id: vg95gp

Nowy dach nad głową dla Patryka i Kacpra

Nowy dach nad głową dla Patryka i Kacpra

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
39 953 zł z 45 000 zł
88%
15 dni do końca
535 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zbieramy dla Kacpra i Patryka


Pierwsza zbiórka pozwoliła uzbierać kwotę 16 704 zł. Niestety po dokładnych oględzinach okazało się, że zebrana wcześniej kwota jest niewystarczająca. Dach wymaga kompleksowej wymiany na całkiem nowy wraz z ociepleniem stropu. Ponadto chcemy wyremontować i zadaszyć taras, który jest bezpośrednio połączony z pokojem chłopców i jest ich "oknem na świat", a wyjście na taras nie wymaga znoszenia chłopaków po schodach.


Chłopcy potrzebują bezpiecznego miejsca do nauki i życia.

Patryk i Kacper są uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Świętego Mikołaja w Kole. Chłopcy chorują na dystrofię mięśniową Duchenne'a , która jest najcięższą z postępujących dystrofii mięśniowych. Dzień, kiedy chłopcy przestali samodzielnie chodzić i zaczęli poruszać się na wózkach inwalidzkich był smutny dla rodziny i wszystkich otaczających ich osób.

Patryk ma 21 lat, przeszedł operację kręgosłupa i codziennie wspiera swój oddech respiratorem. Jest przykuty do łóżka. Jest w stanie klikać myszką i poruszać łóżkiem za pomocą pilota.

Kacper ma 17 lat, wymaga pomocy przy czynnościach samoobsługowych oraz edukacyjnych. Jest uzdolniony plastycznie, zajmuje czołowe miejsca w konkursach szkolnych i ogólnopolskich.

Pogarszający się stan zdrowia spowodował zorganizowanie nauczania indywidualnego w domu chłopców.

Ich DOM nie jest przyjazny do nauki i funkcjonowania w nim dwóch niepełnosprawnych chłopców. Ściany pokoju, w którym uczą się i śpią chłopcy są zagrzybione. Cała wilgoć przedostaje się z nieszczelnego dachu. Popękane są kominy, papa na dachu uległa erozji, a po deszczu stoją tam kałuże, które z czasem znajdują drogę do wnętrza całego domu.

Chłopcy są coraz słabsi, a chcą żyć jak inni młodzi ludzie. Ogromnym wsparciem dla synów jest mama Bożenka, która podejmuje próby odgrzybiania, malowania, tapetowania i wreszcie ocieplania ścian budynku. Jednak wszystkie te działania idą na marne, bo dach z dziurami nie pomaga.

Sytuacja materialna rodziny i różne perypetie losowe spowodowały, że DOM nie ma dachu.

Bardzo prosimy o życzliwe spojrzenie na dwóch chłopaków z małej wioski, bo dobry los ich często omija.

Będziemy Ci dłużni za Twój poświęcony czas i za każdą małą złotówkę!

Wpłacający 535

 
Dane ukryte
40 zł
M
marek
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
50 zł
A
angelus
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków
 • J
  Justyna

  Zdrówka dla chłopaków 😉

  100 zł
 • Krzysztof Kałek

  😃 co dla ORKIESTRY - to i dla Was! ♥️

  410 zł
 • Marta Kosińska

  Pani Wolińska wie coś o tym, że razem można więcej. Wyłudzila na Zrzutce ładne pieniądze. Powinna Pani, w ramach poprawy zniszczonego wizerunku własnego i szerzej osób niepełnosprawnych, wpłacić z 10.000, czyli marginalną kwotę tego co udało się Pani wyżebrać. Nie ma Pani wstydu, godności i sumienia.

 •  
  Katarzyna Wolińska

  Razem można wiele❤️ Dobro wraca❤️

  500 zł
  • Marta Kosińska

   Pani Wolińska wie coś o tym, że razem można więcej. Wyłudzila na Zrzutce ładne pieniądze. Powinna Pani, w ramach poprawy zniszczonego wizerunku własnego i szerzej osób nie, wpłacić z 10.000, czyli marginalną kwotę tego co udało się Pani wyżebrać. Nie ma Pani wstydu, godności i sumienia.

  • Anastazja Liskiewicz

   z tych 93 tysięcy które wyżebrałaś od ludzi na "jedzenie i godne życie", które jak się okazało przeznaczyłaś na zakup letniskowego domku w lesie pod warszawą, wypadałoby chyba wysłać trochę więcej? wczesniej kiedy ludzie prosili cię o pomoc odpisywałaś im że "nie widzisz takiej potrzeby", kiedy chodziło o ratowanie życia czyjegoś synka. teraz, kiedy sprawa się rypła że jesteś wyłudzaczką, zaczynasz używać cierpienia innych ludzi żeby wybielić siebie i pokazać jaka jesteś dobra. dla ciebie te 500 zł to śmieszna kwota, przecież ty jak rydzyk, znajdujesz wszystko na śmietniku, a auto z salonu dostajesz od bezdomnego. niepełnosprawna nie znaczy bezkarna.

 • AZ
  Ada Zarzycka

  Życzę, żeby udało się zebrać całą kwotę i przeprowadzić remont. Wszystkiego dobrego!

  50 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 338 zrzutek

i zebrali

402 393 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?