Opis zrzutki

Remont świetlicy środowiskowej "Nasza Chata"

Celem naszego projektu jest wyremontowanie siedziby Stowarzyszenia „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”, w którym mieści się świetlica środowiskowa "Nasza Chata", aby poprawić warunki i w efekcie utworzyć miłe, bezpieczne miejsce spotkań dzieci i młodzieży.

Od 2005 roku zajmujemy się wszelkiego rodzaju akcjami mającymi na celu wypełnić wolny czas i spożytkować masę energii dzieciaków z tzw. trudnych rodzin. Jako Stowarzyszenie bierzemy udział w życiu kulturalnym, oświatowym, społecznym oraz aktywnie włączamy się w życie codzienne podejmując szereg inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności: koncerty, kursy, wydarzenia kulturalne, wycieczki, obozy, Zabrzański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przede wszystkim jednak prowadzimy Świetlicę Środowiskową „Nasza Chata”, której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Świetlica funkcjonuje przez cały rok w budynku odnajmowanym przez Urząd Miasta Zabrze. Staramy się stworzyć dzieciom warunki do samorealizacji, oferując bezpieczną, atrakcyjną przestrzeń. Jednocześnie staramy się zachęcić naszych podopiecznych do czynienia dobra pokazując im właściwe wzorce oraz, co najważniejsze dzielenia się nim, co przynosi wymierne korzyści dla ich rozwoju oraz wsparcie dla rodziców.

W „Naszej Chacie” tworzymy miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom. Podczas wspólnych spotkań dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju. Staramy się zaspokajać pełen wachlarz ich potrzeb, od posiłku, poprzez zabawę, aż do nauki. To co oferujemy naszym milusińskim, to między innymi:

- warsztaty gry na bębnach Djembe

- amatorska drużyna piłki nożnej

- zajęcia alpinistyczne

- wyjazdy weekendowe w góry

- zajęcia teatralne

- warsztaty plastyczne

Co roku organizujemy imprezy tematyczne dla dzieci i młodzieży tj:

- Turniej piłki nożnej dla drużyn amatorskich

- Festiwal Piosenki dziecięcej "Rykowisko"

- Mikołajki

- Wesoła Wigilia

Podczas wakacji organizujemy dwutygodniowe turnusy obozowe dla ponad 150 dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Obóz w Pasterce

Ferie zimowe

Zajęcia alpinistyczne

Zajęcia alpinistyczne

Turniej piłki nożnej

Zajęcia taneczne

Zajęcia teatralne

Zajęciaamatorskiej szkółki piłki nożnej

Siedziba świetlicy składa się z pomieszczenia biurowego, dwóch sal zajęciowych, małego aneksu kuchennego oraz łazienki. Zależy nam na poprawieniu warunków lokalowych, sprzyjających rozwojowi i nawiązywaniu kontaktów społecznych, aby wszystkie osoby korzystające z usług stowarzyszenia i świetlicy czuły się jak w domu :)

W zakres prac wchodzi:

- generalny remont łazienki zgodnie z obowiązującymi normami

- remont i wymiana aneksu kuchennego

- wyposażenie kuchenne

- odświeżenie sal zajęciowych

- instalacja grzewcza

- budowa antresoli dla uzyskania dodatkowego miejsca

- zakup mebli i krzeseł do świetlicy

Toaletę staraliśmy się doprowadzić do stanu „używalności” własnymi siłami. Efekt jednak nie jest zadowalający. Na dzień dzisiejszy pomieszczenia prezentują się tak:

Toaleta

Toaleta

Toaleta

Toaleta

Aneks kuchenny

Aneks Kuchenny

Oprócz pomocy dzieciom i młodzieży pomagamy również rodzinom z okolic Śląska w pozyskiwaniu żywności, środków czystości, ubrań, materiałów szkolno - biurowych i wszystkich niezbędnych do życia rzeczy - projekt ten został uruchomiony w listopadzie 2015 roku.

Link: Śląskie Centrum Pomocy Rodzinom "Flota"

Zależy nam na tym, aby „Nasza Chata” w Zabrzu była nadal miejscem, gdzie spotkają się ze sobą dzieci i młodzież, ludzie otwarci na ekscytujące wrażenia i doświadczenia, a przede wszystkim ciekawi nowych wyzwań i przygód. Dlatego też zwracamy się o pomoc, gdyż w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami.

Poniżej zamieszczam dwa linki do filmów – relacji z obozu letniego w Kokotku, który zmontował jeden z naszych kursantów i w efekcie wychowawca kolonijny oraz nowy materiał TV Silesia prezentujących naszą działalność.

https://www.youtube.com/watch?v=NF3lns-og9E

https://www.youtube.com/watch?v=RY6_NADaZkw

Górska wędrówka

Animacja gier i zabaw

Maskowanie

Zajęcia z pionierki

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty wspinaczkowe

Bądźmy w kontakcie

Stowarzyszenie "Wielkla Flota Zjednoczonych Sił"Dworcowa 9/16Zabrze T: 881-643-769

[email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

851 609 zrzutek

i zebrali

736 240 998 zł

A ty na co dziś zbierasz?