id: vknbdy

Wydajemy książkę "Z Roztocza na Grzędę Sokalską" i odkrywamy niezwykłe historie

Wydajemy książkę "Z Roztocza na Grzędę Sokalską" i odkrywamy niezwykłe historie

Opis zrzutki

Wędrując po Roztoczu i jego okolicach, często odnosi się wrażenie, że stąpa się po krańcu świata. Wystarczy jednak uruchomić wehikuł czasu, którym jest nasza książka, by stać się świadkiem niezwykłych historii związanych z tym regionem. Dzięki tej książce ujrzymy to, co na pierwszy rzut oka jest niewidzialne. Jest ona zbiorem prawdziwych historii, ludowej twórczości, legend, tutaj nie ma przypadków, każde drzewo czy kamień może nam coś opowiedzieć. Jeśli chcesz odkryć ukrywające się sekrety regionu, dołóż cegiełkę, aby pasjonaci mogli odczarować to, co zaginęło w trudnej walce z największym wrogiem, jakim jest czas.

W publikacji znajdziemy nowe historie związane z najważniejszymi elementami rzeczywistości Roztocza i Grzędy Sokalskiej. Historie niezwykłych ludzi, zapomnianej sztuki ludowej: kamieniarka bruśnieńska i drzeworyt płazowski, bunkry z Linii Mołotowa, historie pałaców i rodów szlacheckich, legendy i ciekawostki turystyczne. Publikacja ta znacznie rozszerzy horyzont historii regionu!


Prace nad tekstami już zakończyliśmy, w kwietniu książka będzie gotowa do druku. Ponieważ epidemia koronawirusa uniemożliwi dotarcie nam z książką do wielu nabywców, postanowiliśmy zorganizować internetową przedsprzedaż. Premierę książki planujemy na początku maja. Wtedy to, osoby, które wpłacą datki, dostaną książki i nagrody.


Jesteśmy ekipą pasjonatów historii związanej z Roztoczem i jego okolicą, która postanowiła założyć wydawnictwo przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Tegit et protegit" z Horyńca-Zdroju. To nasza strona: http://roztoczepasjonaci.pl

To dopiero początek naszych działań, ale mamy za sobą już pierwszy sukces, bowiem już wydaliśmy jedną książkę o gec4a1c5abb48201.jpegpodobnym profilu: "Od Zamościa po Lwów". Została ona ciepło przyjęta przez czytelników i to zdopingowało nas do napisania kolejnej publikacji z tej serii: "Z Roztocza na Grzędę Sokalską". Tym razem chcemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, stąd akcja przedsprzedaży przez zrzutkę, która będzie jednocześnie wsparciem naszych działań związanych z tą książką, jak i kolejnymi, które już planujemy. Zapraszamy do wpłacania datków :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 10

R
Rozalia Cencora
150 zł
JD
Józef Dolanowski
150 zł
PC
Paweł Cencora
85 zł
A
ANNA WALCZYŃSKA
70 zł
DS
Daniel Strączyk
65 zł
M
monika gil
65 zł
ER
Eliza Rak
65 zł
TS
Tadeusz Stelmach
65 zł
RP
Renata Popik
65 zł
A
Agata Kizowska
65 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 65 zł i więcej
Książka "Z Roztocza na Grzędę Sokalską"

Za tę sumę otrzymasz książkę "Z Roztocza na Grzędę Sokalską". Wliczone są tu koszty przesyłki. Premiera książki odbędzie się na początku maja 2021 roku. Jeżeli ciekawi Was, co zawiera publikacja, wejdźcie na stronę: http://roztoczepasjonaci.pl/ksiazki

wybrano 7 razy (pozostało 43 z 50)

Wybieram
Wpłać 85 zł i więcej
Opcja kolekcjonerska: druk ulotny z drzeworytem płazowskim

Jeżeli zamówiliście wcześniej naszą książkę, dajemy Wam możliwość nabycia samego druku ulotnego, promującego tę książkę, wykonanego specjalnie na tę okazję (poniżej znajdziecie też opcję druku z książką). Do druku dołączona będzie oryginalna odbitka z kopią drzeworytu płazowskiego wykonanego przez Józefa Lewkowicza, którego sylwetka opisana jest w książce. Opcja limitowana, dostępnych będzie tylko 10 egzemplarzy.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wybieram
Wpłać 95 zł i więcej
2 książki: "Z Roztocza na Grzędę Sokalską" i "Co widziały cztery ściany"

Jeżeli wybierzecie tę opcję, oprócz książki "Z Roztocza na Grzędę Sokalską", otrzymacie też obyczajową powieść "Co widziały cztery ściany", opisującą historię przemocy domowej. Napisała ją Pati Maczyńska, jedna z autorek, piszących artykuły do naszej książki: "Z Roztocza na Grzędę Sokalską". Opis książki znajdziecie na stronie: www.psychoskok.pl

(pozostało 20 z 20)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Opcja kolekcjonerska: książka + druk ulotny z drzeworytem płazowskim

Jeżeli wybierzecie tę opcję, to oprócz książki "Z Roztocza na Grzędę Sokalską" otrzymacie kolekcjonerski druk ulotny wykonany specjalnie na tę okazję. Do druku dołączona będzie oryginalna odbitka z kopią drzeworytu płazowskiego wykonanego przez drzeworytnika Józefa Lewkowicza, którego sylwetka opisana jest w książce. Opcja limitowana, dostępnych będzie tylko 20 sztuk.

Druk ten wzorowany będzie na oryginalnym druku ulotnym promującym książkę Władysława Skoczylasa "Drzeworyt Ludowy w Polsce" z 1934 roku, który znajduje się w kolekcji autora artykułu na temat drzeworytu płazowskiego w naszej książce.

wybrano 2 razy (pozostało 18 z 20)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

679 370 zrzutek

i zebrali

440 751 086 zł

A ty na co dziś zbierasz?