id: vkuy28

Chór Dziewczęcy Canzona jedzie na Międzynarodowy Konkurs Chóralny Chorus Inside Croatia

Chór Dziewczęcy Canzona jedzie na Międzynarodowy Konkurs Chóralny Chorus Inside Croatia

Nasi użytkownicy założyli 1 034 564 zrzutki i zebrali 1 100 715 395 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

CHÓR DZIEWCZĘCY CANZONA,

MUROWANA GOŚLINA

dyr. Adrianna Wtorkowska–Kubińska

Chór Dziewczęcy „Canzona” powstał w październiku 1981 roku. Obecnie w zespole śpiewa ok. 60 dziewcząt w wieku od siedmiu do piętnastu lat. Twórcą i wieloletnim dyrygentem chóru była prof. Elżbieta Wtorkowska. Przez ponad czterdzieści lat swojej działalności chór koncertował w kraju i poza jego granicami: w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Holandii, Grecji, Szwecji, Finlandii, Rosji, Czechach, na Litwie, Węgrzech, Słowacji, w Chorwacji, Hiszpanii, Danii, Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Portugalii. Kilkukrotnie miał okazję śpiewać dla naszego Ojca Świętego, Jana Pawła II. Poza intensywną działalnością artystyczną zespół organizował również występy gościnne dla chórów i orkiestr z Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii, Rosji, USA i Chin. Od 2008 roku współpracuje przy corocznych edycjach Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie.

W latach 2014-2015 chór odbył tourneè koncertowe w Anglii, Holandii i Niemczech oraz po Normandii we Francji. W 2019 roku chór koncertował w USA (Chicago, Nowy Jork, Linden).

Na wielu konkursach i festiwalach chóralnych „Canzona” zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. III miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „O wstęgę Solczy” w Ejszyszkach na Litwie (2014), Srebrny Dyplom w X Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (2015), Nagrodę Specjalną za najlepiej wykonany utwór bułgarski przez chór zagraniczny na Międzynarodowym Konkurssie Chóralnym „Chernomorski Zvutsi” w Balchik, Bułgaria (2015), Brązowy Dyplom w kat. chóry dziecięce na I Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundus Cantat w Sopocie (2015), IV miejsce w North Wales Choral Festival w Llandudno, Walia (2016), Srebrny Dyplom podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Coros de Verão w Lizbonie w Portugalii (2018), ZŁOTY DYPLOM oraz Nagrodę finansową za najwyższą punktację w kategorii na XXV Ogólnopolskim Konkursie Pieśni o Morzu w Wejherowie (2022), Srebrny Dyplom w kategorii chórów dziecięcych oraz II Miejsce oraz Złoty Dyplom w kategorii Muzyki Katalońskiej na XI Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym Canço Mediterrania w Lloret de Mar w Hiszpanii (2022), Złoty Dyplom w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej Musica Patriae w Poznaniu oraz Srebrny Dyplom w kategorii chórów dziecięcych na XI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych oraz Bożonarodzeniowych w Krakowie. W 2023 roku chór zdobył Srebrny Dyplom podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Dziecięcych Filii Melodiis w Połczynie Zdroju.

W czasie pandemii chór wziął udział w licznych festiwalach i konkursach na całym świecie zdobywając główne nagrody, w tym m.in. w Polsce (Wysoka, Chełmno, Rzeszów), USA, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Rosja, Belgia, Ukraina, Chorwacja, Czechy, Japonia, Szwajcaria, Turcja.

Chór brał udział w wielu projektach na zaproszenie Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Były to: „Eschatofonia” - uwertura pamięci ofiar pandemii Covid-19, „Witaj Majowa Jutrzenko”, suita „Z sowieckich łagrów po zwycięstwo na Monte Cassino”, koncerty Charytatywne „Razem z Ukrainą” oraz koncert Wigilijny.

W 2022 r. chór otrzymał Nagrodę II stopnia Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

W repertuarze „Canzony” znajduje się różnorodna literatura muzyczna dostępna dla tego rodzaju zespołu. Chór sięga do muzyki sakralnej, tradycji pieśni romantycznych, współczesnych, opracowań folkloru, wykonuje także muzykę dawną, rozrywkową oraz formy wokalno–instrumentalne.

Dyrygentem chóru jest absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, dr Adrianna Wtorkowska–Kubińska. Akompaniatoraem jest Weronika Jarzyńska – Pluta

Chór został zakwalifikowany do udziału w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Chorus Inside w Rovinj w Chorwacji. Konkurs odbywa się w terminie 24.08-29.08 🎶

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe wyjazdu - koszty wyjazdu są bardzo wysokie i wynoszą blisko 80 tys. zł

Każda suma będzie dla chóru ogromnym wsparciem .

Dziękujemy za każdą wpłatę!!!♥️Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AB
Cho,
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków