id: vmbhsj

Warsztaty taneczne i nowy układ taneczny / Projekt Artystyczny Meandry / taniec , choreografia, muzyka

Warsztaty taneczne i nowy układ taneczny / Projekt Artystyczny Meandry / taniec , choreografia, muzyka

3 170 zł 
z 8 000 zł
39%
zakończona 16.02.2020r
55 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Po sukcesie zeszłorocznych działań "Folkowej Edukacji", warsztatów, EtnoLekcji i koncertu, który zgromadził niesamowitą ilość osób - planujemy powtórzyć nasze działania i jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.


Na co zbieramy?

Chcemy zebrać pieniądze, by móc zorganizować warsztaty taneczne, w czasie których powstanie nowa choreografia i muzyka. Zdecydowaliśmy, że w tym roku powstanie układ taneczny, który będzie związany z regionem Kurpi Białych.


Tak wyglądały warsztaty taneczne w Nowogrodzie w 2019 roku, gdzie powstał układ taneczny "Podlasie w pełnej krasie".


Mamy nadzieję, że nam pomożecie

- wiemy, że nawet te najmniejsze wpłaty mają siłę!


Przygotowujemy się także do kolejnej edycji konkursu EtnoPolska. Czekamy na decyzję Narodowego Centrum Kultury. Bez względu na to, czy dostaniemy dotację z NCK, czy nie

- i tak będziemy pracować i będziemy "stawiać" nowy układ taneczny.


Jeśli dostaniemy dotację z Narodowego Centrum Kultury, to kwota, którą zbierzemy w tej Zrzutce zostanie wykorzystana jako wkład własny do Folkowej Edukacji 2020, a dotacja pomoże nam zorganizować EtnoLekcje, koncert oraz pozwoli na uszycie kolejnych, nowych strojów.


Sukces Folkowej Edukacji 2019

W zeszłym roku wystartowaliśmy o 59 tys. zł, a ostatecznie musieliśmy "okroić" nasz wniosek do 49. tys. zł (w tym było 10 proc. naszego wkładu w gotówce). Za te pieniądze zorganizowaliśmy trzydniowe warsztaty taneczne w Nowogrodzie, które poprowadził choreograf Mariusz Żwierko. W czasie tych warsztatów powstał nowy układ taneczny "Podlasie w pełnej krasie". W ramach otrzymanej dotacji oprócz układu tanecznego (choreografii i muzyki, którą zaaranżował i nagrał znany muzyk Andrzej Grzybowski) powstały nowe stroje - aż sześć kompletów męskich i damskich.


Warsztaty w Nowogrodzie były także etapem przygotowawczym do naszych EtnoLekcji, które przeprowadziliśmy później w trzech ośrodkach kultury - w Pniewie, Nowogrodzie oraz Piątnicy. W tych EtnoLekcjach łącznie uczestniczyło prawie 200 osób.


Podsumowaniem projektu był uroczysty koncert, który stał się także okazją do świętowania pięciu lat działalności Projektu Artystycznego Meandry. W koncercie wzięło udział ponad 350 osób!


W tym roku

Chcemy rozwinąć naszą działalność choć nie mamy sponsorów ani stałego zewnętrznego finansowania. Swoje pasje realizujemy z naszych składek (20-30 zł miesięcznie) oraz pomocy osób i instytucji, które pozwalają nam pracować, ćwiczyć i tańczyć. Rok 2020 to kolejne wyzwania, które stawiamy przed sobą.


Kilka migawek z naszych EtnoLekcji w Pniewie, Nowogrodzie i Piątnicy.


Szósty rok naszej działalności!

Jesteśmy grupą dorosłych osób, które spotykają się, by razem tańczyć. Część z nas kiedyś tańczyła w zespołach ludowych. Niektórzy zaczynali jeszcze będąc dziećmi, inni w szkole średniej, na studiach, ale są wśród nas i tacy, którzy zaczęli zupełnie niedawno.


Koncert podsumowujący projekt Folkowa Edukacja 2019


Więcej o nas znajdziecie na naszym fanpejdżu

https://www.facebook.com/projekt.artystyczny.meandry/


Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie.


ps. Będzie nam miło jeśli udostępnicie naszą Zrzutkę. Możecie wysłać link https://zrzutka.pl/z/meandry do naszej zbiórki SMSem albo wkleić go na swoim profilu w Social Mediach.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 55

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 519 zrzutek

i zebrali

809 424 135 zł

A ty na co dziś zbierasz?