id: vj5cer

PZA4UA – Oni również walczą dla Ukrainy – zostań Patronem wspinaczy

PZA4UA – Oni również walczą dla Ukrainy – zostań Patronem wspinaczy

350
miesięcznie
0%
4 876 zł 
łącznie
36 
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

PZA4UA – Oni również walczą dla Ukrainy – zostań ich Patronem

Wspinacze łączcie siły! Bo tutaj liczy się fair play i długofalowa pomoc w obliczu kryzysu. 

  

W akcji PZA4UA podobnie jak podczas wspinania liczą się:

 1. Siła – wspinaczy z Ukrainy, niezbędna aby kontynuować profesjonalny trening w nowej rzeczywistości, z dala od Ojczyzny i rodzinnego domu. Istotna jest również siła całego środowiska wspinaczkowego w niesieniu szeroko rozumianej pomocy. Od wsparcia finansowego, poprzez udostępnienie ścian wspinaczkowych aż po poświęcenie polskich trenerów na rzecz zawodników z Ukrainy. 
 2. Technika – odpowiednie ustawienie i precyzja każdego ruchu jak i techniki dotarcia do szerokiego grona osób z  prośbą o wsparcie akcji.
 3. Dynamika – przy wykonywaniu każdego kolejnego ruchu podczas wspinaczki jak i dynamika działań na rzecz potrzebujących wspinaczy.
 4. Szybkość – poruszania się w górę i wykonywania kolejnego przechwytu oraz szybkość reakcji na bieżące potrzeby i problemy wspinaczy z Ukrainy.


W obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, otwarliśmy nasze mieszkania, domy, serca i bez żadnej kalkulacji uruchomiliśmy pomoc dla uchodźców. Polski Związek Alpinizmu nie czekał w tej sytuacji bezczynnie. Wraz z klubami członkowskimi oraz ściankami wspinaczkowymi w całej Polsce podjęliśmy konkretne działania. Związek zdecydował się zorganizować pomoc dla ponad 30 wspinaczy, którzy przyjechali do Polski z objętej wojną Ukrainy. Większość z nich to wyczynowi zawodnicy, znaczącą część stanowią reprezentanci Kadry Narodowej w tym młodzi ludzie, często przebywający na terytorium Polski bez opiekunów. 


Dużym wsparciem okazały się także prywatne osoby ze środowiska wspinaczkowego, które przyjęły zawodników do swoich domów. Ścianki wspinaczkowe udostępniły przestrzeń do treningu, nieocenieni są także trenerzy, którzy ofiarowali im swój czas, aby mogli kontynuować przygotowanie do rywalizacji w zawodach o międzynarodowej randze.


Dotychczas w ramach akcji PZA4UA udało się:

 1. Zorganizować zakwaterowanie dla ponad 30 wspinaczy z Ukrainy.
 2. Przeprowadzić ankiety wśród zawodników, dzięki którym PZA pozyskał istotne informacje w zakresie potrzeb naszych gości.
 3. Udzielić doraźnych zapomóg dla osób w najtrudniejszej sytuacji.
 4. Zapewnić możliwość trenowania na wybranych obiektach wspinaczkowych w całej Polsce.
 5. Umożliwić starty zawodnikom z Ukrainy na równych zasadach z polskimi wspinaczami we wszystkich zawodach krajowych organizowanych przez PZA.
 6. Zapewnić bezinteresowną opiekę profesjonalnych trenerów.
 7.  Sfinansować udział ukraińskich zawodników  w Pucharze Europy Juniorów w Imst oraz w Pucharze Europy w Innsbrucku.
 8. Zapewnić doraźną pomoc sprzętową.
 9. Zapewnić podstawową pomoc medyczną.


Obecnie Polski Związek Alpinizmu działa w oparciu o własne zasoby finansowe, które jednak są ograniczone. Konieczne jest długofalowe działanie wymagające zaangażowania znacznie większych środków. Na podstawie wyników ankiet od naszych podopiecznych oraz dotychczas poniesionych wydatków szacujemy, że comiesięczne wsparcie każdego z zawodników powinno wynosić ok. 1500 zł, co przy 30 zawodnikach daje łączną sumę 45 000 zł. 


Chcielibyśmy, żeby brutalna i bezprawna agresja Rosji jak najszybciej się zakończyła, Ukraina w pełni odzyskała swoje terytorium, a uchodźcy mogli wrócić do swoich domów. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć ile potrwa akcja pomocy ukraińskim wspinaczom czy będzie ona przypominać raczej czasówkę czy wielowyciągowe wspinanie w trudnym terenie. 


Jeśli nasi goście będą zmuszeni do pozostania w Polsce przez rok, potrzebne środki finansowe urosną do kwoty przekraczającej 500 000 zł. Polski Związek Alpinizmu nie jest w stanie zapewnić finansowania takiej sumy. Czujemy jednak, że nie możemy się wycofać z podjętego  zobowiązania wobec naszych ukraińskich Przyjaciół. I w tym miejscu prosimy Was o wsparcie akcji. 


Dotychczasowe osiągnięcia:

21.06.2022-26.06.2022 IFSC Climbing World Cup Innsbruck – III miejsce Daniil Boldyrev, III miejsce Oksana Burova (rekord Ukrainy wśród kobiet 7.79 s)

5.06.2022 Schumacher Cup Toruń Mistrzostwa Polski Seniorów w konkurencji prowadzenie – III miejsce Timur Diatłow

27-29.05.2022 Puchar Europy Juniorów w Imst – I miejsce Ksenia Gorelova, II miejsce Dmitrij Iljuchin, II miejsce Oksana Burova

23.04.2022 Puchar Polski PZA w Skarpa Bytom Seniorzy –  III miejsce Hryhorii IIchyshyn 

23.04.2022 Puchar Polski PZA w Skarpa Bytom Młodzieżowcy – I miejsce Hryhorii IIchyshyn 

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 36

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.