id: vj3uvg

Psi staruszek sprzedany razem z domem potrzebuje pomocy!

Psi staruszek sprzedany razem z domem potrzebuje pomocy!

Nasi użytkownicy założyli 913 249 zrzutek i zebrali 876 170 357 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Diament przebywa obecnie w całodobowym szpitalu. Przyjmował bardzo dużo leków, które wywołały ostrą biegunkę i w nocy 17.07.2021r. trafił na ostry dyżur.


  Musimy pamiętać, że ten pies przez całe swoje życie nie widział weterynarza, a skala zaniedbań w kwestii jego zdrowia była przez ten czas ogromna.


  W szpitalu prowadzona jest dalsza diagnostyka i leczenie, jednak to tylko kilkanaście dni, a my nie mamy gdzie umieścić go po wyjściu. 😭


  w6504940391535fd.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Diament – trzynastoletni golden retriever, którego historia poruszyła setki osób na Facebooku. Potraktowany jak rzecz i sprzedany razem z domem. Nie wiadomo do końca, jak długo trwała ta sytuacja. Kiedy w mieszkaniu miał rozpocząć się remont, nabywca nieruchomości umieścił w Internecie post z prośbą o pomoc w znalezieniu nowego domu dla psa.

i24aef44dacf3fde.png


Choć wydaje się to nieprawdopodobne, właścicielka Diamenta wyprowadziła się, pozostawiając staruszka na łasce nabywcy nieruchomości. Jeszcze trudniej uwierzyć, że nie był to jej jedyny pies. Ten drugi miał jednak więcej szczęścia - był mniejszy, młodszy i ... został zabrany. Tymczasem psi dziadek nie wie, co zrobił źle i czym sobie zasłużył na taki los. Pewnie ucieszyłby się na jej widok. Takie właśnie są psy, bezgranicznie i bezwarunkowo obdarzają miłością.


mb16311ea3dbd5e6.jpeg


Diamenta zabezpieczyliśmy w poniedziałek (05.07.2021 r.). Zamieszkał u naszej wolontariuszki Kamili i Warciaka Cezara w Poznaniu. Ze względu na zły wygląd zewnętrzny, trudności w poruszaniu i brak apetytu już następnego dnia konieczna była wizyta u weterynarza. Chłopak jest bardzo zaniedbany i wychudzony. Ma problemy z oczami - może kiepsko widzieć na jedno oko, bo czasem obija się o ściany, wejdzie w miskę z wodą, nie widzi smaczków, które ma przed sobą. W prawym oku ma niewielki guzek, który drażni rogówkę i nadaje się do usunięcia.


xf27ec31e176a8f2.jpeg


Pies nie ma książeczki zdrowia i jak się okazało, nigdy nie był leczony, nie mówiąc o systematycznym przeglądzie. Zgodnie z zaleceniami weterynarza konieczna jest dalsza, specjalistyczna diagnostyka - pilnie wymaga konsultacji kardiologicznej, okulistycznej, stomatologicznej, USG jamy brzusznej.


pe01f6cfd023ea1c.jpeg


Kiedy w sieci krążył post pomocowy, wielu z Was oferowało wsparcie finansowe na opłaceniu hotelu, żeby tylko zapewnić psu bezpieczne schronienie i opiekę. Codziennie robimy wszystko, by móc zasłużyć na miano wartych miłości i przywiązania tych cudownych psów, dlatego teraz wyciągamy rękę po tę pomoc. Dalsza diagnostyka, odżywienie i leczenie to naprawdę spore wydatki. Wizyty, badania, dobrej jakości karma i suplementy kosztują, ale wiemy, że każda złotówka jest warta tego, żeby pomóc temu w tak okrutny sposób skrzywdzonemu psu!


i0516af17885b3a6.jpeg


___________

Bieżące informacje o stanie Diamenta i relacje z DT znajdziecie na naszym forum: https://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=7398


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 139

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków