Na wyjazd po życie ID: vh7n4t

Na wyjazd po życie ID: vh7n4t

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

26 729 zł z 26 000 zł

102%

26 729 zł

26 729 zł

z 26 000 zł
102%

Opis zrzutki

Witajcie kochani. Mam na imię Mateusz , mam 19 lat , jestem absolwentem liceum ogólnokształcącego. Urodziłem się z rozległym rozszczepem kręgosłupa , przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem wrodzonym . Mam porażone kończyny dolne , pęcherz neurogenny i zastawkę w glowie . Poruszam się na wózku inwalidzkim . Kilka godzin po urodzeniu wykonano u mnie plastykę przepukliny , niestety doszlo do martwicy dolnej części rany pooperacyjnej z ktorej wyciekał płyn mózgowo -rdzeniowy . Do mojej głowy wszczepiono zbiornik Rickhama , seryjnie go nakuwano w celu odbarczenia nadmiaru płynu . W końcu rana się zagoiła i na kilka dni przed wyjściem do domu wszczepiono mi zastawkę komorowo -otrzewniową w głowie . Wtedy trwalo to wszystko odziwo tylko ponad miesiąc .

Trudna rehabilitacja i upór mojej mamy sprawiły ,że rozwijałem się prawidłowo , aż do momentu , kiedy moja połowa kręgosłupa zaczęła się zapadać i krzywić pod wpływem ciężaru rosnącego ciała. To był początek naszego życiowego dramatu .W wieku 11 lat straciłem tatę w wyniku choroby nowotworowej, a zaraz potem moja mama rozpoczęła walkę o moje życie. Na zdeformowanym kręgosłupie w odcinku piersiowo-lędźwiowym otworzyła się rana . Ilu chirurgów odwiedziliśmy przez 8 lat , tego nie jesteśmy w stanie zliczyć. Najnowocześniejsze opatrunki, maści antybiotykowe i doustne antybiotyki zrujnowały mój organizm ,do tego częste zakażenia pęcherza . W Łodzi neurochirurg chciał operować mój kręgosłup tylko na podstawie tomografu komputerowego, odmówiono mi badania rezonans magnetyczny . W Otwocku wykonano rezonans , ale odmówiono mi operacji . W Krakowie natomiast pokazano mi zdjęcia noworotka urodzonego w 2016 roku z bardzo podobną wadą i taką samą deformacją . To dziecko również skazano na taki sam los jak mnie , ponieważ nie usunięto mu zdeformowanych kręgów kręgosłupa .

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/40602993/pns-extra-kregoslup-go-zabija-mateusz-zbiera-na-operacje

Zbiórka pieniędzy podczas Festynu Rodzinnego w Borkowicach pod Szydłowcem

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/39067528/mateusz-zbiera-pieniadze-na-operacje-kregoslupa

Nie poddawaliśmy się z mamą i dalej szukaliśmy ratunku. Dzięku Bogu trafiliśmy na mamę , która podała nam kontakt do Fundacji Dar Serca w Chicago , a konkretnie do Pani Izabeli Rybak. Próbowaliśmy się dostać do szpitala Shriners Hospitals w Chicago,niestety i tam nie zakwalifikowano mnie do operacji . Ale ten anioł człowiek Pani Izabela przesłała moje dokumenty do Pani Bernadetty Piekło-Soji. Dzięki temu trafilem na konsultację do Dr. Davida Feldmana , który m.in specjalizuje się w trudnych i skomplikowanych schorzeniach kręgosłupa . Wielu ludzi uratował przed kalectwem , a w moim przypadku operując mnie uratuje mi życie .Przeraził nas koszt operacji to : USD 168..522.11+USD 3000 fizjoterapia . Dzięki pomocy przyjaciół-wolontariuszy ,władz gmin ,księży proboszczy , dzięki ogromnej pomocy Patryka Vegi i innych celebrytów oraz dzięki programowi Pytanie na śniadanie ,tysięcy darczyńców uzbieraliśmy potrzebną kwotę . Operacja odbędzie się 19.08.2019r. w Paley Orthopedic & Spine Institute at. St.Mary`s Medical Center w West Palm Beach na Florydzie w USA . Jakby tego szczęścia było mało udało nam się metodą Hirudoterapii wygoić ranę . Jeździliśmy ponad rok 360 km (okolice Wrocławia ) do kolejnego człowieka anioła , który uratował mi życie Pani Ireny Paruzel. Wygojona rana to mniejsze ryzyko powikłań pooperacyjnych, ale życie dalej daje w kość . Kiedy ze mną jest lepiej to choroby dopadają moją mamę i nie wiem już sam jak temu wszystkiemu podołać Niestety pozostała jeszcze część kosztów związana z wyjazdem i pobytem moim wraz z mamą podczas leczenia na Florydzie . 26.000 zł tyle brakuje do pełnego SZCZĘŚCIA ,dlatego proszę Państwa o pomoc i przekazanie chodźby niewielkiej kwoty na moje subkonto , Z góry dziękuję za każdą pomoc

MATEUSZ

Wpłacający93

K
Kosciol Najświętszego Serca Jezusa w Starachowicach
6 548 zł
K
Kosciol Pasztowa Wola Kolonia
1 599,50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
PK
Petronela Kołodziejczak
50 zł
K
Karczma,, Bankrut'' Radom
61,98 zł
K
Karczma Dobrut
276,60 zł
R
Restauracja,, Ostoja'' Zawady
168,80 zł
R
Restauracja ,,Wiktoria'' Mirzec
246,98 zł
E
Explosion
1 405,63 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

521 789 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?