id: vg62ty

Renowacja eksponatów i remonty obiektów Parowozowni Skierniewice

Renowacja eksponatów i remonty obiektów Parowozowni Skierniewice

160
miesięcznie
0%
7 327 zł 
łącznie
115 
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Własna zabytkowa Parowozownia to nie tylko powód do dumy, ale także odpowiedzialność za stan zabytku. Od ponad 15 lat realizujemy w miarę możliwości proces rewitalizacji obiektu. Niestety pochłania to praktycznie w 100% i tak nasz skromny budżet. Nim pomyślimy więc o własnym czynnym parowozie czy pociągu najpierw musimy zadbać o właściwe warunki jego stacjonowania. Na prace przy eksponatach zostaje więc znacznie mniej środków niż byśmy sobie życzyli. No i mniej niż życzyłyby sobie nasze wiekowe wehikuły czy leciwe inne kolejowe urządzenia. Ale żeby przyspieszyć prace przy taborze potrzebne są środki finansowe - niestety ręce naszych Wolontariuszy, zwłaszcza wobec rewitalizacji budynków, to często zbyt mało!


Parowozownia jest przedsięwzięciem non-profit. Funkcjonuje wyłącznie dzięki wsparciu wielu instytucji i osób. Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Nie pobieramy też opłat za zwiedzanie naszego obiektu. Nikt z nas nie otrzymuje za pracę w Parowozowni wynagrodzenia, ba często dokłada się do niej z własnej kasy, co zwykle kończy się groźbą niestety pachnie rzezią świnek-skarbonek naszych członków, którzy wciąż sięgają po zaskórniaki swoje czy nawet niczemu winnych latorośli....


e89ff0108aaba690.png

Pomożecie jakoś przetrwać porcelanowej trzodzie chlewnej? Kasa, kasą bo zarobi się nowa, ale gorzej ze posklejaniem biednych skarbonek... Nie bądźmy bez serca, ocalmy niewinne skarbonki oraz zakopane w bieliźniarkach skarpety i sprawmy by skierniewickim zabytkom kolejowym żyło się lepiej, najlepiej w suchej szopie, bez tak dramatycznych decyzji ;-)


W ostatnich latach jednak coraz częściej staramy się sięgać także po fundusze, które możemy wykorzystać na prace przy taborze. Tych jednak jest wciąż za mało. Dzięki wsparciu jednej z Fundacji przeprowadziliśmy renowację lokomotywy Ls60-143

b60641b6668738f2.jpeg

oraz wagonu–platformy produkcji czeskiej

ze2e3912fb7e311c.jpeg

zaś obecnie prowadzimy prace przy wsparciu Fundacji BGK przy wagonie krytym produkcji węgierskiej.

mf3dd8b9cb41565d.jpeg

Jako jedni z nielicznych zajmujemy się także eksponatami z zakresu urządzeń sterowania ruchem kolejowym i urządzeń telekomunikacji kolejowej.A kolejne pojazdy czekają na swoją kolej! W końcu chcemy zamknąć m.in. temat parowozu TKp 6042 o wdzięcznym pseudonimie "Kermit".

kd98a21aada2d409.jpeg

Chcemy także poprawić wygląd parowozu Ty23-273 mijanego codziennie przez tysiące pasażerów przejeżdżających obok Parowozowni pociągów.

j119711db00dcfc6.jpegWiemy, że "szarpnąć się" na 50, 100 czy 150 zł by dostać nagrodę przy zrzutkach na konkretny cel, to jednak spore wyzwanie. Teraz chcemy zaproponować Wam nową formę wspierania zabytków kolejnictwa w postaci zrzutki cyklicznej czyli można rzec pewnej formy duchowej adopcji eksponatu czy też abonamentu na np. upragniony kufel czy inną przewidzianą przez nas nagrodę. Konieczne jednak póki co będzie odrębne nas poinformowanie o tym fakcie. My też co kwartał będziemy monitorować wpłaty i kontaktować się z Donatorami. Można oczywiście też dokonać jednorazowej wpłaty i upragniona nagroda trafi w Państwa ręce :).

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 115

JZ
Jakub Zysnarski
MM
Michał Muszyński
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
PG
Paweł Gajdzica
300 zł
JP
Jarek
300 zł
MW
Michał Wądołowski
PA
Paweł Adamowicz
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Łowicka 1, 96-100

Skierniewice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wspieraj cyklicznie

Wpłać 25 zł i więcej
Certyfikat wsparcia. Certificate of support
W zamian za to wsparcie wyślemy Tobie pamiątkowy certyfikat (mailem albo też jak wolisz pocztą klasyczną).English below:As a reward for this support, we will send you a support certificate (by e-mail or by regular mail (only in the European Union area).
rozwiń

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Kubas z podobizną naszych eksponatów. A cup with the image of our exhibits
Do dozgonnej wdzięczności dorzucamy kubas na gorącą herbatę, po której będziecie o nas ciepło myśleć... Oczywiście dla wytrawnych kolekcjonerów będziemy mieli nowe wzory ;).English below:To the eternal gratitude, we add a cup for hot tea, after which you will think warmly about us ... Of course, we will have new designs for experienced collectors;). Unfortunately, we send this award in Poland only. You can also pick it up directly at the our Roundhouse.
rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Zostań wirtualnym maszynistą!
15 minut jazdy symulatorem w trakcie Dnia Otwartego to za mało? Możesz nas wspomóc kwotą 60 zł i po Dniu Otwartym nawet godzinę szaleć za nastawnikiem naszej SM42. A na koniec dostać nawet licencję maszynisty? To jak? Wsiadasz?
rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 2 października, 2021

