id: vb22y9

Akumulatory dla Lyd2 Rubinek - Białośliwie wąskotor

Akumulatory dla Lyd2 Rubinek - Białośliwie wąskotor

Nasi użytkownicy założyli 1 186 905 zrzutek i zebrali 1 247 750 150 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Przyjaciele naszej kolejki wąskotorowej, zwracam się do was w imieniu zarządu naszego stowarzyszenia i członków o pomoc w wsparciu naszych celów.

Udało już nam się wspólnie zebrać poprzednio na zbiorniki ciśnieniowe dla lokomotywy Lyd2, udało nam się zebrać na kosiarkę samojezdną oraz na figurę św. Katarzyny. To dzięki wam udało nam się zrealizować te wszystkie cele, za które jesteśmy bardzo bardzo-ooo wdzięczni.


Pamiętacie kilka lat temu rozpoczęliśmy remont lokomotywy rumuńskiej produkcji typu L30h, praktycznie własnymi środkami stowarzyszenia udało nam się ją wyremontować, wtedy prosiliśmy was o pomoc w zakupie ciśnieniowych zbiorników dla niej. Ogłosiliśmy zrzutkę i ku naszemu zdziwieniu osiągnęła błyskawicznie swój cel. Radość i euforia wybuchła na kolejce, po wszystkich odbiorach i badaniach mamy super sprawną lokomotywę z ciekawą historią uratowaną przed palnikiem z krzaków.


Lokomotywa na jednym ze zlotów kolejek wąskotorowych kiedy to pierwszy raz ukazała się szerokiej publiczności została ochrzczona imieniem "RUBINEK" jako symbol szlachetnego jak kamień egzemplarza no i ze względu na jej kolor.

Przez wszystkie lata prezentowała się w rożnej konfiguracji, uczestniczyła na paradach lokomotyw oraz na specjalnych okazjach, każdy może ją dotknąć i poczuć klimat minionej epoki.

Na codzień służy ona celom TWKP jako lokomotywa manewrowa i tzw. zapas.


Pod koniec zeszłego roku zaczęły odmawiać posłuszeństwa akumulatory, w jednym zwarły się cele a pozostałe po kilku tygodniach miały podobny objaw. Teraz w okresie jesienno - zimowym trwają prace remontowo naprawcze naszego taboru i niestety Rubinkowi brakuje prądu, jego baterie wytrzymały 7 lat, to wg. nas bardzo długo.

Dlatego zwracamy się do was z prośbą o pomoc w zakupie nowych baterii dla naszego dzielnego rumunka,

Niestety koszt takich akumulatorów a potrzebujemy 4 sztuki waha się od 5,5 tys zł do 7 w zależności od marki. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się osiągnąć cel i pokażemy się z Rubinem na kolejnych imprezach w Białośliwiu i nie tylko.


Każdy, kto dołoży swoją cegiełkę do tego celu będzie miał szanse uczestnictwa na zlocie kolejek wąskotorowych jako uczestnik np pomoc przy rozpalaniu parowozów lub inne atrakcje "od kuchni", szczegóły przekażemy w wiadomościach prywatnych :)


Zapraszamy!Pozdrawiam

Radosław Olejniczak

Sekretarz zarządu TWKP Białośliwie
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 85

DB
Danuta
20 zł
KR
Krzychu
100 zł
BM
Beata Mazur
250 zł
SI
szydziu i jego drużyna ;)
20 zł
TW
Tomasz Wegner
100 zł
MC
Maria Cerkiewnik
188 zł
EB
Ewelina Badura
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!