Aktualności1

 • Drodzy mecenasi!


  Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę na rzecz rozwoju naszego projektu! Poniżej przedstawiamy korektę kosztów niektórych elementów silnika, które wynikają z prowadzonych nad silnikiem prac optymalizacyjnych:


  • Hydraulika - 2000 zł (zlikwidowaliśmy pneumatykę)
  • Komputer pokładowy silnika - 900 zł
  • Paliwo i utleniacz - 1200 zł (doprecyzowane koszty utleniacza)


  Prace nad projektem nabierają tempa! Dzięki uprzejmości firm TechnoSystem i Ultra Robotics jesteśmy w stanie pracować nad elektroniką i hydrauliką silnika na rzeczywistych elementach. Nasz projekt zdecydowała się także wesprzeć firma Igus, w postaci łożysk i prowadnic liniowych - które zostaną wykorzystane w Hamowni silników rakietowych. Wielkie dzięki! Ponadto, nasz projekt został objęty patronatem medialnym przez Polską Fundację Fantastyki Naukowej!


  Na zakończenie tego wpisu pragniemy Wam zaprezentować postępy z prac nad stworzeniem profesjonalnej animacji naszego silnika:


  n931a6fa14bb6e7f.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Kim jesteśmy?


Jesteśmy grupą młodych pasjonatów technologii rakietowych, zrzeszonych w Rakietowym Kole Naukowo-Technicznym “Invenio”, działającym od czerwca tego roku, przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 1 “Wiśniowa” w Warszawie. Głównym celem Koła, jest zapewnienie wszystkim naszym członkom przyjaznej przestrzeni do rozwijania swoich zainteresowań i realizacji naukowych projektów. Nasi członkowie, to przede wszystkim uczniowie warszawskich szkół średnich, laureaci i finaliści licznych konkursów, takich jak Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Olimpiada Filozoficzna, organizowany przez FSNT NOT ogólnopolski konkurs “Młody Innowator”, światowej sławy “World Skills” czy ogólnopolski konkurs E(x)plory. Wielu z nich ma już także spore, jak na swój wiek, doświadczenie z przemysłem rakietowym - są wśród nas budowniczy amatorskich rakiet modelowych o zasięgu kilkuset metrów, członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego i Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. 


v8d86912d386bf01.png

O projekcie


Pierwszym projektem, który zamierzamy zrealizować w ramach koła, jest budowa rakiety “Orlik” i wystawienie jej w dwóch prestiżowych konkursach rakietowych - European Rocketry Challenge i Spaceport America Cup. Aby jednak tego dokonać, musimy w pierwszej kolejności ukończyć budowę dwóch silników rakietowych własnego projektu. 

b401ab4af82c37d5.pngZgodnie z planem, pierwszy silnik - “Bieli3K”, będzie silnikiem hybrydowym, o impulsie całkowitym 3 kNs. Jego głównym przeznaczeniem jest możliwość prowadzenia bezpiecznych testów statycznych, dlatego też nie zamierzamy wyposażać w niego żadnej rakiety. Drugi z silników - “Bieli10K” będzie stanowić usprawnioną wersję swojego poprzednika, z impulsem 10 kNs, zdolny wynieść rakietę o masie 25 kilogramów na wysokość 3 kilometrów. Dodatkowo zostanie on również dostosowany do wymogów obu konkursów i to właśnie w niego zamierzamy wyposażyć naszą pierwszą rakietę.


h841e0e3ee6bb5e3.png

Koszta


Niestety, koszt budowy takich silników jest niemały. Według naszych wyliczeń, koszt realizacji całego projektu wyniesie około 55 000 złotych.


f664bba55b85c0f7.png


Część tych wydatków udało nam się pokryć przy pomocy sponsorów (m.in. firma igus), ale w dalszym ciągu, do rozpoczęcia realnych prac nad projektem, brakuje nam około 20 000 złotych. Jak można się domyślić, tak dużej sumy nie jesteśmy w stanie pokryć z własnego budżetu, dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszego projektu - wierzymy, że razem uda nam się zrealizować nasze marzenie!b90303566005241d.pngCo dalej?


Jesteśmy młodym, ambitnym zespołem, dlatego celujemy wysoko. Jeśli uda nam się zrealizować nasz pierwszy projekt, zamierzamy przystąpić do budowy kolejnego silnika - “BieLiQ”. Jego ukończenie byłoby wydarzeniem bez wątpienia wyjątkowym na skalę Polski - będzie to pierwszy, funkcjonalny polski silnik na paliwo ciekłe, zdolny wynieść wyposażoną w niego rakietę nawet na 20 kilometrów! Na razie jednak, koncentrujemy się na budowie rakiety “Orlik” i  wierzymy, że może ona stanowić dla nas przepustkę do wielu grantów, stypendiów czy sponsorów i pomóc rozwiązać nam nasz główny, na obecną chwilę, problem braku odpowiednich funduszy. Dlatego też bardzo dziękujemy Państwu za każdą złotówkę, którą zdecydujecie się wesprzeć nasz projekt. O jego rozwoju i perspektywach będziemy na bieżąco informować na naszych mediach społecznościowych: instagramie [https://www.instagram.com/rknt_invenio/] i twitterze [https://twitter.com/home], a także na naszej stronie internetowej [https://rknti.eu], gdzie mogą również Państwo zasięgnąć dalszych informacji o naszym zespole, możliwości dołączenia do Koła czy firmach i organizacjach, które zdecydowały się wejść z nami w współpracę.Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie i wsparcie!

Zespół Rakietowego Koła Naukowo-Technicznego “Invenio”Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród 1

Pozostałe posty 1

Wysyłka kart Członków Honorowych

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłacający 30

CB
Cezary Burkat Ludzie Lodu
500 zł
DF
Daniel Fabisiak
200 zł
PB
Piotr Bolanowski
200 zł
AP
Andrzej Preibisz
150 zł
AW
Adam Wróblewski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BP
Basia Popielewska
100 zł
WS
Włodzimierz Sasin
100 zł
JG
Jakub Gruber
100 zł
KK
Karol Kaczmarek
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Wiśniowa 56, 02-520

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
Dla nieletnich - Członkostwo honorowe w RKNT Invenio
Osoby, które wpłacą 100 zł lub więcej na nasz projekt mogą liczyć na specjalną kartę Członka Honorowego RKNT Invenio. Karta członkostwa wykonana jest z plastiku, ważna jest rok od daty doręczenia katy do właściciela. Członkowie honorowi mają dostęp do specjalnego kanału dla członków honorowych na naszym discordzie oraz mogą uczestniczyć w zebraniach zarządu koła!UWAGA: Karty członków honorowych będą wydawane od września 2021r.
rozwiń

przewidywana dostawa: 15 września, 2021

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Dla pełnoletnich - Członkostwo honorowe w RKNT Invenio
Osoby, które wpłacą 100 zł lub więcej na nasz projekt mogą liczyć na specjalną kartę Członka Honorowego RKNT Invenio. Karta członkostwa wykonana jest z plastiku, ważna jest rok od daty doręczenia katy do właściciela. Członkowie honorowi mają dostęp do specjalnego kanału dla członków honorowych na naszym discordzie oraz mogą uczestniczyć w zebraniach zarządu koła!UWAGA: Karty członków honorowych będą wydawane od września 2021r.
rozwiń

wybrano 6 razy

przewidywana dostawa: 15 września, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

750 977 zrzutek

i zebrali

540 238 870 zł

A ty na co dziś zbierasz?