id: vnnxvm

4 łapy - na leczenie, diagnostykę i opiekę

4 łapy - na leczenie, diagnostykę i opiekę

Nasi użytkownicy założyli 1 177 320 zrzutek i zebrali 1 229 608 702 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Zapomniałam dodać,że u Tysona wrócił problem z infekcją oka. Prawdopodobnie na tle alergicznym.

  3HQojdjvsM2m5fRl.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witaj,

Jestem opiekunem dziesięciu wspaniałych psów. Niektóre z nich przeszły więcej niż inne,aktualnie część z nich zmaga się z problemami zdrowotnymi.


Diagnostyka i leczenie weterynaryjne to ogromne koszty stąd prośba do Ciebie o wsparcie,którego jak nigdy wcześniej potrzebujemy. ♡Rambo

Rambo jest już po operacji zwichnięcia rzepki oraz po zabiegu kastracji. Część kosztów jest jeszcze nie zapłacona. Najważniejsze jednak jest to,że zaraz po tym jak wszystko się wygoi to ból zniknie na zawsze.Mfc7WboZbsrH4CIl.jpg0SNdM9HuWSvB1Xzr.jpg


Sk7wQigrITIpiSLB.jpg

n3FtyT6FeRBpp77o.jpgAli

Ali jest już po zabiegu dysplazji stawów (11.01.2023r). Problemem był nawracający ból. Leki przeciwbólowe były nie wystarczające w swoim działaniu, dodatkowo częstotliwości ich podawania niszczyła wątrobę. Lekarz podsunął nam lek o nazwie Librela (którego zadaniem jest łagodzenie bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów). Ali jest w trakcie leczenia. Otrzymał już dwa zastrzyki z zalecanych minimum trzech. Koszt jednego zastrzyku to 200,00 zł. Dodatkowo planuję zabieg kastracji w najbliższym czasie. dMoLdDUoqGKIY15c.jpg5lHFte6C8HgRu2GP.jpgauDXy8ndxKKskcA0.jpg

r1dyfIAYWgvrElAH.jpgLuna&Lucek

Chorują na zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki. Co w wielkim skrócie oznacza,że nie przyjmują niezbędnych składników odżywczych z pożywienia,ich łaknienie jest wzmożone (mimo regularnych często większych porcji dobrej jakościowo karmy/posiłku). Psy przy tej chorobie często rozwijają syndrom PICA,który polega na jedzeniu rzeczy ogólnie niejadalnych takich jak skarpetki,kamienie (Lucek) czy koprofagia - jedzenie odchodów (Luna). Należy podawać enzymy trawienne do końca życia. Powtarzać badania kału na trawienie. Wspierać suplementacją i/lub odżywkami, oraz probiotyki.

Ostatnie miesiące to była walka o każdy gram masy ciała. Przeszliśmy długą i trudną drogę,która wciąż trwa.w5VYbEfNSvrZ9wc7.jpg

up5zhD4JjGDGitOt.jpg

Czarna

zmaga się z problemami neurologicznymi. Diagnostyka jest kosztowna. Zdarzają się jej nagłe,krótkie epizody agresji. Jej przeszłość jest też nie bez znaczenia. Odpowiednia suplementacja oraz praca z nią daje pozytywne rezultaty.

Czarna zmaga się dodatkowo z nawracającymi problemami z gruczołami około odbytowymi.

lRMwWgPTs5osXg7o.jpg

Pozostali członkowie naszej rodziny to:

Kajtek jest seniorem stada. Ostatnio zmagamy się z problemami skórnymi.

HsWQ6wd3dkPQdX1Y.jpgFioyYhSsGlhkxBKd.jpgTyson

Fiona

♡Greta

♡Pumba

ZMhg2vU6XxwZiYzT.jpgZbiórka jest na leczenie, diagnostykę,zabieg kastracji oraz opiekę.


Na częściowe pokrycie kosztów operacji Rambo,druga część jest już zapłacona. Potwierdzenie jest w formie wpisu do książeczki,sama diagnostyka była manualna a wskazaniem do diagnostyki był okazywany ból przez Rambo.


Ali jest już po 3 zalecanych zastrzykach leku Librela. Natomiast kastracja wciąż jest w planach i na nią musimy mieć środki. Koszt kastracji to 300 złotych.


Luna i Lucek wymagają stałej suplementacji enzymów trawiennych oraz probiotyki - koszt enzymów Amyladol z firmy Dolfos to około 50 zł plus probiotyk Ultra z firmy Vetexpert to około 80 zł za 60 tabletek,potrzebujemy miesięcznie minimum dwa takie opakowania co daje około 210 zł kosztów miesięcznie. Oczywiście jest wskazana odpowiednia dieta,niskotluszczowa. W miarę możliwości staramy się im ją zapewnić. I właśnie na te produkty jest zbiórka.


Czarna tak jak w opisie,chcę podjąć profesjonalną diagnostykę z powodu jej zachowań. Jedyne co jest w zasięgu naszych możliwości finansowych to konsultacja z behawiorystą, suplementacja - koszt jej to około 100 zł miesięcznie . Stąd brak dokumentacji medycznej. Ona musi powstać.


Kajtek ma miejscowe wyłysienia - głównie na pyszczku i udach. Stosujemy suplementację oraz profesjonalne kosmetyki. Chciałabym jednak zrobić mu komplet badań, Kajtek jest seniorem stada i uważam,że warto przyjrzeć się jego zdrowiu uważniej. Niestety póki co jest to w sferze planów.


Greta i Fiona NIE chorują na nic,są na szczęście w pełni zdrowe. Pumba ma jedynie zalecane powtarzanie w czasie prześwietleń (zmiany w stawach),ale to pokryję w pełni z własnych środków. Tyson jest pod stałą kontrolą lekarza weterynarii że względu na zmiany w stawach. Na razie jest to sprawa wyłącznie podlegającą kontroli dodatkowo stosujemy suplementację wspierająca stawy.

Suplementacja na stawy to koszt około 300 zł miesięcznie.

Dodam,że Tyson,Lucek i Pumba również będą czekać na zabieg kastracji,ale wszystko po kolei, najpierw Ali.
Dałam im dom, cierpliwość, miłość i obietnicę,że razem do końca choćby nie wiem co miałoby stanąć na naszej drodze.


Jeśli chcesz nas wesprzeć,ale z różnych powodów nie chcesz tego robić finansowo ( jako przelew) to jest również lista produktów, których potrzebujemy i można wesprzeć nas rzeczowo. Są to głównie suplementy,ale nie tylko. Proszę wyślij mi wiadomość.


Miłego dnia ♡

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Nieaktywne
Książki • Poradniki
Książka “Dekoder Psów”
Książka autorstwa:Zosii Zaniewskiej-Wojtków oraz Piotra Wojtków"“Dekoder Psów” to książka, która pokaże Wam jak czytać psie sygnały i jakie emocje i i...

Cena końcowa

45 zł

Ilość licytujących: 2

Zakończona
Dom i ogród • Inne
Legowisko "UPCUDDLE" w 100% z recyklingu
Legowisko marki "UPCUDDLE" handmade, w 100% z recyklingu - powstałe z odpadów zakładu tapicerskiego, wymiary 55x45cm. Możliwy odbiór osobisty w Poznan...

Cena końcowa

165 zł

Ilość licytujących: 5

Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 2140

preloader

Komentarze 35

 
2500 znaków