id: vt69v9

XXVII Kwesta na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi

XXVII Kwesta na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
2 014 zł 
z 100 000
2%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 913 301 zrzutek i zebrali 876 242 973 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • l385cadf8dabd663.jpeg


  Kwesta na zabytkowym Starym Cmentarzu w Łodzi. Przy Ogrodowej kwestować będą artyści, politycy i dziennikarze


  W dwa pierwsze dni będą kwestowały stowarzyszenia i organizacje, wśród których miłośników historii Łodzi nie brakuje. Będą to m.in. historyczne grupy rekonstrukcyjne oraz działacze Towarzystwa Kurkowego w swoich barwnych, tradycyjnych strojach. Ponadto na cmentarzu spotkamy łódzkich przewodników, którzy są najliczniejszą grupą wśród kwestujących licząca ponad sto osób. Natomiast w dniu Wszystkich Świętych zbiórkę pieniędzy poprowadzą artyści, dziennikarze, reprezentanci świata nauki i kultury oraz politycy i samorządowcy, w tym przedstawiciele władz miasta i województwa – mówi Joanna Kozińska, skarbnik Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi.

  Zebrano ponad 1,5 mln zł i odnowiono 192 pomniki

  Przypomnijmy, że w minioną sobotę jako pierwsi kwestowali uczniowie podstawówek, liceów ogólnokształcących i szkół techniczno-zawodowych. Na Stary Cmentarz przybyło ponad 400 uczniów i nauczycieli – głównie ze szkół łódzkich, ale także z Tuszyna i Konstantynowa. Nie wiemy, ile zebrali, bowiem datki te zostaną policzone razem z innymi na koniec kwesty. W poprzednich latach uczniowie zbierali zwykle 3 – 4 tys. zł.

  - Od początku kwestowania udało się zebrać ponad 1,5 mln zł i odnowić 192 pomniki nagrobne we wszystkich częściach Starego Cmentarza, czyli w katolickiej, ewangelickiej i prawosławnej – zaznacza Cezary Pawlak, prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi.


  https://dzienniklodzki.pl/kwesta-na-zabytkowym-starym-cmentarzu-w-lodzi-przy-ogrodowej-kwestowac-beda-artysci-politycy-i-dziennikarze/ar/c1-15876283

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

j038e0a96937925b.jpeg

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem przy ulicy Ogrodowej w Łodzi jest głównym organizatorem odbywającej się od 26 lat zbiórki społecznej – kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.

Zebrane fundusze pochodzące z danej kwesty przeznacza wyłącznie na prace konserwatorskie wybranych komisyjnie pomników nagrobnych posiadających wartości historyczne i zabytkowe.

Do tej pory udało się nam odnowić 186 cennych obiektów związanych z postaciami zasłużonymi dla historii miasta Łodzi, także będącymi reprezentatywnymi przykładami sztuki sepulkralnej w skali dziedzictwa kultury europejskiej.

Partnerzy 27 Kwesty: TVP Łódź, Radio Łódź, Radio TOK FM, Radio Parada, Urząd Miasta Łodzi z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, przewodnicy PTTK - oddział w Łodzi.

Zapraszamy na profil Towarzystwa: www.facebook.com/TONSC1999/

 


Lokalizacja

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 32

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków