BRACIA LUCEK I DAVE WALCZĄ Z FIP ! Zbiórka na leczenie ! Ratujmy to kocie rodzeństwo ! ID: vphk3r

BRACIA LUCEK I DAVE WALCZĄ Z FIP ! Zbiórka na leczenie ! Ratujmy to kocie rodzeństwo ! ID: vphk3r

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

2 691 zł z 20 000 zł

13%

2 691 zł

2 691 zł

z 20 000 zł

2 dni

2 dni

do końca

68

68

wspierających
13%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 4

 • Dzisiaj 63 dzień leczenia Dejvisia. Zbliżamy się do bardzo dokładnych badań. Mamy nadzieję, że będą bardzo dobre i już niedługo nasz kociak będzie mógł zakończyć leczenie ❤️ Lucuś ma 53 dzień i jest też coraz bliżej zakończenia leczenia ♥️ chłopaków i ich siostrę rozpiera energia ???? jesteśmy szczęśliwi, bo przypominając sobie naszych kocurków sprzed leczenia i te chwile kiedy weterynarz postawił na nich wyrok śmierci... A dzisiaj? żyją! Są szczęśliwie! juz prawie w pełni zdrowe! A przede wszystkim wdzięczne! ♥️h1279990c0c966f5.jpeg

  Czytaj więcej
 • Długo nic nie pisaliśmy, ale wszystko z chłopakami w porządku! Dejviś jest po 60 dniu leczenia a Lucuś jest po 50 dniu. Już niedługo Dave będzie miał badania kontrolne, których wyniki zadecydują czy możemy kończyć leczenie za 24 dni ???? trzymamy za niego kciuki ???? Kociaki odżywiają się zdrowo, przybierają na wadze. Mają mnóstwo energii, są szczęśliwi. Cała trójka spędza ciepłe dni w swojej wolierze. W domu jednak mają swój ulubiony "plac zabaw". ????????y9bc8c57c7ed8c08.jpeghc911241d0f29e9f.jpegr8507f5e82ce4cfb.jpeg

  Czytaj więcej
 • DAVE 32/84 waga 4,1 kg dawka 2,5 ml

  LUCEK 22/84 waga 3,6 kg dawka 1,2 ml


  Chłopaków rozpiera energia - w nocy i nad ranem wydaje się że rozniosą nam dom :) Dopiero gdy zbliża się pora zastrzyków robią się nagle śpiący i spokojni. Dzielnie je znoszą chociaż z dnia na dzień mają coraz więcej energii sił i trzeba ich solidnie trzymać aby się nie wyrywali. W poniedziałek lub wtorek prawdopodobnie zakończymy prace renowacyjne nad altanką i chłopaki będą mogili sobie w niej siedzieć i bawić się bezpiecznie na świeżym powietrzy.


  Waga chłopaków zaczęła iść w górę co jest bardzo dobrym sygnałem! Niestety nadal są bardzo wymagający jeśli chodzi o jedzenie ciężko ich przekonać do zdrowego jedzenia ale powolutku pomalutku robimy i z tym postępy :)


  Trzymajcie za nas kciuki! Walczymy dalej dzięki waszej pomocy

  Czytaj więcej
 • DAVE dzień 16 z 84 walki z FIP-em

  Raport z frontu :

  Bardzo dzielnie znoszę zastrzyki mimo podwójnej dawki jaką muszę przyjmować. Moi rodzice są ze mnie bardzo dumni i zawsze w nagrodę podsuwają mi smakołyki. Kilka dni temu nauczyłem się grzecznie połykać witaminy - nie lubię tego ale muszę to robić żeby wyzdrowieć ! Niestety nadal mój apetyt nie jest idealny - lubię jeść surowe mięsko ale wciąż mi są podsuwane tylko te zdrowe karmy których jeszcze nie lubię :( Bardzo się ciesze że mojemu bratu się poprawia i że nasza rodzina jest w komplecie <3


  LUCEK dzień 6 z 84 walki z FIP-em

  Raport z frontu :

  Bardzo nie lubię zastrzyków ! Bardzo mnie denerwują ale muszę je dostawać żeby wyzdrowieć ! Mam coraz więcej energii, nie mogę się doczekać aż tata wybuduje nam domek do zabaw na zewnątrz - bardzo nie chcę już siedzieć w domu. Mam coraz lepszy apetyt i jem lepiej niż mój brat Dave. Wczoraj musieliśmy jechać z bratem do lekarza - nie lubimy tego - a na dodatek lekarz też robi zastrzyki i pobiera krew na badania :( Ale byliśmy bardzo dzielni dostaliśmy nawet specjalne plasterki na nasze łapki !

