id: vhtym5

Dla Jagody od Przyjaciół

Dla Jagody od Przyjaciół

Nasi użytkownicy założyli 1 033 712 zrzutek i zebrali 1 098 788 794 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani, jesteśmy głęboko poruszeni i zaskoczeni Waszą szczodrością! Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu! Bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty oraz wszystkie ciepłe słowa i wspomnienia o Argosie i jego właścicielach. ❤️

  Jesteśmy Wam jednak winni wyjaśnienie. Zobowiązanie bankowe jest dużo wyższe niż ustawiona pierwotnie kwota zbiórki.Nie mieliśmy odwagi prosić o więcej...Jednak zachęceni Waszą hojnością i pamięcią, ośmielamy się prosić o dalsze wpłaty i udostępnienia. Może dzięki Wam, uda się spłacić zobowiązanie finansowe, ciążące na Jagodzie i podarować jej spokój. Serdeczne dzięki!

  Przyjaciele Piotra i Jagody

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani, jesteśmy głęboko poruszeni i zaskoczeni Waszą szczodrością! Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu! Bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty oraz wszystkie ciepłe słowa i wspomnienia o Argosie i jego właścicielach. ❤️


Jesteśmy Wam jednak winni wyjaśnienie. Zobowiązanie bankowe jest dużo wyższe, niż ustawiona pierwotnie kwota zbiórki. Nie mieliśmy odwagi prosić o więcej...Jednak, zachęceni Waszą hojnością i pamięcią, ośmielamy się prosić o dalsze wpłaty i udostępnienia. Może dzięki Wam, uda się spłacić zobowiązanie finansowe, ciążące na Jagodzie i podarować jej spokój.

Serdeczne dzięki!


Piotr i Jagoda Jastrząbowie przez większość życia prowadzili z miłością magiczne miejsce, jakim był Antykwariat Argos w Dąbrowie Górniczej.

Ten wyjątkowy małżeński duet, w którym kipiało od błyskotliwego humoru, wspaniałych dyskusji i mądrości, zawsze miał otwarte, serca, umysły i drzwi dla przyjaciół, znajomych i wszystkich, którzy trafiali do Argosa. Przez kilkadziesiąt lat antykwariat przyciągał książkowych moli, pasjonatów, ludzi spragnionych niezwykłej atmosfery, jaka panowała w tym miejscu. Mieszkańcy aglomeracji mogli tam zgromadzić swój księgozbiór, sprzedać i kupić podręczniki szkolne, wymienić książki, płyty, mapy, pocztówki, grafiki. Niestety, gdy nastały trudne czasy dla niezależnych księgarni i antykwariatów Piotr, próbując ratować ich wspólne miejsce do pracy i życia, zaciągnął w banku zobowiązanie, którego nie zdążył już spłacić. Piotr odszedł przedwcześnie, miał mnóstwo planów, marzeń i sił na ich spełnianie. Niestety, nowotwór pokonał go nagle i szybko. Jagoda od wielu lat dzielnie znosi nieuleczalną i postępującą chorobę, jaką jest stwardnienie rozsiane. Nikogo nigdy nie prosiła o pomoc, lecz teraz została sama z chorobą, bez obu miłości swojego życia - Piotra i antykwariatu. W dodatku ze zobowiązaniem finansowym wobec banku, którego nie jest w stanie sama spłacić. Dlatego gorąco prosimy wszystkich, którzy mieli szczęście spotkać ich na swojej drodze, w ich antykwariacie, miłośników książek i tak wyjątkowych miejsc, o pomoc finansową i wsparcie.

Przyjaciele Piotra i Jagody

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 383

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AB
Agata Buczek
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
RP
Ryszard Pawlowski
ukryta
JD
Jacek Dobrzanski
250 zł
AJ
Konceptus
600 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków
 • KL
  Kamil Lach

  Kamil Lach

  150 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Od sentymentalnej klientki życzę zdrówka Pani Jagodzie

  ukryta
 • Henryk Bączek

  Witam, do tej pory nikt tego nie napisał, więc ja napiszę. Osoba organizująca zbiórkę ustawiła ją na 15 000 z obawy przed wystraszeniem ofiarodawców, lecz zapewniam, że potrzeby są sporo większe że względu na zobowiązanie bankowe. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu za co wszystkim z całego serca dziękuję w imieniu Jagody i wciąż żyjącego w naszej pamięci Piotra. Pozdrawiam i proszę o dalsze wpłaty.

 • Karolina Żurek

  Pamiętam jak co rok stałam w kolejce żeby sprzedać podręczniki i zakupić następne. Kolejki zaczynały się już na dworze przed antykwariatem ;) Klimatyczne miejsce, szkoda że zniknęło z mapy miasta. Dużo zdrowia dla pani właścicielki!

  5 zł
 • Marta Bączek

  Serdecznie dziękuję za pomoc a przede wszystkim za ciepłe wspomnienia o naszym ukochanym antykwariacie❤️ ❤️ ❤️ Jestem głęboko wzruszona. Jagoda Jastrząb