id: vpdmr4

Tworzymy film "Spowiedź generalna"

Tworzymy film "Spowiedź generalna"

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
20 306 zł 
z 20 000
101%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 6 nagród / ofert!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 917 112 zrzutek i zebrali 885 184 323 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Zapraszam do obejrzenia rozmowy na temat spowiedzi generalnej (nagranej w trakcie dni zdjęciowych filmu):

  https://youtu.be/i2qwgzLnDiE

  Dziękujemy za składane darowizny. Dzięki Wam udało się już zebrać prawie 60 % potrzebnej kwoty. Dzięki temu ruszyły kolejne działania zbliżające do finalizacji projektu.

  Pozdrawiam i błogosławię +

  ks. Piotrek

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wstęp

"Spowiedź generalna” to powstający film (dokument fabularyzowany), który ułatwi spowiedź generalną. Dzięki niemu wielu katolików przeżywających trudności duchowe zostanie przekonanych do bardzo owocnego sposobu odbycia spowiedzi sakramentalnej. Czy w bolesnych historiach ludzi wystarczy normalna, “klasyczna spowiedź”? Czy wiesz jak wielu ludzi zastanawia się nad tym, jak prawidłowo się wyspowiadać, by otworzyć się na łaskę miłosiernego Boga?

Film „Spowiedź generalna” jest kompendium wiedzy na temat wyjątkowej formy spowiedzi generalnej. Jego fabuła będzie opowiadała bardzo wzruszającą historię Kasi, która mimo licznych życiowych zakrętów chce naprawić swoje błędy. Jak to w życiu bywa, nie wszystko jest takie łatwe, jak się wydaje. Magda, zdradzona żona, nie wyobraża sobie pojednania z kochanką swojego męża - Kasią. Ta burzliwa historia, chęć nawrócenia i zadośćuczynienia za popełnione czyny będzie emocjonującym tłem spowiedzi do której zostanie zaproszony widz. Fragmenty dokumentalne filmu wyjaśnią najczęściej zadawane pytania odnośnie spowiedzi generalnej. Odbiorca filmu będzie mógł zobaczyć sakrament pokuty i pojednania od początku do końca. Prowadzone dialogi ze spowiednikiem sprawią, że na pewno każdy z nas odnajdzie w nich cząstkę siebie. Merytoryczne komentarze w postaci dokumentalnych przerywników będą wartościową wiedzą na temat tego trudnego sakramentu. Dzięki temu filmowi zmniejszymy nasz lęk przed opowiedzeniem swojego serca Panu Bogu w konfesjonale.

l3071088263858a5.jpg


Opis projektu

Film będzie przeprowadzał widza przez wszystkie elementy dobrze przeżytej spowiedzi. Pokaże praktyczne wskazówki, jak prawidłowo przygotować się do sakramentalnej spowiedzi, w jaki sposób wymieniać grzechy, które elementy podkreślić, a z których szczegółów lepiej zrezygnować. Opracowana fabuła (m.in. spotkanie z księdzem w zakrystii) przedstawi okoliczności z jakimi możemy się spotkać przy prośbie o spowiedź generalną.

 

Kampania crowdfundingowa do filmu „Spowiedź generalna” będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy etap dobiegł końca. Dzięki sponsorom oraz zaprzyjaźnionym osobom ze świata sztuki i filmu udało się zebrać pierwsze 20 000 zł na pokrycie kosztów związanych z pierwszymi dniami nagrań oraz organizacją planu. Aktualnie trwa drugi etap kampanii na kwotę kolejnych 20 000 zł. Powyższa kwota pozwoli sfinansować prace postprodukcyjne, promocyjne oraz umożliwi publikację całego filmu na portalu YouTube, gdzie będzie on dostępny za darmo dla wszystkich internautów.


Autor / zespół projektowy

Pomysłodawcą projektu jest ksiądz Piotr Śliżewski, kapłan diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Internetowy ewangelizator (prowadzi m.in. portale DobraSpowiedz.pl , ZnajdzRekolekcje.pl, Ewangelizuj.pl, Gregorianka.pl), autor poczytnych książek, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

Film powstał w wyniku współpracy z ekipą filmu “Powołany” ( aktualnie ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube) czyli Jankiem Sobierajskim i Andrzejem Kocubą. Ich wieloletnie doświadczenie w produkcjach z wartościami chrześcijańskimi sprawia, że każdy kolejny projekt okazuje się treściami bardzo przemawiającymi do serc odbiorców.

Na przestrzeni ostatnich lat byliśmy zapraszani do współtworzenia największych Polskich produkcji filmowych opartych na wartościach chrześcijańskich, takich jak:


„Dwie Korony” reż. Michał Kondrat,

„Miłość i miłosierdzie” reż. Michał Kondrat,

„Proroctwo” prod. Fundacja Św. Filomeny,

„Matteo” reż. Michał Kondrat.

