id: vfdytg

Zbieramy na rehabilitacje, turnusy rehabilitacyjne i ortezki dla Małgosi!

Zbieramy na rehabilitacje, turnusy rehabilitacyjne i ortezki dla Małgosi!

Nasi użytkownicy założyli 1 168 556 zrzutek i zebrali 1 216 878 175 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • AKTUALNY OPIS Małgosi ♥️

  Małgosia wraz z siostra bliźniaczką Zosią urodziły się  2 listopada 2016 roku. Niestety Małgosia w 5 tygodniu życia zachorowała… Jej malutki organizm zaatakowała bardzo groźna bakteria która wywołała silne zakażenie organizmu oraz wstrząs septyczny.  Sepsa wyniszczyła jej organizm. Doszło do niewydolności wielonarządowej, martwicy paliczków, niedokrwistości… Śpiączka i 14 dni dramatu. Lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie Małgosi. Aż nagle stał się CUD ! Małgosia zaczęła zdrowieć… Wszystko wracało do normy bardzo szybko! Niestety doszło również do wylewu najgorszego IV stopnia oraz do udaru w skutek tego powstał krwiak w komorach mózgu, wystąpiło wodogłowie pokrwotoczne, leukomalacja okołokomorowa, padaczka, 

  mózgowe porażenie dziecięce postać kurczowa, diplegia spastyczna kończyn dolnych, zaburzenia rozwojowe i zaburzenia wzroku, wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria i zaburzenie centralnej koordynacji nerwowej. Najsłabsze ma nóżki. Aby się rozwijać prawidłowo i mieć szanse na normalne życie Małgosia potrzebuje  intensywnej rehabilitacji - również turnusy rehabilitacyjne, masaży, terapii psychologicznej i logopedycznej oraz specjalistycznego sprzętu ortopedycznego(Małgosia chodzi w ortezach). Jest również pod stała opieka specjalistów: Neurolog, Okulista, Hematolog, Lekarz Rehabilitacji Ruchowej, Chirurg, Ortopeda. 

  W ostatnim badaniu rezonansu wykryto u Małgosi torbiel szynszylki 12x9mm oraz porencefaliczną jamę malacyjną w wielkości 24x10x20mm z obecnością złogów hemosyderyny. Aktualnie jesteśmy w trakcie powtórnych badań oraz diagnozy. 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Po badaniu eeg i rezonansu widoczne są ośrodki malacyjne i nieprawidłowy przepływ neuronów między półkulami. Małgosia już ma potwierdzone Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe. Nadal nie chodzi i nie stoi bez podparcia. Jeździmy na rehabilitacje kilka razy w tygodniu, Małgosia jest dzielna chodź miewa humorki i strasznie złości się podczas ćwiczeń. Nosi ortezy które pomagają wyprostować nóżki i stawiać kroki. Jak tylko Małgosia będzie gotowa wyruszymy na pierwszy turnus rehabilitacyjny. Zwiększamy jak tylko się da naszą walkę o to aby nasza Małgosia mogła normalnie funkcjonować ❤️

vfdytg-e97be22f.png

Małgosia urodziła się 02.11.2016 r. Jest wcześniakiem z ciąży bliźniaczej. Wszystko było dobrze do czasu…..W 5 tygodniu życia Małgosie zaatakowała bakteria, doszło do silnego zakażenia organizmu, wstrząsu septycznego. Sepsa wyrządziła wiele szkód w organizmie: niewydolność wielonarządowa, martwica dystalnych paliczków 1,2 i 3 paca stopy prawej, niedokrwistość oraz zaburzenie koordynacji ssania i połykania. Stan krytyczny- 2 tygodnie w śpiączce, lekarze nie dawali szans. Ale stał się cud i nagle Małgosi w szybkim tempie zaczęły normować się wszystkie funkcje życiowe. Niestety doszło do wylewu, powstał krwiak mózgu. Małgosia ma powiększone komory mózgowe oraz leukomalacje okołokomorową. Ma wzmożone napięcie mięśniowe, asymetrie i zaburzenie centralnej koordynacji nerwowej. Najsłabsze ma nóżki. Aby się rozwijać prawidłowo i mieć szanse na chodzenie w przyszłości Małgosia potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz częstych wizyt u specjalistów.Niestety na NFZ nie mamy co liczyć czas oczekiwania na badania to około rok na rehabilitacje około pół roku. Tutaj czas jest bardzo ważny, nie możemy czekać i dlatego wszystkie wizyty, konsultacjeni rehabilitacje załatwiamy sami prywatnie co jest bardzo kosztowne. Prosimy o wsparcie.

Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy. Małgosia z rodzicami

Ostatnie wyniki USG są bardzo zadowalające, wszytko idzie w dobra stronę. Mózg się regeneruje. Neurolog powiedział, że rehabilitacje dają nareszcie pozytywne skutki - a tu wielki ukłon dla naszej wspaniałej rehabilitantki Pani Violetta Sznajder ❤️❤️! Chodź przed nami jeszcze długa droga. Małgosia ma nadal niedowład lewej strony, asymetrię i wzmożone napięcie. Potrzeba dużo czasu i ogromu pracy żeby można było powiedzieć ze jest dobrze.

Dalej kontynuujemy intensywna rehabilitacje i modlimy się o dalsze pozytywne wyniki.

A teraz trochę o tych co maja wielkie serce ❤️

Dzięki darowiznom zamówiliśmy sprzęt do domowej rehabilitacji. Małgosia dzięki temu sprzętowi będzie miała jeszcze intensywniejsza rehabilitacje!!

Jesteśmy ogromnie wdzięczni !!!!! I bardzo serdecznie dziękujemy ❤️❤️❤️

vfdytg-d623f391.png

vfdytg-8d14d51a.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 646

preloader

Komentarze 55

 
2500 znaków