id: vm9ey9

Wydanie Oratorium Jędrzejowskiego - z okazji 750. rocznicy nadania Jędrzejowowi praw miejskich

Wydanie Oratorium Jędrzejowskiego - z okazji 750. rocznicy nadania Jędrzejowowi praw miejskich

7 820 zł 
z 16 000 zł
48%
zakończona 16.01.2022r
55 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zacni mieszczanie!


W 2021 roku świętujemy 750 rocznicę nadania Jędrzejowowi praw miejskich. Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka postanowił uczcić ten okrągły jubileusz wydaniem niezwykłego, pierwszego w historii miasta albumu muzycznego pt. "Oratorium Jędrzejowskie"!

b035dae08baba66d.png

oa6a535bdd33e35d.png

Oratorium składa się z 16 pieśni traktujących o historii Jędrzejowa od jego początków, aż po czasy współczesne. Autorem wszystkich pieśni jest Ireneusz Ślusarczyk, laureat wielu nagród, który od ponad 30 lat aktywnie tworzy i kreuje kulturę. Muzykę do oratorium skomponował wybitny kompozytor, wykonawca i producent muzyczny Tomek Wachnowski, który także przejmująco wykonuje oratoryjne pieśni.


Chcemy aby "Oratorium Jędrzejowskie" zagościło w Waszych domach jeszcze w tym roku, roku niezwykłego jubileuszu 750-lecia nadania Jędrzejowowi praw miejskich, na Święta Bożego Narodzenia, aby przy wigilijnym stole, prócz tradycyjnych kolęd brzmiała, także historia pradawnego Jędrzejowa.


Aby wydać "Oratorium Jędrzejowskie potrzebujemy 16000 złotych". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wydania albumu: kompozycje muzyczne, wykonanie, nagranie w studio, mastering, przygotowanie płyty "matki", koszty tłoczni: projekty poligrafii, tłoczenie, druk poligrafii, opakowanie. Rozliczymy się z Wami z każdego podarowanego złotego!

m6f1542c89d9366d.pngDlatego proponujemy Wam niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w produkcji albumu i stania się Współproducentem "Oratorium Jędrzejowskiego" Ireneusza Ślusarczyka. Każdy kto dołoży swoją cegiełkę stanie się Współproducentem tego wyjątkowego, jedynego albumu muzycznego, w całości poświęconego naszemu miastu - Jędrzejowowi.

"Oratorium Jędrzejowskie" stanowić będzie niezwykłą pamiątkę 750 rocznicy nadania Jędrzejowowi praw miejskich i każdy z Was może zapisać się w jego historii jako współproducent płyty.


Każdy z Was kto czuje się lokalnym patriotą, dla którego Jędrzejów jest rodzinnym miastem, czy po prostu miejscem do życia, lub tęsknym wspomnieniem, każdy dla którego Jędrzejów jest ważny po prostu musi wesprzeć ten projekt.

uae8fea389141acc.pngDla każdego Współproducenta, który wesprze wydanie płyty "Oratorium Jędrzejowskie" dowolną kwotą przygotujemy papierowy, imienny Certyfikat Współproducenta potwierdzający fakt współfinansowania wydania "Oratorium Jędrzejowskiego", a każdy Współproducent, który wesprze wydanie "Oratorium Jędrzejowskiego", kwotą 100 złotych lub wyższą otrzyma od nas oprócz Certyfikatu Współproducenta, także egzemplarz albumu z autografami Twórców.

va9d25240fa743ea.pngA tak o samym "Oratorium Jędrzejowskim" napisał Adam Ziemianin - uznany poeta, dziennikarz, autor tekstów piosenek śpiewanych przez zespoły takie jak Stare Dobre Małżeństwo, czy U Studni.


"Jędrzejów dołączył do zaszczytnego grona polskich miast, które doczekało się bogatego i ciekawego zbioru utworów poetyckich poświęconych głównie – ale nie tylko – jego historii. Cykl zawiera 16 pieśni, a epilogiem jest utwór „Zegary w Jędrzejowie”. Stanowi zamkniętą całość pełną dramaturgii. To mocna pointa! Dobrym pretekstem do jego powstania jest jubileusz miasta Jędrzejów. W 2021 roku gród ten będzie świętował 750-lecie nadania praw miejskich.


„Oratorium Jędrzejowskie”, bo tak nazywa ów cykl napisał Ireneusz Ślusarczyk. Jego dzieło imponuje zwartym, ekspresyjnym i zróżnicowanym układem kompozycyjnym. Mieni się wieloma odcieniami i subtelnościami językowymi. Stanowi ciekawe spektrum

miasta na przestrzeni wieków, które w naszej historii odegrało ważną – nie tylko lokalną – rolę. Autor przypomniał też dobrą, wielowiekową współpracę Jędrzejowa z Krakowem.


Jędrzejów powinien być dumny, że powstało tak ciekawe „Oratorium Jędrzejowskie”, które z pewnością na długi czas stanie się ważną wizytówką miasta.


Adam Ziemianin

Kraków, 23.12.2020 r."


Zacni mieszczanie i miłośnicy Ziemi Jędrzejowskiej!


W imieniu Instytutu Kultury Ireneusza Ślusarczyka, wydawcy albumu zapraszam Was do wsparcia tego niezwykłego i oryginalnego projektu jakim jest wydanie albumu muzycznego pt. "Oratorium Jędrzejowskie" Ireneusza Ślusarczyka, powstałego z okazji 750 rocznicy nadania Jędrzejowowi praw miejskich. Muzyka i śpiew: wybitny kompozytor, wykonawca i producent muzyczny Tomek Wachnowski.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 55

 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
400 zł
IS
Iwona Banasiewicz-Szkróbka
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WK
Wojciech Król
200 zł
MB
Magda Boryczka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 100 zł i więcej
Album "Oratorium Jędrzejowskie" na płycie CD + Certyfikat Współproducenta
Każdy Współproducent, który wesprze wydanie płyty "Oratorium Jędrzejowskie" kwotą 100 złotych i więcej otrzyma pamiątkowy egzemplarz tejże z autografami Twórców, oraz wydrukowany na eleganckim papierze imienny Certyfikat Współproducenta potwierdzający fakt współfinansowania wydania "Oratorium Jędrzejowskiego".
rozwiń

wybrano 27 razy

przewidywana dostawa: 22 grudnia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

853 410 zrzutek

i zebrali

739 923 938 zł

A ty na co dziś zbierasz?