Wybieram
Wpłać 89 zł i więcej
Kubek z przesłaniem - żaba nie jest w końcu taka groźna. A mug with a message - the frog is not so dangerous ...
Żaba? Co ma ten sympatyczny płaz w wspólnego z koleją? Ano pojawia się również jako gwarowe określenie wielu kolejowych artefaktów ;-). W tym i wykolejnicy. Więc nie bój żaby, tylko wytężaj wzrok - a na pewno się nie wykoleisz ;).English below:Frog? What does this nice amphibian have to do with railways? Well, it also appears as a dialect for many railway artifacts ;-). Including the derailers. So don't be afraid of the frog, just strain your eyes - and you won't get derailed :). Unfortunately, we send this award in Poland only. You can also pick it up directly at the our Roundhouse.
rozwiń
Wpłać 90 zł i więcej
Kubek z kolejowym przesłaniem - w końcu skoro pociąg jest odwołany to nie może być opóźniony ;)
Prócz standardowych kubeczków mamy tym razem dla Was również nasze autorskie kubki, gdzie staramy się grać słowami ;). A wszystko to w anturażu poczciwego Pragatrona ;).
rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 125 zł i więcej
Kufel firmowy PSMK tylko dla wybitnych koneserów starej kolei i wybornego piwa ;).. A special PSMK mug only for outstanding enthusiasts of the old railway and delicious beer;).
Czyż nie ma piękniejszej wizji dla miłośnika starej kolei i piwa, niż chłodny trunek łaskoczący kubki smakowe wprost z kolejowego kufla? Dziś stajesz przed okazją spełnienia się tej jakże ponętnej wizji. Jedyne 150 zł i kufel wyruszy do Ciebie. A Ty w międzyczasie zadbaj o jego zawartość godną takiego smakosza jak właśnie Ty!English below:Isn't there a more beautiful vision for an old railway and beer enthusiast than a cool drink tickling the taste buds straight from a railway mug? Today you are faced with the opportunity to fulfill this alluring vision. Only PLN 150 and the mug will go to you. And in the meantime, take care of its content worthy of a gourmet like you!
rozwiń

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Kufel z limitowanej serii tylko dla wybitnych koneserów usrk i wybornego piwa ;).
Czyż nie ma piękniejszej wizji dla miłośnika starych urządzeń sterowania ruchem kolejowym i piwa, niż chłodny trunek łaskoczący kubki smakowe wprost z kufla z wspaniałym aparatem blokowym?? Dziś stajesz przed okazją spełnienia się tej jakże ponętnej wizji. Jedyne 150 zł i kufel wyruszy do Ciebie. A Ty w międzyczasie zadbaj o jego zawartość godną takiego smakosza jak właśnie Ty!
rozwiń
Wpłać 151 zł i więcej
Kufel z limitowanej serii tylko dla wybitnych koneserów parowozów i wybornego piwa ;)
Czyż nie ma piękniejszej wizji dla miłośnika starej kolei i piwa, niż chłodny trunek łaskoczący kubki smakowe wprost z kolejowego kufla? Dziś stajesz przed okazją spełnienia się tej jakże ponętnej wizji. Jedyne 150 zł i kufel wyruszy do Ciebie. A Ty w międzyczasie zadbaj o jego zawartość godną takiego smakosza jak właśnie Ty!
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Ekskluzywne zwiedzanie zakamarków Parowozowni
Nie lubisz zwiedzać w tłumie? Chciałbyś w spokoju pokontemplować szczegóły naszych pojazdów np. do celu stworzenia modelu jednego z nich? Proponujemy Ci specjalne zwiedzanie z jednym naszych przewodników w którym jedynym ograniczeniem jest Twój czas! Możesz też zabrać kilku znajomych, a postaramy się zabrać Was w długą wycieczkę po historii polskiej kolei. No i dorzucimy dla Was wszystkich nasze kubeczki ;).
rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Indywidualna sesja fotograficzna to jest to!
Umożliwimy Tobie zorganizowanie indywidualnej sesji fotograficznej w naszej Parowozowni. Pamiętaj jednak, że mogą być pewne ograniczenia techniczne, niemniej jednak dołożymy wszelkich starań by Cię w pełni usatysfakcjonować :). Możesz zabrać modelkę, narzeczoną czy milusińskich i do woli robić im zdjęcia w naszym niebanalnym otoczeniu!
rozwiń
Wpłać 750 zł i więcej
Poczuj się opiekunem naszego eksponatu...
... i adoptuj go! Mamy w trakcie prac kilka pojazdów oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. I chcieliśmy Wam zaproponować ich "duchową adopcję". To sprawi, że my nabierzemy wiatru w żagle przy pracach, a Ty przyczynisz się do dobrostanu kolejnego zabytku polskiego kolejnictwa. Ale ponieważ u nas sytuacja bywa zmienną to można adoptować wskazane przez nas wytwory kolejowej sztuki inżynierskiej. Jeśli chcesz nas tak wspomóc to pisz na [email protected] i uzgodnimy eksponat, który Ty wesprzesz, a my zawiesimy na nim odpowiednią tabliczkę sławiącą Twój czyn!
rozwiń
Wpłać 1000 zł i więcej
Pakiet VIP ;-)
Zostaniesz naszym VIP darczyńcą - umożliwimy Ci sesję fotograficzną, indywidualne zwiedzanie obsypiemy naszymi podarunkami, a przede wszystkim w najbardziej uczęszczanej części Parowozowni umieścimy (jak sobie zażyczysz) specjalną tabliczkę sławiącą po wieki Twą hojność ;-).
rozwiń

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.