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Cześć!

Przed dwoma laty przygarnęliśmy z ulicy trzy małe kociaki (Lucka, Dave oraz Stivi). Te trzy kochane koty przez pierwsze tygodnie nie chciały wejść do naszego domu były nie ufne i lekko dzikie. Przez długi czas nawiązywaliśmy z nimi więź, przekonywaliśmy do siebie, aż w końcu przerodziło się to w wielką przyjaźń i zaufanie. Wniosły one do naszego życia tyle szczęścia i radości. Przez 2 lata wiedliśmy wspólnie spokojne i szczęśliwe życie do czasu...

q971aa404b9c46e5.jpeg 

Na naszą kocią rodzinę spadła w przeciągu ostatnich dni wielka tragedia. Najpierw nasz pełen życia 2-letni kociak Dave z dnia na dzień stał się ospały, osowiały, przestał jeść. Codzienne wizyty u wet. leczenie antybiotykami, sterydami, kroplówki wzmacniające - nic nie dawało efektu niestety. Po kilku dniach zaczął gorzej oddychać - kolejna wizyta u weterynarza. Płyn wokół płuc. Aby poprawić jego stan płyn został odciągnięty - pani wet. ze smutkiem poinformowała nas że to na 99 % płyn fipowy. Diagnoza była niestety trafna. Dodatkowo jakby było tego dla niego mało wystąpiły u niego lekkie objawy neurotyczne (zaburzenia ruchu) przez co teraz musi otrzymywać podwójną dawkę leku.

W czasie gdy nasza uwaga skupiała się na Dave i jego chorobie - zaczął słabnąć nasz drugi kociak (brat Dave) Lucek. Modliliśmy się o to aby to nie był FIP - znowu leczenie antybiotykiem - pierwsze badania USG, brak płynu w brzuchu i wokół płuc napawały nas optymizmem. Ale niestety pojawił się płyn identyczny jak u Dave tylko, że w brzuchu. Dobiło nas to. Lucek to przecudowny ufny kociak, który już przeszedł wiele w swoim krótkim życiu (jest kotem białaczkowym).

Zdecydowaliśmy, że nie mamy serca ratować jednego z nich a na drugim postawić "krzyżyk" - że musimy walczyć i uratować ich oboje. Dla kota do nie dawna FIP był to wyrok śmierci. Ale od kilku lat jest dostępny lek, który sprawia, że koty pokonują tą chorobę. Leczenie trwa 84 dni. Codzienne zastrzyki.

W codziennej wale z chorobą wspiera ich siostra Stivi- bardzo przeżywa chorobę swoich braci.

j131090dbdbeee56.jpegPrzed nami bardzo długa droga i codzienna walka o ich zdrowie ale wierzymy, że uda nam się ich uratować. Z waszą pomocą !!!

 

Koszty leczenia bardzo wzrosły, dlatego, że leczymy dwa koty, a dodatkowo Dave dostaje podwójną dawkę leku ( codzienne dwa zastrzyki to koszt około 400 zł). Jest nam naprawdę ciężko, szczególnie, że wkrótce nasza rodzina się powiększy.


Prosimy pomóżcie nam uratować Dave i Lucka - jest dla nich nadzieja - każdego dnia pokazują nam, że bardzo chcą żyć. Każde wsparcie czy to finansowe, czy poprzez udostępnienie, czy poprzez jakiekolwiek inne.

 

Codziennie będziemy zamieszczać informacje na temat postępu ich leczenia i zdjęcia więc wszystkich zainteresowanych ich losem zachęcam do subskrypcji - tak abyście mogli być świadkami postępów .

Wpłacający68

M
Małgorzata Kralkowska
213 zł
 
Fipkotki u Tajfunka
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Adrianna K. obrazy
100 zł
AR
Aldona Rieger
80 zł
 
Barbara Golek
80 zł
MM
Małgorzata Meglin
75 zł
M
Małgorzata Kralkowska
70 zł
A
Adrian Brzozowski
65 zł
SP
Sylwia Połuszańczyk
63 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

521 314 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?