„Kim jest dla mnie Maryja” reż. Piotr Śliżewski.


Aktorzy:

Kasię (główną postać warstwy fabularnej) odegra Agnieszka Maracewicz, znana m.in. z Polityki, Kobiet Mafii, Plag Breslau - filmów reżyserii Patryka Vegi. Agnieszka Maracewicz odegrała również główną, tytułową rolę w filmie “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia”. 

Magdę zagra Karolina Szczepanowska, aktorka serialowa i teatralna.

Księdza odegra z kolei ks. Piotr Śliżewski, pomysłodawca i autor scenariusza, który do roli w filmie przygotował się poprzez liczne kursy teatralne i aktorskie. To, że postać księdza odgrywa ksiądz, na pewno doda realizmu i autentyczności wszystkim prowadzonym w konfesjonale rozmowom i wypowiedzianym radom.

 

W trakcie filmu zobaczymy również chrześcijańską piosenkarkę Iwonę Pietralę, która nagrała między innymi płytę “JESTEM BLISKO”. 


Zobacz rozmowę ks. Piotra Śliżewskiego o spowiedzi generalnej z Martą Przybyłą, ewangelizatorką, autorką facebookowego bloga "tu się ŻYJE aż do śmierci" oraz książek: "I dam wam serce nowe" oraz "Katowiersze, czyli poezja z ciemnogrodu". Jej historia nawrócenia jest jedną z siedmiu, przedstawionych w filmie "Powołany":Nagrody

#1 -  50 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu.


#2 - 100 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, książka pt. “Spowiedź, to naprawdę pomaga” autorstwa ks. Piotra Śliżewskiego.


#3 - 200 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, książka pt. “Spowiedź, to naprawdę pomaga” autorstwa ks. Piotra Śliżewskiego.


#4 - 300 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, książka pt. “Spowiedź, to naprawdę pomaga” autorstwa ks. Piotra Śliżewskiego.


Wszystkie osoby wspierające ten projekt są ogarnięte codzienną modlitwą oraz przede wszystkim gromadzą sobie skarby w Niebie :) A co, jeśli właśnie dzięki temu filmowi ktoś przekona się do spowiedzi generalnej, która zmieni Jego życie na lepsze? Pomagając w tworzeniu dobrych treści ewangelizacyjnych inwestujemy w najlepszy, bo wieczny kapitał.


v1f8a65847dbabe2.jpg


Dlaczego chcemy nagrać ten film?

Nic tak nie motywuje człowieka do zmiany, jak okazanie mu miłości i danie drugiej szansy pomimo dokonanych upadków. Dlatego wszem i wobec powinniśmy zachęcać chrześcijan do spowiedzi. Niektórzy opowiadają o tym sakramencie świadectwa, inni piszą książki, a my chcemy zrobić film. W czasach, kiedy szczególnie przemawia obraz i dźwięk, sięgamy po formę, która wydaje się być najbardziej lekkostrawna. Tym bardziej, że chcemy przedstawić cały przebieg spowiedzi, by nic już nie odpychało od tego sakramentu. Czy nie jest często tak, że boimy się tego, co wydaje się nam nieprzewidywalne?

Motywację do tego filmu znajdujemy w tekście 5 rozdziału Ewangelii Janowej. Czytamy tam o chromym uzdrowionym przez Jezusa w sadzawce Owczej. Jezus zadał tam pytanie choremu człowiekowi: «Czy chcesz stać się zdrowym?». Usłyszał na te słowa bardzo ciekawe usprawiedliwienie: “«Panie, nie mam człowieka, aby mnie wprowadził do sadzawki [...]”. Chcemy, by film o spowiedzi generalnej był treścią, która poprzez swoją dostępność na YouTube i przekazywanie przez wierzących kolejnym osobom, była momentem przełomowym i zachętą do tego, by wybrać się do spowiedzi. W przypadku filmu “Powołany” cel został osiągnięty. Tysiące świadectw, klasy szkolne pełne młodzieży, całe rodziny oglądające film, który poruszył serca i skłonił do refleksji.

Już teraz możemy zdradzić nasz mały sekret :) Dobry odzew na kampanię filmu "Spowiedź generalna" będzie dla nas zachętą i rozeznaniem, by nagrać serię filmów o spowiedzi świętej, gdzie w każdym odcinku będziemy chcieli wytłumaczyć inny warunek dobrej spowiedzi. 

Wszystko przed nami (Tobą i nami :). Prosimy o Twoje wsparcie.

v4897ff0a67d086d.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 6 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/nagród.

Wpłaty 188

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • EJ
  Ewa Jezuit

  Życzę powtórnego sukcesu z nowym filmem. Niech dzieło Ewangelizacji idzie na cały świat.

  50 zł