id: vscea4

Pomoc dla wsi Bystrec

Pomoc dla wsi Bystrec

13 750 zł 
z 10 000 zł
137%
zakończona 25.04.2022r
75 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witajcie!


Kontynuujemy pomoc dla dzielnej społecznosci z górkiej miejscowości Bystrec w obwodzie Ivano-Frankowskim na Ukrainie.

Dotąd udało się nam wysłać dwa transporty z lekami, środkami czystości jedzeniem, obuwiem, ciepłymi ubraniami itp.

W miejscowej szkole oddolnie zosrganizowany został punkt pomocy, a od połowy marca jest tam około setki dzieci z domu dziecka w wieku "pieluszkowym" (dziennie potrzeba około 500 "pampersów").

W pierwszej kolejności za przesłane pieniążki mieszkańcom udało się zrobić w szkole prawdziwą łazienkę z kabiną prysznicową (dotąd jej nie było, załączamy zdjęcie). Do wsi trafia to, na co zgłaszane jest nam zapotrzebowanie. Na przykład teraz (24.03.2022) jedzie transport z lekarastwami, butami, polarami, jedzeniem środkami czystości, ale też karmą dla zwierząt.

Zebrane przez nas środki w postaci artykułów pilnej potrzeby trafiają bezpośrednio tam, gdzie są potrzebne. Jutrzejszy transport jedzie przez Kraków do Sychotu Maramorskiego (granica rumuńsko-ukraińska), skąd jest przejmowany przez mieszkańca wsi Bystrec, który podjedzie swoim busem od strony ukraińskiej.


Będziemy pomagać tak długo, jak będzie to potrzebne. Dziękujemy za pomoc Towarzystu Karpackiemu i Stowarzyszeniu Miasto dobre dla zwierząt, ale także każdemu z osobna, kto wspiera nas w organizowaniu pomocy.


Jeżeli ktoś woli, może wpłacić pieniądze bezpośrednio za pomocą RIA na kartę, której właścicielem jest lokalna organizatorka akcji na Ukrainie - Tetiana Paliichuk. Nr karty 5168 7456 0939 7895. Jeśli chcecie przekazać rzeczy materialne to proszę o kontakt ze mną: Wojciech Brzosko 606-195-562.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 75

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 495 zrzutek

i zebrali

807 567 653 zł

A ty na co dziś zbierasz?