NA ODBUDOWĘ PO POŻARZE DOMU ID: vg3pr8

NA ODBUDOWĘ PO POŻARZE DOMU ID: vg3pr8

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

40 460 zł z 200 000 zł

20%

40 460 zł

40 460 zł

z 200 000 zł

zakończona

zakończona

04.03.2020r

372

372

wspierających
20%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 12

 • Urząd Miasta Wrocławia odmawia pomocy w ramach KAWKI czyste powietrze bo regulamin.... jest ważniejszy piec ma działać w momencie oględzin. Żyć się nie chce.
  Czytaj więcej
 • Ponowne oględziny rzeczoznawców ---- znowu i znowu brak decyzji.... a trzeba płacić za to i tamto.
  Czytaj więcej
 • Niestety UM Wrocław odmówił obiecanej pomocy do kotłowni -nie kwalifikujemy się bo piec ma działać NOWY REGULAMIN od 2020r !! Żyć się nie chce.....
  Czytaj więcej
 • MIJA MIESIĄC 24.12-24.01 Ubezpieczyciel nie wypłacił (PZU !!) grosza więcej niż 10% wartości szkody wszystko kwestionuje. UM Wrocław usztywnił się w zakresie pomocy bo nowe przepisy są od 2020 i....... Portfel zaczyna być pusty.... nie widać końca wydatków. Szkoda przekroczyła wnioskowaną kwotę.
  Czytaj więcej
 • Ściany stanęły prace idą do przodu - poszycie spalonego dachu w trakcie wymiany. Warunki sprzyjają - widać światełko w tunelu ale jeszcze ogrom pracy aby zamieszkać w tymczasowym pokoju razem. Spalony budynek gospodarczy rozebrany, spalona wiata przebudowana - dziękujemy za pomoc.
  Czytaj więcej
 • W piątek wylane fundamenty pod tymczasowe nasze małe wspólne lokum - syn nie może wrócić do spalonego, zalanego, zagrzybiałego domu. Mury zaczynają rosnąć.
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj decyzja od ubezpieczyciela nie pokrywa 10% potrzebnej sumy, procedura odwoławcza to kolejne 30 dni.
  Czytaj więcej
 • Wczoraj gigantyczna robota zrobiona w 8 osobowym składzie - elektryka działa, wiata przestawiona, dom odizolowany od innych obiektów - teren przygotowany, konstrukcja usunięta, kotłownia częściowo wyczyszczona. Kolejne prace przed nami 13 dzień na nogach 6-23.
  Czytaj więcej
 • Walczymy aby na 7 stycznia przygotować teren (usunąć spalone) dla firmy która postawi coś tymczasowego.... abym znowu z rodziną mógł być razem.
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj zima niestety -10C w nocy... ściany na parterze przymarzają które są zalane.
  Czytaj więcej
 • KOSZTY:

  Wstępna wycena naprawy poszycia części dachu 40 tyś zł.
  Wstępna wycena naprawy wyposażenia kotłowni 20 tys zł.
  Czytaj więcej
 • POSTĘPY:

  Z pomocą kolegów/sąsiadów w dniu wczorajszym 31 grudnia udaje się zabudować wiatę aby można zburzyć spalony budynek gospodarczy i dostać się do spalonego dachu oraz kotłowni. Liczymy że uda się uratować to co zostało zalane na parterze ale trwa walka z warunkami atmosferycznymi.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wigilia dzień 24 grudnia 2019 we Wrocławiu przy ulicy Kominiarskiej róg Lawendowej doszło do tragedii, nad ranem wybuchł pożar w naszym domu! Doszło do awarii instalacji w domowej kotłowni , dom kupiliśmy 7 lat temu. Nie zadziałał czujnik dymu, albo już nie było jego słychać… Tylko dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i wielkiemu szczęściu nikt z nas nie zginął. 

 W kilka minut straciliśmy to co remontowaliśmy własnymi siłami od 7 lat. Pożar rozprzestrzenił się w górę domu i zajął dach oraz pierwsze piętro, gdzie była nasza sypialnia, garderoba i pokoik synka… Olek ma 4 latka i mieszka tymczasowo u dziadków, ale nie rozumie co się dzieje i bardzo tęskni za swoim łóżeczkiem i domem. Jest alergikiem i wrócić tu może dopiero po całkowitym remoncie.

Ogień całkowicie zniszczył nam budynek gospodarczy, który odbudowaliśmy zaledwie rok temu, stoi przy kotłowni. Były to pomieszczenia, w których składowaliśmy sprzęty sportowe i domowe, rowerki i zabawki dziecka oraz zapasy chemii i artykuły spożywcze. Straciliśmy bezpowrotnie dokumenty, pamiątki rodzinne, albumy ze zdjęciami.

