id: vsmsw7

Wspieraj młodych ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze. Nagroda Karski2020

Wspieraj młodych ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze. Nagroda Karski2020

7 184 zł 
z 15 000
47%
zakończona 31.12.2020r
34 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

2020 r. jest wyzwaniem dla nas wszystkich. W sposób zupełnie niespodziewany ujawnili się młodzi ludzie o ogromnej wrażliwości społecznej, którzy zaangażowali się w działanie na rzecz innych, z pomysłami, inicjatywą i poczuciem misji. Chcemy ich docenić, przedstawić i wyróżnić nagrodą Karski2020. 


Kto dostanie nagrodę?

Nagrodzimy osoby młode (do 30. roku życia), wyróżniające się działaniami dla dobra wspólnego podejmowanymi w duchu uniwersalnych wartości, którymi kierował się Jan Karski. 

 

Dlaczego Karski2020?

 

Patronem nagrody jest Jan Karski (Jan Kozielewski 1914-2000) – legendarny emisariusz, wysłannik polityczny Podziemnego Państwa Polskiego. Niewiele jest we współczesnej historii Polski postaci, które w tak niezwykły sposób uosabiają uniwersalne wartości, takie jak odpowiedzialność, odwaga i prawość. 

 

Jako naoczny świadek zagłady Żydów, spotykał się z politykami, przedstawicielami organizacji alianckich, próbując ich nakłonić do zdecydowanych działań w celu ocalenia ginącego narodu. 

 

Odznaczony za męstwo orderem Virtuti Militari. Po II wojnie światowej, profesor  Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Uhonorowany przez Izraelczyków tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przez Polaków Orderem Orła Białego, a przez Amerykanów – Prezydenckim Medalem Wolności.


Na co zbieramy?

Nawet mała kwota przyczyni się do wyróżniania młodych ludzi, którzy swoją postawą i działaniami dodawali nam nadziei i wiary w człowieka.

 

Zebrana kwota stworzy pulę nagród dla osób, które wyróżnimy nagrodą Karski2020 dla młodych, wrażliwych społecznie, zdolnych do poświęceń dla dobra wspólnego. 


Chcielibyśmy przyznać 3 równorzędne nagrody po 5 tysięcy zł. 

 

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego

Misją Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego jest, wraz z siostrzanej  Jan Karski Educational Foundation jest ukazanie współczesnego wymiaru spuścizny Karskiego: potrzeby najwyższych standardów służby publicznej, obrony praw człowieka i budowania relacji społecznych opartych na tolerancji i otwartości.

Karski2020 to nagroda Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego dla młodych ludzi w ramach inicjatywy „Jan Karski Spirit Award”.

 

 

Więcej o nas: https://www.jankarski.net/pl

t947cb9e8256d53f.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

892 683 zrzutki

i zebrali

834 686 067 zł

A ty na co dziś zbierasz?