id: vcf4rg

Szlak Bez Presji - Górska Akcja Charytatywna Na GSB.

Szlak Bez Presji - Górska Akcja Charytatywna Na GSB.

7 867 zł 
z 50 000
15%
zakończona 01.09.2022r
86 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Szlak Bez Presji - Charytatywne Przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego na rzecz wsparcia Terapeutycznego osób w kryzysie psychicznym.


Dla podopiecznych Projektu The Presja droga przez życie, przy towarzyszących im objawach psychicznych, jest prawdziwym wyzwaniem. Postanowiliśmy symbolicznie "odzwierciedlić" wyczyn, przed którym stoją osoby w kryzysie psychicznym, przechodząc 500-kilometrowy Główny Szlak Beskidzki w 20 dni. Zbierając przy tym darowizny od darczyńców i sponsorów, chcemy zapewnić dofinansowywanie psychoterapii dla osób o niskich dochodach.


🥾 Po co idziemy?

Idziemy, żeby:

  • Inspirować podopiecznych Projektu The Presja do radzenia sobie z wyzwaniami;
  • Promować profilaktykę zdrowia psychicznego przez ruch i rekreacje;
  • Zebrać środki na Fundusz Wsparcia, który zapewnia możliwość dotowania psychoterapii dla dzieci, młodzieży i dorosłych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej;
  • Zainteresować firmy tematem wspierania zdrowia psychicznego jako elementem strategii Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa (CSR)
  • Sprawdzić siebie i doświadczać piękna GSB :D

ke343603f55a4f43.png

🥾 Na co zbieramy?

100% zebranych środków finansowych przeznaczamy na wsparcie terapeutyczne i psychologiczne w Projekcie The Presja dla osób o dochodach niepozwalających na prywatną terapię! W skrócie - idziemy z pomocą.


🥾 Czym jest GSB?

Główny Szlak Beskidzki imienia Kazimierza Sosnowskiego (GSB) to szlak turystyczny znakowany kolorem czerwonym biegnący od Wołosatego w Bieszczadach do Ustronia w Beskidzie Śląskim.


l6ec008fe44ebf26.png

GSB około 500 km górskiego szlaku. Najdłuższy szlak w polskich górach - przebiega przez Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski oraz Bieszczady. Czasem w prażącym słońcu, a czasem w błocie. To 20 dni codziennego wstawania rano, zakładania plecaka i maszerowania przez kilka a czasem kilkanaście godzin. To próba siły ciała i charakteru. GSB to nasze marzenie i wyzwanie.


🥾 Kto idzie?

Na tą chwilę całość chcemy przejść my - Marcin Pawelec i Tomek Buczek.


Znamy i przyjaźnimy się od lat. Nawet kiedyś razem pracowaliśmy. Dziś do tego chodzimy po górach, ale jeszcze nigdy na tak długim dystansie. Do tego próba znalezienia 20 dni pod rząd była nie lada wyczynem. Udało nam się znaleźć taki termin który jest między Kursem Psychoterapii Marcina, a Studiami Piwowarskimi Tomka.


w0221de38391aa9b.jpeg

Marcin Pawelec (po lewej - ten bardziej zmęczony 😂 ) - na co dzień prowadzę Fundację Z Wyboru, w ramach której funkcjonuje zarówno Projekt The Presja jak i od niedawna Szlak Bez Presji. Uwielbiam góry i fotografie. Charytatywne przejście GSB to mój pomysł w który na początku mało kto wierzył. Ale skoro da się połączyć przyjemne z pożytecznym... spróbujemy :)


Tomek Buczek (po prawej)- jak mawiają Indianie - ten który uwierzył że przejdziemy ;) Na co dzień prowadzę projekt JakZrobićPiwo.pl w ramach którego prowadzę piwne eventy dla firm i warsztaty warzenia piwa domowego. A gdy nie warzę piwa na warsztatach czy hobbistycznie u siebie w domu - wychodzę w góry.


Ktoś jeszcze (?) 🤔 - może się jeszcze znajdzie kolejna górska dusza? Jesteśmy otwarci na Wasze towarzystwo. I nie musi to być na 500 km. Jeśli masz ochotę dołącz do nas na tydzień, weekend, kilka godzin lub noc w schronisku. Chcesz się spotkać - pisz/dzwoń do nas (📞 kontakt na dole).


🥾 Kiedy i jak idziemy?

Plan jest prosty:

1) Przygotować się (do 14.05.2022r.)

2) Wystartować GSB (15.05.2022r.)

3) Dojść do końca szlaku (03.06.2022r.)


W niedzielę 15.05.2022 wyruszymy z Wołosatego, aby po 20 dniach dojść do Ustronia. Całość trasy to około 500 km. Każdego dnia będziemy pokonywać kolejny odcinek trasy. Czasem będzie to 16 a czasem nawet 40 km! Planujemy spać po schroniskach, lub w miejscach gdzie uda znaleźć nocleg bezpłatnie (parafie, ośrodki kultury, aniołowie szlaku).

W ramach 20 dniowej wyprawy zaplanowaliśmy też tak zwany Dzień Zero - czyli taki dzień w którym nigdzie nie idziemy. Możemy go wykorzystać w wypadku fatalnej pogody lub gdy już sami nie będziemy mieli siły.


Dokładny plan naszej wyprawy prowadzimy w tym pliku (możesz podejrzeć ;) ):

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11dRHJCENNFG_Zx8Q-mfTDGSlUzirDjKaFImWy0iSnQo/edit?usp=sharing


🥾 Chcesz Pogadać/Pomóc/...?

Jeśli rezonują w tobie wartości stojące za Szlakiem Bez Presji zapraszam do kontaktu :D


Marcin Pawelec - [email protected] - 600 777 296

Koordynator i uczestnik wyczynu


Strona WWW:

http://szlakbezpresji.pl/


Nasz FB: @SzlakBezPresji 

https://www.facebook.com/SzlakBezPresji/


Nasz IG: @szlak_bez_presji

https://www.instagram.com/szlak_bez_presji/

Prowadzisz firmę...

...i chcesz wesprzeć projekt - mamy przygotowane wsparcie marketingowe i promocyjne dla naszych partnerów instytucjonalnych. Jeśli chcesz przekazać kwotę od 1zł/km (500+ 😉) skontaktuj się z nami.

Chcesz wesprzeć nas sprzętowo, albo pomóc nam z gadżetami? Daj znać!


🥾 Podsumowanie:

I choć ta zrzutka, to dopiero początek naszej przygody z tym szlakiem i początek projektu Szlak Bez Presji, to już teraz pragniemy wam bardzo serdecznie podziękować że jesteście z nami, obserwujecie nasze działania i wspieracie, choćby przysłowiową złotówką.


To dla nas BARDZO ważne!

Dziękujemy i do zobaczenia na szlaku!

Marcin i Tomek 😎 😍


t986ac71712c26de.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

38-714

Wołosate, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 86

preloader

Komentarze 13

 
2500 znaków

Lokalizacja

38-714

Wołosate, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

891 510 zrzutek

i zebrali

832 063 343 zł

A ty na co dziś zbierasz?