id: vd99nc

Wesprzyj publikację apelu do Papieża w sprawie tuszowania pedofilii w KK w Polsce!!!

Wesprzyj publikację apelu do Papieża w sprawie tuszowania pedofilii w KK w Polsce!!!

Nasi użytkownicy założyli 1 166 692 zrzutki i zebrali 1 213 486 046 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

t82165f020102f2e.jpeg Są sytuacje, w których milczenie staje się równoznaczne z przyzwoleniem na zło. Jako wierni Kościoła Katolickiego nie możemy już dłużej milczeć. Nie możemy udawać, że nic się nie stało. Nie chcemy być, poprzez brak naszej reakcji, współsprawcami dalszego cierpienia naszych braci i sióstr, którzy padli ofiarą molestowania seksualnego ze strony księży i biskupów. Nie chcemy być obojętni wobec zła, które się dzieje w naszych diecezjach.


Jeżeli w Tobie również nie ma zgody na zamiatanie spraw pod dywan, na obarczanie ofiar winą za dokonane krzywdy, na unikanie odpowiedzialności – przyłącz się do naszej akcji.


Brak zdecydowanej i jednoznacznej reakcji hierarchii kościelnej, w tym Kongregacji ds Biskupów, Kongregacji Nauki Wiary oraz całkowita bierność nuncjusza apostolskiego w Polsce i Episkopatu Polski, na doniesienia w sprawie udokumentowanych przewinień abp. Leszka Sławoja Głódzia, bp. Jana Tyrawy jest dla nas – wiernych powodem zgorszenia. W przypadku bp. Edwarda Janiaka czekamy na konkretne i jasne wyjaśnienia oraz sprawiedliwe zakończenie postępowania. Pisanie listów, petycji, protesty pod kuriami, spotkania z nuncjuszem nie przyniosły żadnych wymiernych skutków. Wyczerpaliśmy już wszystkie możliwe drogi formalne i nieformalne, a mimo to nie padło ani jedno: PRZEPRASZAM ze strony tych, którzy dopuścili się konkretnych zaniechań, tuszowali przypadki pedofilii lub przenosili z parafii na parafię księży oskarżonych o molestowanie nieletnich.

Obojętność ze strony przedstawicieli Kościoła Katolickiego w Polsce oraz brak stanowczej reakcji Watykanu zmusza nas do podjęcia bardzo radykalnego kroku, jakim jest wystosowanie apelu do papieża Franciszka na łamach włoskich gazet. Aby papież mógł usłyszeć nasz krzyk rozpaczy, potrzebna jest mobilizacja wielu osób.

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki, która ma na celu wykupienie we włoskim dzienniku La Repubblica w dniu 29.06.2020 (Święto Piotra i Pawła) jednostronicowego apelu do papieża Franciszka:

a36dbe9177c6c0cf.jpeg

Koszt samego druku ogłoszenia w gazecie – La Repubblica, bez dodatkowych wydatków wynosi 7.500 euro. Jeśli zebrana kwota przekroczy całkowity koszt ogłoszenia cały dodatkowy dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na inicjatywę "Zranieni w Kościele” – oddolne działanie świeckich mające na celu wsparcie i pomoc psychologiczną oraz prawną poprzez telefon zaufania dla osób, które doznały krzywdy w Kościele (https://zranieni.info/). W przypadku nie uzbierania wymaganej kwoty na ogłoszenie, chcemy przekazać zebrane środki na inicjatywę "Zranieni w Kościele".

Wpłacając i podpisując się imieniem i nazwiskiem chcemy dać świadectwo, że w polskim społeczeństwie jest wiele osób, które stoją po stronie ofiar, chcemy pokazać, że jest wiele katoliczek

i katolików, którzy głośno domagają się sprawiedliwości i zadośćuczynienia. Nie chcemy dłużej milczeć wobec niegodziwości niektórych i bierności większości pozostałych arcypasterzy.


Głos wiernych - grupa zaangażowanych wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce:


Elżbieta Bansleben

Tomasz Brodecki

Maryna i Michał Czaplińscy

Marcin Dzierżanowski

Tomasz Jankiewicz

Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska

Anna Koziołkiewicz-Kozak

Marcin Kulwas

Zofia Lisiecka

Barbara Łosik

Alicja Marciniak

Magdalena i Stanisław Matczak

Roman Miotke

Paweł Moras

Marta Nowicka

Katarzyna Otczyk

Jakub Pankowiak

Anna Pociejewska

Agnieszka Rejsler-Doroszewska 

Agnieszka Rodziewicz

Maria Roeske

Ewa Sokołowska

Joanna Stawiarska

Zenona Szczepkowska - Miotke

Maja Szwedzinska

Iwona Śmierzchalska

 Weronika Uziak

Magdalena Wałęsa

Bartosz Wrzosek

Andrzej Zapaśnik

Zygmunt Zmuda Trzebiatowski

Justyna Zorn


#wierniNIEbierniucea3a83aed897d9.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 641

preloader

Komentarze 15

 
2500 znaków