na pomoc kotom z Podhala ID: vcnej5

na pomoc kotom z Podhala ID: vcnej5

2 212 zł z 2 000 zł

110%

2 212 zł

2 212 zł

z 2 000 zł

zakończona

zakończona

18.03.2020r

46

46

wspierających
110%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 8

 • Dzisiaj dwie wiadomości: dobra i niezbyt dobra...Dwa kotki z Dębna, Bunia i Muminek, przez kilka tygodni szukały swoich ludziow , którzy dadzą im miseczkę i ciepełko, i wezmą ich razem, bo tak jak my nie będą mieli serca rozdzielić tej kociej miłości. I dziś pojechały w okolice Pszczyny. Druga wiadomość jest taka, ze dziś rano nie udało się odłowić żadnego z 3 niewysterlizowanych kotków w Dębnie, bo w dwóch domkach byli turyści i pewnie oni nakarmili kotki. Będziemy jeszcze próbować w przyszłym tygodniu.
  Czytaj więcej
 • Kotki, które są w Michałowicach jutro zostaną adoptowane. Przed adopcja musiałyśmy ponieść koszty czipowania 110zl. Paragon i przelew został dodany do Państwa informacji. Na koncie pozostaje ok 100 zł.
  Czytaj więcej
 • Jeśli chcecie mieć więcej informacji o naszych akcjach pomocy dla zwierzaczkow zapraszamy na: https://www.facebook.com/Zwierzomania-104849271126903/
  Czytaj więcej
 • Dzisiejszy bilans łapanki w Dębnie: wypuszczone 3 kotki (wysterylizowane/wykastrowane, odswierzbione, odrobaczone i te 3 ze względu na długi pobyt w hoteliku, nawet zaszczepione przeciwko kociemu katarowi i tzw. kociemu tyfusowi) i tylko jeden złapany. Kotki nie były zainteresowane jedzeniem i niestety omijały klateczki. Zapłacona zostaje faktura u P. weterynarz a pieniądze zostają przelane na konto Ady, która zapłaciła gotówka. Zdjęcia faktury i przelewu dodane.
  Czytaj więcej
 • Dwa kotki są na tzw. domku tymczasowym koło Krakowa, gdzie czekają na adopcję już ok. 2 tygodni. Niestety kotki miały tasiemca i musiały dostać środki żeby się pozbyć pasożyta (40zl) oraz musieliśmy ponieść pewne koszta ich pobytu, robiąc zamówienie w Zooplus (101.40 zł). Potwierdzenia przelewów, paragon i zdjęcia tych dwóch kotków dodane przed opisem zbiórki. Trzymajcie kciuki, żeby ktoś dał im dobry domek niedługo.
  Czytaj więcej
 • W dniu dzisiejszym 3 kotki jadą na Śląsk do domków. Paliwo zatankowane wczoraj (paragon dodany). Powodzenia malutkie. Dwa kotki jeszcze przebywają w domku tymczasowym koło Krakowa.
  Czytaj więcej
 • Dzis zostal zrobiony przelew za fakture 1200zl za leczenie kotow. Polecenie przelewu dodane. Zostalo nam 9zl na koncie w tej chwili.
  Czytaj więcej
 • Dziewczyny maja nastepne 3 koty . Sa wiezione do weterynarza. Zdjecia i faktura pozniej bedzie dodana.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

jf180d6fa2dda6b5.jpegz84ff11b27120f77.jpegm52a92a354c62e2b.jpegzf92d696bb97becd.pngy26d4130df3c8c87.jpeg

Kochani, ze względu na brak odzewu i akcji ze stron organizacji, postanowiłyśmy (osoby prywatne) zająć się grupa wolnożyjących kotów z podhalańskiej wioski. We wrześniu zmarła tam starsza kobieta, która przygarniała wszystkie okoliczne koty w potrzebie. Faktem jest , że żaden z kotów, które z tam pozostały (ponad 20 z podobno nawet 50ciu) nie został wykastrowany/ wystestrylizowany. Trzeba było działać szybko. Część sterylek pokrywa gmina oraz osoba prywatna (jesteśmy niezmiernie wdzięczni darczyńcy). Koty są wyłapywane przez nas partiami. Niektóre koty są chore, przeważnie jest to świerzb i koci katar. W tej chwili u p. weterynarz mamy 3 koty w tym dwa chore. My już nie mamy własnych pieniędzy na leczenie kotów ani szczepienia czy testy. Koszt leczenia tego kotka za kratami to ok. 800 zl; jemu wysiadły nerki , ma świerzb , pchły , tasiemiec i robaki. Koteczka bura malutka miała też złamany ogonek i bardzo zaawansowany koci katar.  Brak pieniędzy oznacza dużo trudniejsze adopcje albo wypuszczenie na wolność z chorobami. Musimy mieć też na transport kotów do adopcji. Na poprzedniej zrzutce uzbieraliśmy ok 400 zł, ale przenosimy zbiórkę tutaj bo jest taniej.  Bez Was nie damy rady. Następne kotki będziemy łapać - tam zostało jeszcze ok. 7 kotów.  Edit 18/02 następne 3 sztuczki złapane, jeden kotek dzikusek wrócił z powrotem na miejsce. Pozostały jeszcze możne 4szt. Prosimy udostępniajcie ten post gdzie się da. Im więcej osób zobaczy tym większa szansa na wsparcie. Do tej pory 9 kotów zostało odłowionych, niektóre z nich już znalazły dobre domy , a niektóre są w leczeniu. Reszta będzie wyłapywana partiami ponieważ brak miejsca gdzie można je umieszczać po zabiegu . Chcemy zdążyć z pomocą przed wiosną, zanim stado się powiększy.


k771c24cb34d75cc.jpeg

Wpłacający46

 
Dane ukryte
100 zł
AJ
Anna Jankowska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
18 zł
M
Maciej
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AW
Anna Widacka
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Pochodzę z Podhala i moja rodzina od lat przygarnia i leczy koty. Przeygnębia mnie ogólna obojętność ludzi w tym rejonie. Dobrze że pojawiają się takie inicjatywy

  • Danuta Petr

   Bardzo dziękujemy za wsparcie, tak finansowe, jak i słowne. Cudownie, ze Pani/Pana rodzina również pomaga tym biedakom. Następną akcja będą koty miejskie w Nowym Targu. Pozdrawiamy.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję, że to robicie

  25 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

498 092 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?