id: vexfz2

Scena dla Kobiet. Babska płyta! ...czyli płyta nagrana przez kobiety.

Scena dla Kobiet. Babska płyta! ...czyli płyta nagrana przez kobiety.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 039 zrzutek i zebrali 1 250 283 871 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Premiera utworu "Świat", promującego "Babską Płytę"
  "Świat" jest to jeden z dziesięciu wyjątkowych utworów, który powstał w czasie realizacji "Babskiej Płyty".

  Muzykę oraz tekst podarowała na poczet tejże płyty Zuzanna za aranż wokalny odpowiadała Lady AnnMart, w powstanie utworu, swoją cegiełkę dołożyła większość spośród blisko 50 kobiet zaangażowanych w nagranie "Babskiej Płyty"!  Za realizację utworu szczególne podziękowania dla Studio Lodowa, Radosław Wróbel oraz Paweł Maciak.
  Każdy z Was może zostać mecenasem naszych działań, 

  przybliżając nas do wydania całej "Babskiej Płyty".

  Pomoc przy udostępnianiu oraz puszczaniu naszej kobiecej muzyki w świat również mile widziana :) ♥ 


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

15.06.2020


Premiera utworu promującego "Babską Płytę""Świat" jest to jeden z dziesięciu wyjątkowych utworów, który powstał w czasie realizacji "Babskiej Płyty". Muzykę oraz tekst podarowała na poczet tejże płyty Zuzanna za aranż wokalny odpowiadała Lady AnnMart, w powstanie utworu, swoją cegiełkę dołożyła większość spośród blisko 50 kobiet zaangażowanych w nagranie "Babskiej Płyty"!❤️


Każdy z Was może zostać mecenasem naszych działań wspierając nawet symboliczną złotówką i przybliżając nas do wydania całej "Babskiej Płyty" oraz pomagając pokryć koszty związane z wydaniem singla. ❤️
10.06.202015 czerwca 2020 zapraszamy serdecznie na premierę utworu "Świat" promującego "Babską Płytę".


Premiera odbędzie się na Fb/ Scena dla Kobiet o godzinie 18:00.

Wszyscy wspierający nas, już na dzień przed, dostaną utwór oraz niepublikowane materiały ze studia. ❤️30.03.2020


Materiał na płytę został zarejestrowany - dziękuję wszystkim zaangażowanym za cudowną pracę w studiu!

Dalsze prace nad jej realizacją oraz wydaniem zostały wstrzymane, ze względu na brak finansowania.

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory nas wsparli. Wciąż pełni nadziei szukamy sposobów i wierzymy, że płytę uda się wydać.

Nadal każdy z Was może zostać mecenasem naszych działań wspierając nas nawet symboliczną złotówką. :)


Dziękujemy!


***Scena dla Kobiet jest pierwszą w Polsce inicjatywą, zrzeszającą kobiety działające niezależnie w branży  muzycznej. Inicjatywa ta, założona przez kobietę, basistkę, animatorkę kultury i in. w szerokim zakresie wspiera i propaguje twórczość artystek, pomaga wyjść z cienia autentycznym, kreatywnym i twórczym kobietom.

l769aee8fc191d9a.jpeg

„Na najbliższy rok zaplanowałam cykliczne wydarzenia zrzeszające kobiety. Pierwszym z nich jest wydanie „Babskiej Płyty!” czyli płyty nagranej wyłącznie przez kobiety, w której udział bierze blisko 50 kobiet – instrumentalistek i wokalistek, z całej Polski i spoza kraju!

 

Wszystko dopięte na ostatni guzik, płyta w trakcie realizacji, no ale… jest jedno duże ale – kasa!

To rzecz, która blokuje ale też taka, w której Ty możesz pomóc wpłacając lub udostępniając naszą zrzutkę"

Dziękuję w imieniu swoim i kobiet za każdą formę wsparcia.

Oddamy z nawiązką cudowną muzyką, płynącą z serca!” ❤️


Anna Joachimiak, założycielka Sceny dla Kobiet


***


Scena dla Kobiet. Babska płyta! - będzie to wyjątkowa płyta!


Dlaczego?


... 10 utworów i blisko 50 kobiet, instrumentalistek i wokalistek, w jednym miejscu, na jednej płycie!

