id: vscea4

Pomoc dla przyjaciół z Bystreca

Pomoc dla przyjaciół z Bystreca

Nasi użytkownicy założyli 1 166 207 zrzutek i zebrali 1 212 564 088 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • r18d605541ca4342.jpgr8dc01fe8d675f3e.jpgr8e474123b4e48ec.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy, pięknie dziękujemy za pierwszą zbiórkę. Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Wszystkie zebrane środki zostały spożytkowane na zakup rzeczy, które były potrzebne w tamtym momencie.

Zakładając konto na Zrzutka.pl myśleliśmy, ze będzie to jednorazowa akcja, ale jak widać nic bardziej mylnego. Niezbędna jest kolejna …

Po co kolejna zbiórka? Wielu chłopaków z Bystreca służy w Armii Ukraińskiej. Zbliża się zima i potrzebne są: śpiwory 10szt., karimaty 10szt.,poduszki dmuchane turystyczne 10szt., bielizna termiczna (ostatnio też była podsyłana, ale przy codziennym użytkowaniu szybko niszczeje), generatory prądu 2 szt., akumulatory 100 i 60 amperów, power banki do ładowania telefonów 10 szt.,kuchenka turystyczna 10 szt. i oczywiście leki, nie wspominając o żywności z długim terminem ważności.

Wspólnie z Julitą Zadworną ze „Stowarzyszenia Miasto dobre dla zwierząt” , Leszkiem Rymarowiczem z „Towarzystwa Karpackiego”, Andrzejem Firkiem z Res Carpathica (który zawiózł rzeczy za drugim razem) i naszymi darczyńcami udało się trzykrotnie przekazać niezbędne rzeczy do Bystreca. Rzeczy dla żołnierzy są bardzo wysokiej jakości, służą im cały czas, za co są nam bardzo wdzięczni. Żywność i inne rzeczy wspomagały zarówno ich jak i ich rodziny, które pozostały w domu, oraz uchodźców wewnętrznych.

Pomóżmy naszym przyjaciołom porządnie przygotować się do zimy, aby wysiłek jaki podjedliśmy do tej pory nie poszedł na marne.  Może w ten sposób uda nam się sprawić, że choć troszkę ulżymy im w problemach z jakimi cały czas muszą się mierzyć.

Jeśli ktoś chce pomóc w zakupie to proszę o kontakt - Wojtek Brzosko 606-195-562

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witajcie!


Kontynuujemy pomoc dla dzielnej społecznosci z górkiej miejscowości Bystrec w obwodzie Ivano-Frankowskim na Ukrainie.

Dotąd udało się nam wysłać dwa transporty z lekami, środkami czystości jedzeniem, obuwiem, ciepłymi ubraniami itp.

W miejscowej szkole oddolnie zosrganizowany został punkt pomocy, a od połowy marca jest tam około setki dzieci z domu dziecka w wieku "pieluszkowym" (dziennie potrzeba około 500 "pampersów").

W pierwszej kolejności za przesłane pieniążki mieszkańcom udało się zrobić w szkole prawdziwą łazienkę z kabiną prysznicową (dotąd jej nie było, załączamy zdjęcie). Do wsi trafia to, na co zgłaszane jest nam zapotrzebowanie. Na przykład teraz (24.03.2022) jedzie transport z lekarastwami, butami, polarami, jedzeniem środkami czystości, ale też karmą dla zwierząt.

Zebrane przez nas środki w postaci artykułów pilnej potrzeby trafiają bezpośrednio tam, gdzie są potrzebne. Jutrzejszy transport jedzie przez Kraków do Sychotu Maramorskiego (granica rumuńsko-ukraińska), skąd jest przejmowany przez mieszkańca wsi Bystrec, który podjedzie swoim busem od strony ukraińskiej.


Będziemy pomagać tak długo, jak będzie to potrzebne. Dziękujemy za pomoc Towarzystu Karpackiemu i Stowarzyszeniu Miasto dobre dla zwierząt, ale także każdemu z osobna, kto wspiera nas w organizowaniu pomocy.


Jeżeli ktoś woli, może wpłacić pieniądze bezpośrednio za pomocą RIA na kartę, której właścicielem jest lokalna organizatorka akcji na Ukrainie - Tetiana Paliichuk. Nr karty 5168 7456 0939 7895. Jeśli chcecie przekazać rzeczy materialne to proszę o kontakt ze mną: Wojciech Brzosko 606-195-562.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 110

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!