzeniem i oddychaniem , jest pod opieką Domowej Wentylacji, wymaga codziennej intensywnej rehabilitacji i szczególnej opieki, a jego przyszłość wiąże się z możliwością licznych hospitalizacji 

Rehabilitacja Mateuszka daje nadzieję na jego rozwój, są szanse, że może za 2 lata postawi swoje pierwsze kroczki. Całokształt opieki specjalistycznej wymaga comiesięcznych ciężkich do udźwignięcia kosztów finansowych. 

Bardzo chcemy pomóc Mateuszkowi i jego rodzicom, którzy w obliczu choroby Mateuszka są pełni nadziei, pozytywnie nastawieni i sami nieustannie pomagający innym. Może ta zbiórka sprawi, że poczują wsparcie też nasze i wszystkich dobrych ludzi. 

Bardzo prosimy o pomoc.

Koleżanki i koledzy z pracy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 276

K
Karpava
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AK
MLka
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
DB
ML Dorka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

776 458 zrzutek

i zebrali

577 590 001 zł

A ty na co dziś zbierasz?