id: vfx9ne

Charytatywny projekt "Góry dla Miłosza" (dalsze leczenie i rehabilitacja)

Charytatywny projekt "Góry dla Miłosza" (dalsze leczenie i rehabilitacja)

Nasi użytkownicy założyli 1 177 931 zrzutek i zebrali 1 231 105 901 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Udało się! 


  Pierwszy etap charytatywnego projektu "Góry dla Miłosza" zakończył się sukcesem. Przez 6 dni pokonaliśmy 100 km szlak granią Marmaroszy i Czarnohory na Ukrainie. Drugi etap, zebranie środków na dalszą rehabilitację naszego syna, wciąż trwa. Dołącz do nas!n99dfbc23fc1f7da.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Charytatywny projekt: "Góry dla Miłosza"

Cel: zbiórka na dalsze leczenie i rehabilitację Miłosza z MPD

mfb90d9a2c8c3e5d.jpeg

Charytatywny projekt "Góry dla Miłosza" doczekał się 3 edycji!

Termin: 23-30.07.2021To my Justyna i Mariusz, rodzice Miłosza cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Nasz syn zmaga się z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Pomimo tych przeciwności cała nasza trójka wyrusza na charytatywne przejście w ukraińskich Karpatach: Marmarosze i Czarnohora (ok. 100 km).


W planach mamy sześciodniową wyprawę, ale tym razem jeszcze trudniejszą niż w latach ubiegłych. Początek naszego szlaku to wieś Diłove na Ukrainie! Przez dwa pierwsze dni będziemy szli przez Marmarosze, a przez kolejne granią Czarnohory. Wędrówkę zakończymy we wsi Kvasy. Na całej trasie nie ma żadnego schroniska, czy punktu w którym można uzupełnić zapas żywności. To co mamy na plecach musi nam wystarczyć na całą wędrówkę. Będziemy spać pod namiotem, gotowali posiłki na kuchence turystycznej, a wodę czerpali ze źródeł. 


Po co to wszystko? Dla Miłosza!


Chcemy pokazać, udowodnić sobie i innym, że niemożliwe nie istnieje! To będzie ogromny wysiłek i wyzwanie, ale też spełnienie naszych marzeń. Pokonując własne słabości zaczynasz wierzyć, że wszystko jest możliwe. Przejście przez Marmarosze i Czarnohorę na Ukrainie to doskonała okazja do opowiedzenia o problemach i zmaganiach naszego syna, o jego ciągłych potrzebach, niezbędnej terapii i rehabilitacji, ale też o jego osiągnięciach jako dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym.


Poprzednie edycje projektu "Góry dla Miłosza"


1 edycja w 2019 - "Niespełna siedmioletni Miłosz jest najmłodszym zdobywcą odznaki "Mały Szlak Beskidzki" ustanowionej przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. Wraz z rodzicami pokonał 137 km z Rabki do Bielska-Białej w ciągu siedmiu dni." 


2 edycja w 2020 - "Olbrzymiego wyczynu dokonał wraz z rodzicami Miłosz, który przeszedł 100 km granią Tatr Niżnych w ciągu sześciu dni."


Diagnoza


Miłosz to skrajny wcześniak który urodził z wagą 990 g 13 tygodni przed wyznaczonym terminem. Dzień w którym przyszedł na świat odmienił już na zawsze przyszłość naszego dziecka. U Miłosza rozpoznano: niewydolność oddechową i krążenia, krwawienie dokomorowe IVH III/II, krwiak śródmózgowy, torbiel po krwiaku śródmózgowym, zespół zaburzeń oddychania RDS III, retinopatię, zapalenie opon mózgowych, wodogłowie (stan po cystowentrykulostomi, septostomii i implantacji układu zastawkowego), mózgowe porażenie dziecięce (niedowład lewostronny), dyzartrię (zaburzenia mowy) oraz niepełnosprawność intelektualną. 


Terapia i rehabilitacja


Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań i terapii, które mogą pomóc naszemu dziecku. W tym roku rozpoczęliśmy wibroterapię za pomocą urządzenia Galileo, a także wyjechaliśmy na turnus delfinoterapii. Jesteśmy pewni, że nowe bodźce, których dostarczyliśmy Miłoszowi pozwolą mu zrobić kolejny milowy krok w rozwoju. W przyszłości chcemy kontynuować rozpoczęte terapie.


Zbieramy na dalsze leczenie i rehabilitację syna, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym!


Walka o zdrowie Miłosza cały czas trwa. Aby w przyszłości mógł być samodzielny, konieczna jest ciągła, kosztowna rehabilitacja. Jest ona niezbędna! Postawienie samodzielnych kroków naszego dziecka nie jest równoznaczne z zakończeniem terapii. Ona była, jest i będzie nierozłącznym elementem walki o lepsze jutro Miłosza. Nie poddajemy się, wciąż idziemy, walczymy i prosimy byście wsparli nas w naszej walce o samodzielność naszego syna!


Będziemy Wam wdzięczni, jeśli pomożecie nam w zebraniu kwoty, która w całości zostanie przeznaczona na dalsze leczenie i wielokierunkową terapię.


Historia Miłosza: www.palaszewski.com


lba22c5d59cd029f.jpeg

qd32b6d754676725.jpeg

i4b922d1ae4a8ff7.jpeg

c395c7c79c178aa7.jpeg

c5d0b26f4733fbc8.jpeg

ae4737d80a467222.jpeg

nb93bbd1697d2989.jpeg

h89e2af0cb91000f.jpeg

k9f24c7b5dc2020f.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 323

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków