id: vmbhsj

Warsztaty taneczne i nowy układ taneczny / Projekt Artystyczny Meandry / taniec , choreografia, muzyka

Warsztaty taneczne i nowy układ taneczny / Projekt Artystyczny Meandry / taniec , choreografia, muzyka

3 170 zł 
z 8 000 zł
39%
zakończona 16.02.2020r
55 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Po sukcesie zeszłorocznych działań "Folkowej Edukacji", warsztatów, EtnoLekcji i koncertu, który zgromadził niesamowitą ilość osób - planujemy powtórzyć nasze działania i jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.


Na co zbieramy?

Chcemy zebrać pieniądze, by móc zorganizować warsztaty taneczne, w czasie których powstanie nowa choreografia i muzyka. Zdecydowaliśmy, że w tym roku powstanie układ taneczny, który będzie związany z regionem Kurpi Białych.


Tak wyglądały warsztaty taneczne w Nowogrodzie w 2019 roku, gdzie powstał układ taneczny "Podlasie w pełnej krasie".


Mamy nadzieję, że nam pomożecie

- wiemy, że nawet te najmniejsze wpłaty mają siłę!


Przygotowujemy się także do kolejnej edycji konkursu EtnoPolska. Czekamy na decyzję Narodowego Centrum Kultury. Bez względu na to, czy dostaniemy dotację z NCK, czy nie

- i tak będziemy pracować i będziemy "stawiać" nowy układ taneczny.


Jeśli dostaniemy dotację z Narodowego Centrum Kultury, to kwota, którą zbierzemy w tej Zrzutce zostanie wykorzystana jako wkład własny do Folkowej Edukacji 2020, a dotacja pomoże nam zorganizować EtnoLekcje, koncert oraz pozwoli na uszycie kolejnych, nowych strojów.


Sukces Folkowej Edukacji 2019

W zeszłym roku wystartowaliśmy o 59 tys. zł, a ostatecznie musieliśmy "okroić" nasz wniosek do 49. tys. zł (w tym było 10 proc. naszego wkładu w gotówce). Za te pieniądze zorganizowaliśmy trzydniowe warsztaty taneczne w Nowogrodzie, które poprowadził choreograf Mariusz Żwierko. W czasie tych warsztatów powstał nowy układ taneczny "Podlasie w pełnej krasie". W ramach otrzymanej dotacji oprócz układu tanecznego (choreografii i muzyki, którą zaaranżował i nagrał znany muzyk Andrzej Grzybowski) powstały nowe stroje - aż sześć kompletów męskich i damskich.


Warsztaty w Nowogrodzie były także etapem przygotowawczym do naszych EtnoLekcji, które przeprowadziliśmy później w trzech ośrodkach kultury - w Pniewie, Nowogrodzie oraz Piątnicy. W tych EtnoLekcjach łącznie uczestniczyło prawie 200 osób.


Podsumowaniem projektu był uroczysty koncert, który stał się także okazją do świętowania pięciu lat działalności Projektu Artystycznego Meandry. W koncercie wzięło udział ponad 350 osób!


W tym roku

Chcemy rozwinąć naszą działalność choć nie mamy sponsorów ani stałego zewnętrznego finansowania. Swoje pasje realizujemy z naszych składek (20-30 zł miesięcznie) oraz pomocy osób i instytucji, które pozwalają nam pracować, ćwiczyć i tańczyć. Rok 2020 to kolejne wyzwania, które stawiamy przed sobą.


Kilka migawek z naszych EtnoLekcji w Pniewie, Nowogrodzie i Piątnicy.


Szósty rok naszej działalności!

Jesteśmy grupą dorosłych osób, które spotykają się, by razem tańczyć. Część z nas kiedyś tańczyła w zespołach ludowych. Niektórzy zaczynali jeszcze będąc dziećmi, inni w szkole średniej, na studiach, ale są wśród nas i tacy, którzy zaczęli zupełnie niedawno.


Koncert podsumowujący projekt Folkowa Edukacja 2019


Więcej o nas znajdziecie na naszym fanpejdżu

https://www.facebook.com/projekt.artystyczny.meandry/


Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie.


ps. Będzie nam miło jeśli udostępnicie naszą Zrzutkę. Możecie wysłać link https://zrzutka.pl/z/meandry do naszej zbiórki SMSem albo wkleić go na swoim profilu w Social Mediach.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 55

 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
102,69 zł
EK
Ewa Kuklińska-Kiwak
100 zł
AP
Anna Piaścik
100 zł
MJ
Marta Just
100 zł
II
Iza i Łukasz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JR
Jan Rogala
100 zł
AZ
Michał Zaleski
100 zł
KJ
Krzysztof Januć
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

863 075 zrzutek

i zebrali

759 033 480 zł

A ty na co dziś zbierasz?