id: vkb634

Historia pani Basi, której robot odmienił życie…

Historia pani Basi, której robot odmienił życie…

591 zł
z 20 000
2%
zakończona
28.08.2019r
15
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 591 zrzutek i zebrali 1 065 208 457 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Masz wrażenie, że świat osób starszych o młodego pokolenia dzieli przepaść i że coraz trudniej nawiązać im relację i komunikować się? Czy uważasz, że osoby starsze mogą uczyć się od dzieci, a seniorzy dzielić się swoim doświadczeniem z młodszym pokoleniem? Czy babcia i dziadek mogą budować roboty? Zgadzasz się, że świat finansów jest trudny i nie zawsze zrozumiały dla seniora i juniora? Jeśli chociaż jedna odpowiedź to "TAK" - wesprzyj naszą zrzutkę!

Poznaj niezwykłą historię pani Basi

"Od jakiegoś czasu czułam, że coraz trudniej jest mi porozumieć się z moim synem....

Każde spotkanie spędzał przy komputerze, jak nie odpisując na służbowe maile, to płacąc moje rachunki. Z wnukami było tak samo. Tylko przychodzili w odwiedziny, ledwo się przywitali, a nosy już w telefonach. Bo babcia jest nudna, bo nie rozumie, bo żyła w starych czasach.

Czułam, że coraz bardziej oddalam się od moich najbliższych, i nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić. Raz nawet na własną rękę chciałam spróbować nauczyć się obsługi komputera, ale poddałam się po kilku nieudanych próbach. Moja bezradność i poczucie odtrącenia wciąż rosło.

Na warsztaty trafiłam przypadkowo.

Ponieważ od czasu do czasu uczęszczam do klubu seniora, akurat tego dnia w naszym ośrodku odbywały się takie zajęcia. Nie chciałam w nich uczestniczyć na początku, ale chętnie przyglądałam się z boku. W pierwszej chwili, czułam się zagubiona. Na szczęście Pan Jarek, który prowadził warsztaty, szybko przełamał mój strach zrzucając jednego z robotów na ziemię.

Uświadomiłam sobie wtedy, że nawet jak coś zepsuję, to i tak w łatwy sposób można to naprawić. Przełamałam się i przyłączyłam do zajęć. Pracowała ze mną cudowna dziewczynka - Gosia, która swoją radością z zajęć mogłaby obdarzyć kilka osób! Krok po kroku budowałyśmy robota według instrukcji na komputerze i nim się obejrzałam już go – jak mówią - programowałyśmy! A wszystko to robiłyśmy na komputerze, którego wcześniej unikałam jak ognia! Dzięki warsztatom poczułam, że mogę robić nowe rzeczy, a nawet znaleźć wspólny język z młodszymi pokoleniami. Na następne warsztaty wybrałam się już z moim wnukiem i była to świetna decyzja! Widzę zmianę w jego nastawieniu, nabrał więcej pokory i cierpliwości, a co najważniejsze - zaczął chętniej spędzać ze mną czas. Czuję, że teraz podołam każdemu wyzwaniu!

Historia Pani Basi była dla nas impulsem do dalszych działań. Zgłosiliśmy się do projektu związanego z innowacjami społecznymi i zwyciężyliśmy! Pozwoliło nam to stworzyć cykl 8 warsztatów dla seniorów.

SENIOR TO NIE

DINOZAUR

Co chcemy zrobić?

Chcemy wykorzystać potencjał tkwiący w różnorodności pokoleń, ich wiedzy i umiejętności. Z tego powodu zależy nam na przeprowadzeniu na początek 10 warsztatów w 5 różnych miejscowościach, w których wezmą udział seniorzy wraz z uczniami lokalnych szkół. Skupiamy się na mniejszych miejscowościach, w których seniorzy nie mają pełnych możliwości rozwoju.

5 różnych miejscowości w Polsce, 10 warsztatów i 20 godzin twórczej zabawy.

