id: vt69v9

XXVII Kwesta na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi

XXVII Kwesta na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
2 014 zł 
z 100 000 zł
2%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

 • l385cadf8dabd663.jpeg


  Kwesta na zabytkowym Starym Cmentarzu w Łodzi. Przy Ogrodowej kwestować będą artyści, politycy i dziennikarze


  W dwa pierwsze dni będą kwestowały stowarzyszenia i organizacje, wśród których miłośników historii Łodzi nie brakuje. Będą to m.in. historyczne grupy rekonstrukcyjne oraz działacze Towarzystwa Kurkowego w swoich barwnych, tradycyjnych strojach. Ponadto na cmentarzu spotkamy łódzkich przewodników, którzy są najliczniejszą grupą wśród kwestujących licząca ponad sto osób. Natomiast w dniu Wszystkich Świętych zbiórkę pieniędzy poprowadzą artyści, dziennikarze, reprezentanci świata nauki i kultury oraz politycy i samorządowcy, w tym przedstawiciele władz miasta i województwa – mówi Joanna Kozińska, skarbnik Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi.

  Zebrano ponad 1,5 mln zł i odnowiono 192 pomniki

  Przypomnijmy, że w minioną sobotę jako pierwsi kwestowali uczniowie podstawówek, liceów ogólnokształcących i szkół techniczno-zawodowych. Na Stary Cmentarz przybyło ponad 400 uczniów i nauczycieli – głównie ze szkół łódzkich, ale także z Tuszyna i Konstantynowa. Nie wiemy, ile zebrali, bowiem datki te zostaną policzone razem z innymi na koniec kwesty. W poprzednich latach uczniowie zbierali zwykle 3 – 4 tys. zł.

  - Od początku kwestowania udało się zebrać ponad 1,5 mln zł i odnowić 192 pomniki nagrobne we wszystkich częściach Starego Cmentarza, czyli w katolickiej, ewangelickiej i prawosławnej – zaznacza Cezary Pawlak, prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi.


  https://dzienniklodzki.pl/kwesta-na-zabytkowym-starym-cmentarzu-w-lodzi-przy-ogrodowej-kwestowac-beda-artysci-politycy-i-dziennikarze/ar/c1-15876283

  Czytaj więcej
 • u142378d1b330f2f.jpeg

  30 października rozpocznie się 27 Kwesta na Starym Cmentarzu w Łodzi. Wraz PHZ oraz Muzeum Miasta Łodzi – naszym członkiem – zapraszamy Was do uczestnictwa i zbierania lub przekazania datków na ratowanie zabytków znajdujących się na tej trójwyznaniowej nekropolii. Wspólnie przywróćmy pamięć o osobach ważnych dla naszego miasta!


  https://www.facebook.com/MuzeumMiastaLodzi/videos/286450046673250/

  Czytaj więcej
 • t2a12fef73d4ba4f.jpegInauguracja #27kwesty - wolontariat szkolny. Sobota 23 października 2021 roku - 350 uczniów i 56 nauczycieli z 37 szkół z Łodzi i okolic. Porządkowanie grobów, patronat nad pomnikami.

  Materiał TVP Łódź: https://lodz.tvp.pl/56540021/zainaugurowano-27-kweste-na-rzecz-ratowania-zabytkow?fbclid=IwAR3FFEB5MNnvWrM9lheZeGussHyptct4z9iqr-xQAh_Hk8IZrACSZ-0kBLE

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

j038e0a96937925b.jpeg

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem przy ulicy Ogrodowej w Łodzi jest głównym organizatorem odbywającej się od 26 lat zbiórki społecznej – kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.

Zebrane fundusze pochodzące z danej kwesty przeznacza wyłącznie na prace konserwatorskie wybranych komisyjnie pomników nagrobnych posiadających wartości historyczne i zabytkowe.

Do tej pory udało się nam odnowić 186 cennych obiektów związanych z postaciami zasłużonymi dla historii miasta Łodzi, także będącymi reprezentatywnymi przykładami sztuki sepulkralnej w skali dziedzictwa kultury europejskiej.

Partnerzy 27 Kwesty: TVP Łódź, Radio Łódź, Radio TOK FM, Radio Parada, Urząd Miasta Łodzi z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, przewodnicy PTTK - oddział w Łodzi.

Zapraszamy na profil Towarzystwa: www.facebook.com/TONSC1999/

 


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 32

MR
Tropiciel - eprzewodniki - Odkryj swoje miasto!
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AZ
Alicja Z-Z
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
E
Ewa
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AB
Adam
ukryta
KK
Katarzyna
ukryta
ŁZ
Łódź zwana pożądaniem
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

Ogrodowa 39, 91-071

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

799 630 zrzutek

i zebrali

619 461 870 zł

A ty na co dziś zbierasz?