Każda inna, każda wyjątkowa, kobiety z pasją, talentem i miłością do muzyki. Płyta jest niesamowitym zderzeniem stylistyk, doświadczeń i charakterów, które dało w efekcie niesamowitą Babską Płytę!❤️"Płyta jest formą podziękowania za działania, które nam, kobietom tworzącym w dzisiejszych czasach dały wolność i swobodę twórczą i artystyczną. Wspólnie stworzyłyśmy nowe interpretacje utworów kobiet, które działały i inspirowały na przestrzeni ostatniego stulecia. Usłyszycie na niej w nowych osłonach i aranżacjach utwory wielkich artystek, takich jak Nina Simone, Etta James, Aretha Franklin czy współczesnych Bjork, Patti Smith czy Annie Lenox."


AJ


W nagraniu płyty wzięły udział udział:

Aleksandra Siemieniuk, Katarzyna Garncarek, Miruna M. Chypś z Wieży Bajzel,

vaf0adc5fc3986a5.jpeg


Monia Muc, Dominika Rusinowska, Paulina Atmańska, Kamila Drabek, Patrycja Wybrańczyk z O.N.E Quintet tworząc jazzową interpretację utworu "Because the night" Patti Smith, uważaną za jedną z najważniejszych kobiet w historii rocka.
y3b63c23be78525e.jpeg

l1c86c8a257a15ea.jpeg

v39858bd383927d5.jpeg

Magdalena Wieczorek, Helena Matuszewska, Patrycja Betley z Same Suki z pięknym utworem Ma Rainey - "Matką Bluesa", prawdopodobnie pierwszą pieśniarką bluesa w historii.


z0fbaa129d2908d9.jpeg

d95a367a760e68a2.jpeg


Björk - autorka tekstów, kompozytorka, aktorka, producentka muzyczna, doceniana i nagradzana najważniejszymi wyróżnieniami muzycznymi m.in. Grammy czy Brit Awards, która znalazła się wśród „100 najlepszych wokalistów wszech czasów stała się inspiracją dla Aleksandry Gronowskiej, Kasi Pakosy, Anastazji Sosnowskiej, Katarzyny Szeteli- Pękosz tworzących zespół KOSY, które wraz z wiolonczelistką Olą Awtuszewską stworzyły na nowo niesamowicie i pięknie utwór "Play Dead".


h0be44c608b12bee.jpegqb3a75f9bd91dcee.jpeg


Kamila Wójcicka-Maciaszczyk, Małgorzata Kwaśniak,Małgorzata Sielatycka-Sobczyk, Zofia Łęczycka z kwartetu smyczkowego Befane wraz z Eweliną Hak, pianistką Agą Gruczek, perkusistką Patrycją Wybrańczyk wniosły swój wkład w płytę grając piękny utwór ikony jazzu, swinga, wokalistki, która swoją twórczością wyprzedzała epokę - Niny Simone.


k201f5003dca452c.jpegn421c704ed0bc6c4.jpeg

c3101e462fdedd89.jpeg


Etta James - wokalistka, autorka tekstów, wielokrotna laureatka nagród muzycznych Grammy, która to znalazła się w stu najlepszych wokalistów stulecia, a także rankingu artystów wszech czasów również została doceniona na naszej płycie.

Nowa interpretacja utworu „Something’s Got A Hold On Me” został wykonany przez Aleksandrę Malik, Sylwię Sobczak, Annę Guhs, Magdalenę Baś, Julię Hołówko, Małgorzatę Stec, wybitną polską basistkę Joanna Dudkowska, a także producentkę muzyczną, multiinstrumentalistkę Ritę Ragę.

f5ab3e413bae1c4a.jpeg

td5dd7af4555b3cd.jpeg


„Królowa soulu” (Queen of Soul), jedna z najpopularniejszych przedstawicielek tego gatunku, Aretha Franklin doczekała się nieziemskiej wersji utworu „Think a to za sprawą Elizy A. Tkacz, Dominiki Dudek, Pauliny Spychały, skrzypaczki Basi Solnica, basistki Joanny Dudkowskiej.

k2af7fce4c124053.jpeg

k0f73ced6f6df98d.jpegh7716ce5426f36c0.jpeg


Za sprawą genialnej aranżerki wokalnej Lady AnnMart, wybrzmiał a capella słynny utwór "Sweet Dreams (Are Made Of This)", Annie Lenox/ Eurythmics.

