Promujemy ROWER jako zdrowy sposób spędzania wolnego czasu ID: vfngfg

Promujemy ROWER jako zdrowy sposób spędzania wolnego czasu ID: vfngfg

650 zł z 35 000 zł

1%

650 zł

650 zł

z 35 000 zł

9 dni

9 dni

do końca

5

5

wspierających
1%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

Opis zrzutki

Cześć,

Nazywam się Marcin i podjąłem trud aktywizacji fizycznej Polaków. Sam do niedawna nie ruszałem się wcale. Doprowadziło mnie to do otyłości. Dziś zmieniam własne złe nawyki i chce inspirować do podobnej zmiany innych! Zastanawiasz się jak? Czytaj dalej.

xa64dc667d2f1f66.jpeg

Dokładnie pamiętam dzień, w którym przejechałem kilka pierwszych metrów zupełnie sam, bez bocznych kółek, bez niczyjej asekuracji. Czułem wtedy, że świat należy do mnie, że mogę wszystko. Rower był częścią mojego dzieciństwa. Towarzyszył mi każdego dnia w chwilach smutku, radości, żalu, tęsknoty. Rower miał wtedy każdy.


A jak było w Twoim przypadku?

Pamiętasz tę radość? Co się stało, że kiedy dorośliśmy jazda na rowerze przestała nas bawić? Większość z nas rower odstawiła w kąt, tym samym niemal do zera eliminując aktywność fizyczną? Mam pomysł jak to zmienić.


Do czego to może doprowadzić?

Cukrzyca, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, a nawet nowotwory złośliwe. To nie tylko genetyka. Sami przyczyniamy się do ich powstawania, prowadząc siedzący tryb życia, źle się odżywiając i nie dbając o własne zdrowie.


Tylko co czwarty Polak przynajmniej raz w tygodniu uprawia sport, a ponad połowa nie uprawia go wcale! Blisko 40% Polaków cierpi na nadwagę, a ponad 20% na otyłość. I niestety nie dotyczy to tylko nas dorosłych. Co trzecie polskie dziecko ma problem z nieprawidłową wagą!


No dobra, ale co z tym zrobić? To proste, zacznij się ruszać!

Tak mówią wszyscy! ...a wszystkie osoby, których te problemy dotyczą odpowiedzą: „tak, to prawda".

I najczęściej temat się kończy. Wiem co mówię, ponieważ sam jestem jedną z tych osób! Przyszedł czas, w którym chce coś z tym zrobić, zrzucić kilkadziesiąt zbędnych kilogramów, zacząć się ruszać i zainspirować innych. Udowodnić, że da się zmienić własne złe nawyki.


Zrób to inaczej

Dlatego proponuję odejść od statystyk, chorób i podejść do problemu od innej strony: dobrej zabawy, przygody i mile spędzonego czasu z dbaniem o zdrowie i środowisko w tle.

g4147dcba17e6b2f.jpegMożesz uprawiać dowolną aktywność fizyczną, ale to do czego ja Cię namawiam to jazda na rowerze! W moim przekonaniu nie ma przyjemniejszej forma spędzania wolnego czasu i gubienia nadprogramowych kilogramów.


Jaki masz rower jest bez znaczenia ważne, żeby był sprawny

W kolarstwie każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz jeździć sam, ze znajomymi lub z małymi dziećmi. Po górach lub nizinach. Po bezdrożach lub ulicy. Ścigać się w zawodach lub leniwie pokonywać kilometry. Możesz nim zastąpić samochód w dojazdach do pracy. A nawet odbywać dalsze podróże lub spędzić na rowerze cały urlop, pokonując jedną z przepięknych polskich tras rowerowych.


Rowerem przez Polskę

I to jest kolejna rzecz, o której nie wszyscy wiedzą. Polska turystyka rowerowa cały czas sie rozwija. Mamy w Polsce setki kilometrów dróg rowerowych oddzielnych od ruchu samochodowego. Poprowadzonych przez najpiękniejsze krajobrazowo lasy, parki, pola, wzdłuż rzek, jezior, gór czy polskiego wybrzeża.


  • Velo Dunajec
  • Green Velo
  • Velo Baltica
  • Wiślana Trasa Rowerowa
  • Kaszubska Marszruta


To tylko niektóre z tych tras.


Chcesz więcej?

Pokaże Ci jak te trasy wyglądają, jak przygotować się do krótkich i dłuższych wycieczek. Na co zwracać uwagę i jakich błędów nie popełniać. Jak prawidłowo uprawiać turystykę rowerową oraz jak jeździć by dbać o zdrowie i gubić zbędne kilogramy.


Wszystko to w formie ciekawych postów na Facebooku i Instagramie oraz wysokiej jakości filmów na YouTube.


Już dziś dołącz do mnie na Instagramie: https://www.instagram.com/zapakuj_rower/

Facebook i YouTube pojawi się wkrótce!


Pieniądze zebrane w czasie trwania Zrzutki przeznaczę między innymi na:

  • uzupełnienie sprzętu filmowo-fotograficznego,
  • wsparcie profesjonalistów w realizacji pierwszych materiałów,
  • szeroką i długoterminową promocję w całym internecie.

b65d1308201b0a21.jpegZadbaj o planetę

Zdrowie Twoje, moje czy naszych bliskich jest ważne, chcielibyśmy w dobrej kondycji dożyć starości, ale jest jeszcze coś, o co zadbać powinien absolutnie każdy z nas. To zdrowie naszej planety, zmiany klimatyczne, globalne ocieplenie. Chociaż pozornie tak bardzo odległe, to ich skutki dotykają nas każdego dnia. Jeżeli jeszcze nie dojeżdżasz do pracy rowerem może to dobry moment, żeby zacząć? Nie daj się zwieść złudzeniu, że Twoje działanie nie ma znaczenia. Małymi kroczkami, dokładając cegiełkę do cegiełki, każdy z nas, jesteśmy w stanie odnieść skutek.


Dołącz do zrzutki i podziel się nią ze swoimi znajomymi. Razem możemy więcej!


Promuj razem ze mną rower jako sposób na zdrowe spędzania wolnego czasu i dbanie o planetę.


Podejmij wyzwanie

Na koniec mam dla Ciebie wyzwanie. Sprawdź już dziś, teraz, jakie w Twojej okolicy są trasy rowerowe. Dołącz na Facebooku do grup rowerowych w Twojej miejscowości, a w najbliższy weekend wyłącz telewizor i komputer, samochód zostaw w garażu, spakuj plecak i ruszaj na przygodę!


Twoje zdrowie i planeta będą Ci za to wdzięczne.


Dołączasz?

Na to liczyłem🙂


eb2adfd4c0ac0115.jpeg

Zdjęcia autorstwa Autumn Studio, Everton Vila, Michal Vrba, Noralí Emilio, Vidar Nordli-Mathisen z serwisu Unsplash.

Wpłacający5

TK
Tomasz Kwiatkowski
400 zł
MD
Maciej Digitalowy
ukryta
MR
Magdalena Raczkiewicz
50 zł
MS
Michał Smykiewicz
100 zł
 
Marcin Rynkowski
50 zł

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 501 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?