Dom nie jest ogrzewany, spłonęła cała kotłownia. Po gaszeniu pożaru wszystko jest zalane. Zniszczeniu uległa konstrukcja drewniana dachu, strop. Jak najszybciej trzeba wymienić dach bo cały dom zamaka i zbiera się wilgoć, a do tego zaczynają się przymrozki idzie zima. Nie możemy zacząć nawet prac wewnątrz domu. Z pomocą rodziny, znajomych i sąsiadów od wczesnych godzin rannych do późna wieczorem staramy się uprzątnąć spalone rzeczy i uratować to co się da. Pragniemy jak najszybciej rozpocząć remont naszego domu. Mamy nadzieję tu wrócić… 

W sercach wielki smutek. To uczucie straty i niedowierzania, że naprawdę nam się to przytrafiło… ale w tym nieszczęściu nie zostaliśmy sami. Nadal się wzruszamy i niedowierzamy ile jest osób, które bezinteresownie niosą pomoc. Ta pomoc nas bardzo podbudowuje. Byliśmy załamani, myśleliśmy, że zostaniemy z tym sami. Nadal jesteśmy przerażeni, ale widząc ilu jest ludzi o wielkim sercu, wierzymy, że nam się uda…

Wstępny kosztorys Nas przeraża – nie potrafimy go dokładnie podać. W pierwszej kolejności musimy wymienić dach i zabezpieczyć to co udało się uratować. Parter nie spłonął jest zalany i wymaga także remontu– staram się tu mieszkać a Ala codziennie dojeżdża. Łazienka na parterze też musi przejść remont jest obok kotłowni.

Następnie by Olek mógł wrócić do swojego domu musimy wyremontować piętro i zapewnić ogrzewanie. Ważna jest dla Nas każda wpłacona złotówka. W miarę postępu prac remontowych będziemy informować o potrzebach. 

Wszelkie wyceny i koszty będziemy przedstawiać na bierząco.

KOSZTY:

Wstępna wycena naprawy poszycia części dachu 40 tyś zł.

Wstępna wycena naprawy wyposażenia kotłowni 20 tys zł.


Dziękujemy za wszelką pomoc.

Adam, Ala i Olek.


Wpłacający372

W
Wojtek
1 000 zł
RP
Rafał P.
1 000 zł
G
Gruszki
537 zł
JK
Jacek Kucharzyk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MZ
Magdalena Zdżarska
500 zł
BK
Bogusława,Józef Kędziora
500 zł
TW
Teresa Wysocka-Tusziszwili
500 zł
K
Katarzyna i Grzegorz
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze13

 
2500 znaków
 • GK
  Grzesiek Kubaszewski

  Najpierw potrącony przez samochód na rowerze, a teraz to. Nie jest lekko, ale trzeba mieć nadzieję, ze będzie lepiej. Powodzenia!

 • Agnieszka Binkiewicz

  Dlaczego dom nie był ubezpieczony?

  • Anna

   Na tym profilu pomagamy zebrać pieniądze na odbudowę spalonego domu. Jeśli jest Pani zainteresowana polisą to może warto skorzystać z przeglądarki internetowej albo udać się do brokera?

  • Radek Kościukiewicz

   Anna oby cię pokręciło za tą pychę

  • Radek Kościukiewicz

   Anna i tak, dom był ubezpieczony, a kwota widzimisię na tym portalu i tak jest wyższa od strat, bo dom się nie spalił, tylko kanciapa z piecem puls dach i poddasze

  • Adam Dobosz

   Radek Kościukiewicz dla Pana wiadomości parter jest zalany - idzie zima. Jest Pan niedoinformowany. Piętro przestało istnieć.

  • Anna

   Radek Kościukiewicz To jest strasznie smutne co Pan pisze, bo mam wrażenie, że Pan tym ludziom zazdrości nawet pożaru. Jest to niewyobrażalne nieszczęście. Jeśli nie docenia Pan człowieka walczącego z żywiołem, który najpierw poświęca każdą chwilę swojego życia aby samodzielnie (ale nie bez kosztów) wyremontować dom, a następnie ryzykując zdrowie ratuje co się da aby ograniczyć straty to nigdy nie zrozumie Pan gestów ludzi chcących pomóc, niezależnie od tego czy będzie wypłacone odszkodowanie czy też nie i kwota przewyższy straty czy nie. Bo czym są straty w tym wypadku? Był Pan w domu, sprawdził Pan czy nie spaliły się rzeczy nieubezpieczone a niezbędne lub ważne dla tych osób do życia ? Widział Pan w jakim stanie jest konstrukcja domu, czy nie wymaga naprawy, sprawdził Pan jaki jest stan psychiczny pogorzelców? Pan widzi 200.000 tysięcy, ja i wiele innych osób widzą lata pracy ludzi które poszły z dymem, stracone kolejne miesiące i lęk do końca życia który ta rodzina będzie nosiła na plecach i żadna noc nie będzie już taka jak była przed pożarem.

  • Adam Dobosz

   Radek Kościukiewicz dla Pana informacji szkody rosną wszystko puchnie na zalanym parterze.... gratuluję trafnej opinii. Poddasze to nie było tylko piętro gdzie dziecko miało pokój a my garderobę i sypialnie.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymajcie się, somsiady!

  200 zł
 • MM
  Marek Maciag

  Trzymaj się.

  100 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

560 603 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?