W nagraniach tej niezwykłej wersji, wzięło udział kilkanaście wokalistek, dzięki którym utwór ten zyskał nową, niesamowicie ciekawą odsłonę, a dziewczyny udowodniły, że bez udziału instrumentów można wykonać piękny, ciekawy utwór.

W nagraniu wzięły udział: Lady AnnMart, Anna Guhs, Sylwia Sobczak, Małgorzata Duniak, Sis Anka, Dominika Dudek, Basia Solnica, Paulina Spychała, Magdalena Baś, Julia Hołówko, Danuta Nowak, Katarzyna Wadas, Martyna Kubasik.w30d788d07e82fce.jpeg

ga327f90ac767d60.jpeg

eef4e4c48d42751c.jpeg

Uznawana przez wielu jako najważniejsza i najbardziej wpływowa piosenkarka drugiej połowy XX-wieku, Joni Mitchell i jej utwór „Big Yellow Taxi” uznany został za definiujący dla całego pokolenia wybrzmiał w interpretacji multiinstrumentalistek i wokalistek: Zuzanny, Doroty Sowy Kuziela i Idy Dzik Nowak.

o012800883c9af04.jpeg

xd4c9d014d1c4eac.jpeg

Wisienką na torcie jest nasz autorski utwór, promujący "Babską Płytę", niezwykły utwór w procesie którego tworzenia wzięło udział kilkadziesiąt kobiet!

Będzie to singiel promujący płytę, który ukaże się jako pierwszy, usłyszeć go będzie można w wielu stacjach radiowych w całym kraju. Kompozytorką i autorką tekstu utworu jest Zuzanna, a w nagraniu jego wzięło udział większość kobiet nagrywających "Babską Płytę"!


***


Oraz...

Barbara Okrasa wykona dla nas piękną grafikę na płytę,

Realizacja nagrań odbędzie się w Lodowa Studio.

Miksem, masteringiem oraz wydawnictwem zajmie się Case Studio.

Za realizację dźwięku, obrazu, a także montaż video promującego płytę odpowiedzialny będzie Radosław Wróbel.A Ty, tak własnie Ty! możesz stać się mecenasem naszych działań wspierając nas nawet symboliczną złotówką! Nie zwlekaj! ;-)

Dzięki!


***


Pod tymi linkami znajdziesz szczegóły działań Sceny dla Kobiet oraz akcji Babska Płyta!:

Śledź nas na bieżąco: Scena dla Kobiet

Oraz nasze działanie: Scena dla Kobiet. Babska płyta!


***


Jeśli dojdzie do sfinansowania i wydania płyty, przewidziałyśmy miłe formy podziękowania dla wpłacających i pomagających nam w zrealizowaniu naszego marzenia.

(Osoby wpłacające przed wrzuceniem nagród "cegiełek" proszę o podawanie adresu korespondencyjnego, na który wysłać płyty oraz zaproszenia na mail: [email protected])


***


Zrzutka prowadzona jest na sfinansowanie nagrania oraz wydanie płyty, nagranie i realizację teledysku promującego płytę, koszty organizacyjne oraz promocję działań.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
"Babska Płyta EP"
Płyta w formie minialbumu (3 utwory) z imienną dedykacją.
50 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
"Babska Płyta"
Płyta długogrająca (10 utworów) z imienna dedykacją i miłym słowem ;)
100 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
Koncert zagrany specjalnie dla Ciebie!
Kameralny, akustyczny koncert w wykonaniu kobiet.Miejsce, termin i warunki (w tym techniczne) do uzgodnione przez obydwie strony po zakupie cegiełki.
1000 zł
Zakończona

Wpłaty 68

AK
Aneta
200 zł
AJ
Anna Joachimiak / 08.03 Wooltura
200 zł
JT
Justyna Turczynowicz
150 zł
KB
Kacper Bienias
150 zł
WS
Wojciech Skowroński
150 zł
KK
Krzysztof Kaczmarowicz
150 zł
AM
Anna Marta
100 zł
RK
Rafał Kiełbik
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków