id: vjzwm3

Świąteczna pomoc dla Polaków z obwodu lwowskiego

Świąteczna pomoc dla Polaków z obwodu lwowskiego

Nasi użytkownicy założyli 1 155 788 zrzutek i zebrali 1 199 792 350 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czas, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich, obdarowując ich prezentami i składając im życzenia. Pamiętamy również o najbardziej potrzebujących, czego symbolem jest puste miejsce przy wigilijnym stole.


W tym roku, w ramach działalności Inicjatywy Przeciw Cenzurze, Klubu im. Romana Dmowskiego i portalu wPrawo.pl, organizujemy pomoc dla dwóch, potrzebujących polskich rodzin mieszkających we Lwowie - mieście tak bliskim każdemu polskiemu patriocie.


Pierwsza rodzina: pan Marian z żoną i kilkunastomiesięczną córeczką. Jest ministrantem w katedrze lwowskiej. Dokuczają mu problemy z chodzeniem i nie może liczyć na odpowiednią pomoc ze strony ukraińskiej służby zdrowia. Problemy zdrowotne przekładają się także na problemy finansowe, które odczuwa cała rodzina.


Druga rodzina: pani Halina, kobieta w podeszłym wieku, z synem. Ich sytuacja jest bardzo ciężka. Nierzadko nie mają czego do garnka włożyć. Mimo trudów jakie ich spotykają, kobieta aktywnie walczy o polskość Lwowa i podtrzymanie ducha patriotyzmu wśród Polaków mieszkających na tamtych terenach. Syn został wysłany na front.


Postanowiliśmy zaangażować się w pomoc Rodakom mieszkającym na naszej polskiej, historycznej ziemi. Skontaktowaliśmy się z nimi. Już dziś wyrażają wielką wdzięczność za okazane dobre serce.


Cała zebrana kwota ze zbiórki zostanie przeznaczona na świąteczną pomoc, którą przekażemy do rąk własnych potrzebujących Rodaków. Za uzbierane pieniądze zakupimy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności, środki czystości i... krople żołądkowe, o które szczególnie prosi pani Halina. Pan Marian wyraził wielką potrzebę zakupu pampersów, chusteczek nawilżanych i kaszy dla niemowlaków, które w połączeniu z pluszakami i zabawkami z pewnością okażą się pięknym prezentem dla małej Polki. Poza tymi prezentami, Polakom ze Lwowa chcemy także podarować książki dla dzieci i dorosłych pisane w naszym ojczystym języku. To szczególnie ważne w kontekście upowszechniania naszych tradycji narodowych i pielęgnowania polskości także poza granicami RP.


Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej zbiórce, która poza darem serca w okresie Świąt Bożego Narodzenia, niech będzie także wyrazem solidarności z Polakami mieszkającymi na terenie Kresów II RP, a dziś pozostawionych często samym sobie na terenie państwa ukraińskiego.


Poniżej znajdziecie Państwo numer konta naszej fundacji, na które można dokonywać wpłat także z zagranicy. Prosimy pamiętać, by w tytule przelewu KONIECZNIE wpisać: "świąteczna zbiórka dla Polaków na Ukrainie", aby nie było wątpliwości jaki jest cel Państwa darowizny. Zależy nam, by przekazać naszym rodakom każdy podarowany przez Państwa grosz.


Dary można przekazywać również w formie paczek przesłanych na adres redakcji: wPrawo.pl lub do siedziby Klubu im. Romana Dmowskiego. Wszelkie informacje w tej sprawie udzielamy w korespondencji tutaj na zrzutka.pl oraz pod adresem e-mail: [email protected]

nlb10BnKJgaaVmLC.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 70

AJ
adi
100 zł
K,
K.Z.
260 zł
TK
Tomasz Kurek
100 zł
SL
Sylwia
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
170 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KK
Karina Kabacińska
50 zł
K
Kasia
DS
Dorota Sałapatek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!