Projekt zakłada wzajemne oddziaływanie, uczenie się, wspólną aktywność kulturalną dzieci i seniorów.

Oswojenie z obsługą komputera i zaprzyjaźnienie z tematyką finansów. Przekazanie zestawu klocków dla placówki, aby mogła sama realizować takie zajęcia.

Jaki problem społeczny chcemy rozwiązać?

Widzimy, że w dużej mierze osoby starsze mają problem z dostosowaniem się i używaniem nowych technologii. Coraz trudniej jest im zrozumieć świat młodych ludzi, dla których smartfon, tablet czy komputer to codzienność. Chcemy im pomóc przełamać barierę strachu i udowodnić, że niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy, są w stanie robić nowe rzeczy. Zależy nam na integracji międzypokoleniowej, eliminowaniu bariery technologicznej i bezpieczeństwa korzystania z nich m.in. w zakresie finansów, a nic tak nie łączy jak wspólna zabawa! :)

Lista MIEJSCOWOŚCI

Dom Senior - Wigor w Jarocinie

Klub Seniora w Szamotułach

Stowarzyszenie "Ewa" w Wałczu

Wybór należy do Ciebie!

Wybór należy do Ciebie!

Dlaczego jest to dla nas ważne?

Wymyśliliśmy sposób, na pokazanie Seniorom, że nie tylko nie należy bać się używania komputera, ale też aktywnie korzystać z jego zalet i możliwości! Udowadniamy, jakim ułatwieniem w codziennym życiu może być nowa technologia i że nie warto się jej bać. Komputer może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

Kim jesteśmy, czyli kilka słów o nas :)

Jesteśmy firmą GO4Robot i zajmujemy się organizacją warsztatów z programowania i robotyki w oparciu o klocki LEGO®. Naszym głównym celem jest oswajanie z najnowszymi technologiami poprzez zabawę.

Jarek Kałasz i Marek Maj, bo to od nich wszystko się zaczęło, to pełni energii i pasji absolwenci Automatyki i Robotyki. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywają już od 2015 roku, a obecnie pod swoją pieczą mają prawie 1500 dzieci w Poznaniu i okolicach.

Dlaczego potrzebujemy Twojej pomocy?

Każdy warsztat wiąże się z kosztami, o których chcielibyśmy Ci opowiedzieć.

Najem sal: 20 godzin x 50 zł = 1000 zł

Koszt dojazdu: 2000 km x 0,83 zł = 1660 zł

Koszty materiałów na zajęcia: 10 zajęć x 400 zł = 4000 zł

Koszty pracy trenerów: 20 godzin x 50 zł x2 trenerów = 2000 zł

Koszty komputerów i sprzętu: 4500 zł

Koordynator projektu: 700 zł

Upominki: 20zł x 100 uczestników = 2000 zł

Jeśli chciałbyś, żebyśmy przyjechali do Twojej miejscowości - udostępnij nas!

Wierzymy, że mając wsparcie z Waszej strony, wspólnie uda nam się osiągnąć zamierzony cel. Jeśli zależy Wam, żebyśmy przeprowadzili warsztaty w wybranym przez Was klubie seniora - udostępnijcie naszą zrzutkę! Osoba, której udostępnienie zbierze największą ilość pieniędzy w zrzutce, wybierze dwa ostatnie miejsca realizacji warsztatów. Powodzenia!

Zaufali nam najlepsi

Projekt jest wspierany przez firmę Santander Bank Polska, której wolontariusze poprowadzą cześć zajęć z edukacji finansowej i zasad bezpieczeństwa oraz wyposaży każdą placówkę w zestaw do budowania robotów LEGO®, dzięki któremu wiedza będzie mogła być na bieżąco utrwalana.

Bądźmy w kontakcie

783 467 892 [email protected]

GO4Robot sp. z o.o.

ul. Winogrady 89

61-659, Poznań

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 15

 
Dane ukryte
200 zł
flynerd
120 zł
MA
Maj
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
MK
Magdalena Kruszyńska
10 zł
MP
Mari Pavl
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków