id: vt8xn3

Samochód dla polskich kleryków z seminarium Instytutu Dobrego Pasterza w Courtalain we Francji.

Samochód dla polskich kleryków z seminarium Instytutu Dobrego Pasterza w Courtalain we Francji.

13 854 zł 
z 100 000
13%
zakończona 31.01.2022r
56 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Fundacja „Nigra Sum” prowadzi Fundusz Stypendialny im. Bł. Piusa IX, który zajmuje się gromadzeniem środków finansowych i przeznaczaniem ich na pomoc finansową polskim kandydatom i alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Św. Wincentego a Paulo w Courtalain we Francji. Pomoc ta umożliwia im naukę języka francuskiego, podróż do Francji, opłatę czesnego za pobyt w seminarium, środki finansowe przeznaczone na osobiste potrzeby oraz pomoc w innych życiowych okolicznościach. 


W związku z coraz większymi utrudnieniami w poruszaniu się w publicznych środkach komunikacji we Francji i podróżach międzynarodowych postanowiliśmy pomóc polskim klerykom i wyposażyć ich w samochód, który ułatwi im funkcjonowanie na co dzień i w czasie podróży do Polski.


Biorąc pod uwagę potrzeby wybraliśmy do zakupu nowy samochód osobowy Renault Traffic w wersji Grand Pack Clim Blue dCi 150, mogący zabrać 8 osób. Całkowity koszt samochodu to 135 tys. złotych, z czego 35 tys. wyasygnuje Fundusz Stypendialny im. Bł. Piusa IX z środków zgromadzonych na swoim rachunku. Tak więc w ramach zbiórki na zrzutka.pl chcemy zgromadzić pozostałą kwotę 100 tys.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

892 060 zrzutek

i zebrali

833 222 178 zł

A ty na co dziś zbierasz?