id: vjx5wr

Na wsparcie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ w Warszawie

Na wsparcie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ w Warszawie

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
80 217 zł 
z 100 000 zł
80%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Lambda Warszawa znów poprowadzi hostel interwencyjny w postaci mieszkań treningowych dla osób LGBT+ w Warszawie.

To miejsce, na które czekało wiele osób ze społeczności LGBT+, szczególnie osoby dotknięte kryzysem bezdomności z powodu doświadczanej dyskryminacji. Regularnie zgłaszają się do nas osoby, które z powodu swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej doświadczają wykluczenia, a nawet przemocy w domu rodzinnym, środowisku pracy, najbliższym otoczeniu. Osoby te poszukują bezpiecznego schronienia i pomocy w wyjściu z kryzysowej sytuacji, w jakiej się znalazły.

Dzięki m.st. Warszawa przez najbliższe trzy lata będziemy prowadzić mieszkania interwencyjne, w których będzie mogło przebywać do 10 osób jednocześnie. Zapewnimy im nie tylko bezpieczne schronienie i wyżywienie, ale także odpowiednią pomoc psychologiczną, prawną, czy socjalną - niezbędne do stanięcia na własne nogi.

Mieszkania interwencyjne są dotowane przez miasto, niemniej jednak w ramach realizacji projektu, musimy zapewnić wkład własny wynoszący blisko 100.000 zł. Chociaż to na nas ciąży odpowiedzialność za prowadzenie mieszkań, rozumiemy ten projekt jako wspólną sprawę, ważną dla całej społeczności LGBT+ oraz osób sojuszniczych. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie w zapewnieniu pomocy osobom nieheteronormatywnym w kryzysie bezdomności. Wielokrotnie nasza wzajemna solidarność z tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, okazywała się potężną siłą. Pokażmy także teraz, że osoby, które potrzebują naszego wsparcia nie pozostaną same, ale mogą liczyć na społeczność LGBT+ oraz osoby sojusznicze. 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Żurawia 24a, 00-515

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 1020

preloader

Komentarze 64

 
2500 znaków

Lokalizacja

Żurawia 24a, 00-515

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

879 095 zrzutek

i zebrali

808 678 542 zł

A ty na co dziś zbierasz?