id: vn9yrk

Świat bez barier - Wyjazd integracyjny osób niepełnosprawnych

Świat bez barier - Wyjazd integracyjny osób niepełnosprawnych

998 zł
z 5 000
19%
zakończona
31.03.2019r
16
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 036 169 zrzutek i zebrali 1 104 641 881 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty. Razem możemy więcej ! Robimy swoje i się nie poddajemy ! :) #4dzieńzrzutki
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ŚWIAT BEZ BARIER – STWÓRZ GO RAZEM Z NAMI !

Nareszcie! Już w maju otwieramy pierwszy w powiecie legionowskim Zakład Aktywności Zawodowej, w którym zatrudnienie znajdzie aż 18 osób niepełnosprawnych. Jest to projekt, nad którym nasza fundacja pracowała już od dawien dawna, a w końcu mamy możliwości jego realizacji. Ale do rzeczy…

Ciesząc się na realizację projektu stworzenia miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, które nadal często są dyskryminowane w tej kwestii, wpadliśmy na kolejny pomysł. Aby ugryźć problem istniejących barier pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi chcemy udać się w miejsce, które uważane za wzorzec w tej dziedzinie – (czytaj: SZWECJA). Od pomysłu do realizacji droga była bardzo krótka, choć jak zawsze napotkaliśmy małe problemy, z którymi z Waszą pomocą z pewnością sobie poradzimy…

Wyjazd integracyjny zaplanowaliśmy przed otwarciem ZAZ 16-18 kwietnia. Udało nam się w tym celu nawiązać współpracę z odpowiednikiem naszego Ośrodka Pomocy Społecznej w Karlskronie. Dzięki nim będziemy mogli „namacalnie” zobaczyć jakie rozwiązania i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych stosowane są w Skandynawii. Co ważniejsze, nasi niepełnosprawni pracownicy będą mogli przeżyć „przygodę życia”. Wzięliśmy pod uwagę, że większość z nich nie będąc zdolnych do pracy korzysta z zasiłków, które nie pozwalają na „ponadprogramowe” wydatki. Ale od czego jesteśmy My i Wy? Aby spełniać marzenia.

No więc, udało nam się pozyskać większość środków, które pozwolą na pokrycie większości kosztów wyjazdu (koszty autokaru, promu i obiadu na miejscu). Potrzebujemy jednak dodatkowych środków m.in. na zakup drobnych upominków dla goszczących nas osób, koszulek, pilota oprowadzającego nas po Karlskronie czy dodatkowy prowiant na drogę. Jako fundacja jesteśmy bardzo dumni z tego co robimy do tej pory, ale przede wszystkim jesteśmy wdzięczni i doceniamy ludzi, bez których to by się nie udało. Wierzymy, że kolejny projekt zakończymy sukcesem. To co, przyłączycie się?

Kampanie edukacyjne

Mamy na swoim koncie kampanie profilaktyczne i edukacyjne w ramach których tworzymy autorskie publikacje

Pikniki bezpieczeństwa

Nasze działania mają również na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach (60% osób z niepełnosprawnością nabytą uległo wypadkom drogowym)

Wyjazdy i imprezy

Nie lubimy bezczynności - staramy się organizować dla naszych podopiecznych wyjazdy, imprezy i spotkania

Zrzutka stworzona przez Fundację Emanio ArcusJesteśmy fundacją działającą na terenie powiatu legionowskiego od 2012 roku. Naszym głównym celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym. Do tej pory udało nam się zrealizować wiele projektów zakładających poprawę życia osobom potrzebującym. Teraz stajemy przed ogromnym wyzwaniem i otwieramy pierwszy w powiecie legionowskim, a jeden z nielicznych w Polsce Zakład Aktywności Zawodowej, w którym zatrudnienie znajdzie aż 18 osób ze stwierdzoną niepełnosprawnością zarówno w stopniu umiarkowanym jak i znacznym.

Zapraszamy również na nasz portal społeczny bezpiecznapodroz.org

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

JM
Adam Mikucki
250 zł
MT
Marcin Tracz
200 zł
MA
Magdalena
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
AK
Agnieszka Kuczuk-Galińska
50 zł
HN
Hubert Niedzielski
50 zł
MA
Magda
50 zł
MW
Monika Wrzosek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MA
Pomocny
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!