id: vsmsw7

Wspieraj młodych ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze. Nagroda Karski2020

Wspieraj młodych ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze. Nagroda Karski2020

Nasi użytkownicy założyli 940 089 zrzutek i zebrali 932 991 878 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

2020 r. jest wyzwaniem dla nas wszystkich. W sposób zupełnie niespodziewany ujawnili się młodzi ludzie o ogromnej wrażliwości społecznej, którzy zaangażowali się w działanie na rzecz innych, z pomysłami, inicjatywą i poczuciem misji. Chcemy ich docenić, przedstawić i wyróżnić nagrodą Karski2020. 


Kto dostanie nagrodę?

Nagrodzimy osoby młode (do 30. roku życia), wyróżniające się działaniami dla dobra wspólnego podejmowanymi w duchu uniwersalnych wartości, którymi kierował się Jan Karski. 

 

Dlaczego Karski2020?

 

Patronem nagrody jest Jan Karski (Jan Kozielewski 1914-2000) – legendarny emisariusz, wysłannik polityczny Podziemnego Państwa Polskiego. Niewiele jest we współczesnej historii Polski postaci, które w tak niezwykły sposób uosabiają uniwersalne wartości, takie jak odpowiedzialność, odwaga i prawość. 

 

Jako naoczny świadek zagłady Żydów, spotykał się z politykami, przedstawicielami organizacji alianckich, próbując ich nakłonić do zdecydowanych działań w celu ocalenia ginącego narodu. 

 

Odznaczony za męstwo orderem Virtuti Militari. Po II wojnie światowej, profesor  Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Uhonorowany przez Izraelczyków tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przez Polaków Orderem Orła Białego, a przez Amerykanów – Prezydenckim Medalem Wolności.


Na co zbieramy?

Nawet mała kwota przyczyni się do wyróżniania młodych ludzi, którzy swoją postawą i działaniami dodawali nam nadziei i wiary w człowieka.

 

Zebrana kwota stworzy pulę nagród dla osób, które wyróżnimy nagrodą Karski2020 dla młodych, wrażliwych społecznie, zdolnych do poświęceń dla dobra wspólnego. 


Chcielibyśmy przyznać 3 równorzędne nagrody po 5 tysięcy zł. 

 

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego

Misją Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego jest, wraz z siostrzanej  Jan Karski Educational Foundation jest ukazanie współczesnego wymiaru spuścizny Karskiego: potrzeby najwyższych standardów służby publicznej, obrony praw człowieka i budowania relacji społecznych opartych na tolerancji i otwartości.

Karski2020 to nagroda Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego dla młodych ludzi w ramach inicjatywy „Jan Karski Spirit Award”.

 

 

Więcej o nas: https://www.jankarski.net/pl

t947cb9e8256d53f.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

MH
Michal Hubert Mrozek
2 000 zł
AR
Andrzej Rojek
2 000 zł
 
Dane ukryte
299 zł
WR
Weronika Ruszecka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
AG
Anna Godzwon
100 zł
BS
Bożena Szroeder
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!